Language selector

Kontrasztos megjelenítésNormál betűméretBetűméret növelése

Ez a weboldal 24 nyelven olvasható

Külkapcsolatok

Szakreferens (AD) – Külkapcsolatok

Külkapcsolati munkakör

Bővebb információért tekintse meg a videót, amelyben tisztviselőink beszélnek e területről, név szerint: Tomas és Evelina (Európai Külügyi Szolgálat, EKSZ).

A munkakörbe tartozik a diplomáciai kapcsolattartás más országokkal, az EU képviselete külföldön és a multilaterális szervezetek munkájában, az uniós kül-, biztonság- és védelempolitika meghatározása – miáltal nemcsak Európa, hanem a világ összes polgárának életére hatással lehet.

A külkapcsolati tisztviselő feladatai a következők:

  • részvétel az EU, illetve harmadik országok vagy nemzetközi szervezetek közötti két- és többoldalú megállapodásokról folyó tárgyalásokon és a megállapodás végrehajtásában
  • az EU külső tevékenységének egyeztetése a tagállamokkal és a különböző uniós intézményekkel
  • az EU képviselete külföldön, diplomáciai kapcsolattartás az EU partnerországaival és az uniós érdekek képviselete, együttműködés az Unió küldöttségeivel és nagykövetségekkel
  • politikai jelentések, elemzések és feljegyzések készítése a döntéshozók számára
  • hivatalos protokoll szerinti, magas szintű találkozók megszervezése és ezeken való részvétel

Képesítések (indikatív)

Követelmények:

  • legalább 2 európai nyelv magas szintű ismerete (közülük az egyik kötelezően az angol, a francia vagy a német)
  • diploma (vagy az idén befejeződő tanulmányok) az AD 5 besorolási fokozat elnyeréséhez
  • többéves (6 vagy több év) szakirányú tapasztalat, ha magasabb besorolási fokozatban (AD 7 fokozat) szeretne csatlakozni hozzánk.

Az oldal tetejére