Language selector

Kontrasztos megjelenítésNormál betűméretBetűméret növelése

Ez a weboldal 24 nyelven olvasható

Ellenőrzés (Audit)

Könyvvizsgálói munkakör

Könyvvizsgáló (AD, CAST)

Bővebb információért tekintse meg a videót, amelyben tisztviselőink beszélnek erről a területről, név szerint Alekszej (Európai Bizottság, HR Főigazgatóság), Irene (Európai Számvevőszék) és Nicole (Európai Bizottság, Belügyi Főigazgatóság).

Az EU rendkívül összetett szervezetként komoly követelményeket támaszt a pénzügyi, a teljesítmény- és a belső ellenőrzések terén. Az uniós intézmények léptetik hatályba azokat a szakpolitikákat, amelyek 28 uniós ország 500 millió lakosának életére vannak hatással.

Az uniós könyvvizsgálók munkája a belső és külső ellenőrzések során a következőkre terjed ki:

  • pénzgazdálkodási folyamatok vizsgálata
  • vizsgálatok lebonyolítása
  • ellenőrzési rendszerek fejlesztése
  • módszertani tanácsadás
  • vezető döntéshozók közvetlen támogatása
  • más szakterületen dolgozók képzése
  • a kollégák felügyelete és mentorálása

Az ellenőrzési feladatokat szerződéses alkalmazottak is végezhetik.

Podcast: Élet uniós tisztviselőként – Ellenőrzés (Audit)
Videó: Élet az Európai Számvevőszéknél

Képesítések (indikatív)

Követelmények:

  • legalább 2 európai nyelv magas szintű ismerete (közülük az egyik kötelezően az angol, a francia vagy a német)
  • szakirányú diploma vagy szakmai képesítés (vagy idén befejeződő tanulmányok) az AD 5 besorolási fokozat elnyeréséhez
  • többéves szakirányú tapasztalat, ha magasabb besorolási fokozatban (AD 7 fokozat) szeretne csatlakozni hozzánk.

A szerződéses alkalmazottakra, különösen a könyvvizsgáló asszisztensekre más követelmények vonatkozhatnak.

Az oldal tetejére