Language selector

Kontrasztos megjelenítésNormál betűméretBetűméret növelése

Ez a weboldal 24 nyelven olvasható

Munkakörök

Az EU intézményei 40 ezer, különböző kulturális, tanulmányi és szakmai hátterű embert alkalmaznak állandó, illetve határozott idejű szerződéssel. Az állandó tisztviselők kiválasztása nyílt versenyvizsgák útján történik. A sikeres versenyvizsgával a pályázó nem konkrét álláshoz jut, hanem felkerül az uniós tartaléklistára, ahonnan az intézmények szükségleteik szerint választhatnak maguknak munkatársakat.

Az uniós intézmények az alábbi munkakörökbe keresnek rendszeresen munkaerőt:

Európai
közigazgatás

Jog

Közgazdaság/
statisztika

Audit

Nyelvek

Kommunikáció

Információ-technológia

Kisegítő
személyzet

Külkapcsolatok

Pénzügy

**A felsorolás hamarosan további munkakörökkel fog bővülni.

A munkaköröket bemutató oldalainkon szereplő információk általános betekintést nyújtanak abba, milyen típusú feladatok ellátására van szükség az intézményekben, milyen követelményekre lehet számítani, és milyen kiválasztási eljárások léteznek.

Pusztán tájékoztató jellegű információról van azonban szó: ha Ön jelentkezni kíván, mindenképpen olvassa el az Önt érdeklő versenyvizsga, illetve kiválasztási eljárás felhívását, mivel az az irányadó hivatalos dokumentum.

Az oldal tetejére