Language selector

Kontrasztos megjelenítésNormál betűméretBetűméret növelése

Ez a weboldal 24 nyelven olvasható

Kommunikáció

Kommunikációs munkakörök

Kommunikációs munkakör

Kisfilmek

Bővebb információért tekintse meg a videót, amelyben tisztviselőink beszélnek e területről, név szerint: Damijan (Európai Számvevőszék), Aurelie (az Európai Unió Tanácsa) és Matteo (Európai Bizottság, HR Főigazgatóság).

Az oldal tetejére

Kommunikációs tisztviselő (AD)

Az uniós intézményeknél dolgozó kommunikációs tisztviselőkre több területen is szükség van, például

  • külső kommunikáció különféle érdekelt felekkel és a tág értelemben vett nyilvánossággal, beleértve a médiát és a látogatócsoportokat
  • a média képviselőinek írásbeli és szóbeli tájékoztatása
  • internetes kommunikáció
  • stratégiai és válságkommunikáció

Munkakörükbe beletartozhat:

  • sajtóközlemények, jelentések és különböző típusú médiáknak szóló szövegek megírása (a felvételkor választott nyelven és/vagy franciául vagy angolul)
  • kapcsolatteremtés és kapcsolattartás a médiával
  • tájékoztatás egy-egy tematikus uniós kérdésről
  • a médiahatás megfigyelése és elemzése
  • az Unió online platformokon való jelenlétének kezelése és fenntartása, az eredeti tartalmak összeállítását és közzétételét is beleértve

Képesítések (indikatív)

Követelmények:

  • legalább 2 európai nyelv magas szintű ismerete (közülük az egyik kötelezően az angol, a francia vagy a német)
  • szakirányú diploma (a konkrét követelményeket lásd a versenykiírásban) (vagy az idén befejeződő tanulmányok) az AD 5 besorolási fokozat elnyeréséhez
  • többéves szakirányú tapasztalat, ha magasabb besorolási fokozatban (AD 7 fokozat) szeretne csatlakozni hozzánk.

Kommunikációs asszisztens (AST)

A kommunikációs asszisztensek a külső és belső kommunikációhoz és tájékoztatáshoz kapcsolódó területek egyikén dolgoznak. Munkakörükbe beletartozhat:

  • a sajtóval, a médiával és a nyilvánossággal való kapcsolatok kezelése
  • a közzétételre szánt dokumentumok megfogalmazása, lektorálása és előkészítése
  • különböző események megszervezése
  • tájékoztató dokumentumok, kiadványok, brosúrák, audiovizuális termékek készítése
  • a kommunikációs tevékenységek kezelése a weboldalakon, közösségi oldalakon stb.
  • részvétel a kommunikációs tevékenységek elemzésében és médiahatásának felmérésében
  • kapcsolattartás és egyeztetés az érdekelt felekkel (Kiadóhivatal, alvállalkozók stb.)

  • vagy
    – kommunikáció, médiatudomány, újságírás vagy PR területen szerzett felsőfokú végzettség és legalább 3 év megfelelő szakmai tapasztalat, vagy
    – középfokú végzettség és legalább 6 év szakmai tapasztalat