Language selector

Verzia s vysokým kontrastomNormálna veľkosť písmaZväčšiť veľkosť písma

Táto stránka je dostupná v 24 jazykoch

Inštitúcie a agentúry EÚ


Inštitúcie EÚ

Výber zamestnancov na prácu v inštitúciách EÚ prebieha prostredníctvom centralizovaného náborového procesu. Zamestnať vás môže niektorá z týchto inštitúcií:

 

Inštitúcie, ktoré využívajú na nábor zamestnancov vlastné výberové konania:


Agentúry EÚ

Agentúry a decentralizované orgány EÚ ponúkajú rôzne druhy pracovných príležitostí, a to predovšetkým pre špecialistov. Môžu ponúkať pracovné pozície, aj keď práve neprebieha výberové konanie.

Niektoré agentúry môžu uskutočňovať nábor zmluvných zamestnancov z rezervného zoznamu úspešných kandidátov úradu EPSO (databáza CAST). Pozrite si zoznam agentúr oprávnených uskutočňovať nábor z databázy CASTpdf.


Miesto výkonu práce

Európske inštitúcie majú kancelárie po celom svete, ale je pravdepodobné, že vaše prvé pôsobisko bude v Bruseli alebo Luxemburgu.


Brusel a Luxemburg

Brusel a Luxemburg sú mimoriadne rozmanité mestá s medzinárodným charakterom. Vďaka prítomnosti európskych inštitúcií sem prichádzajú žiť a pracovať ľudia z celého európskeho kontinentu. V uliciach týchto miest určite začujete mnohé jazyky.

Obe mestá majú známe nákupné štvrte a ponúkajú bohatý nočný život so širokým výberom reštaurácií, klubov a barov, ako aj kultúrnych centier a športových klubov. Keďže tieto mestá nie sú príliš rozľahlé, dostanete sa z ich centier pomerne rýchlo von do prírody. Vďaka svojej polohe majú výborné spojenie do mnohých európskych hlavných miest, napr. do Amsterdamu, Paríža či Londýna.

Viac informácií o živote v Belgicku a Luxembursku.

 

Ďalšie miesta výkonu práce

Hlavné sídlo Európskej komisie sa nachádza v Bruseli a Luxemburgu. Komisia však má zastúpenia v každej krajine EÚ. Informačné kancelárie Európskeho parlamentu sa nachádzajú vo všetkých členských štátoch a Európska služba pre vonkajšiu činnosť má delegácie po celom svete.

EÚ má takisto viacero agentúr a decentralizovaných orgánov sídliacich v rôznych štátoch. Pozrite si, ktoré agentúry sídlia vo vašej krajine.

 

Pomoc pri presťahovaní sa

Ak dostanete pracovnú ponuku, naše asistenčné kancelárie (tzv. Welcome Offices) v Bruseli a Luxemburgu vám pomôžu pri riešení praktických problémov spojených s presťahovaním sa do nového prostredia. Môžu vám napríklad pomôcť s hľadaním ubytovania alebo poradiť s nájomnou zmluvou. Pravidelne sa organizujú informačné dni, ktoré majú pomôcť vašim rodinným príslušníkom začať život v novej krajine.

Brusel aj Luxemburg ponúkajú vynikajúce štátne, európske aj medzinárodné školy. Môžeme vám pomôcť nájsť jasle, záujmové krúžky a iné zariadenia.

Na začiatok