Language selector

Didelio kontrasto vaizdasStandartinio dydžio šriftasDidinti šriftą

Informacija pateikiama 24 kalbomis

ES institucijos ir agentūros


ES institucijos

Kandidatai dirbti ES institucijose atrenkami taikant centralizuotą darbuotojų atrankos procedūrą. Galite būti priimti dirbti vienoje iš šių institucijų: 

 

Šios institucijos turi savas darbuotojų atrankos procedūras:


ES agentūros

ES agentūros ir decentralizuotos įstaigos siūlo įvarių darbo vietų – visų pirma specialistams. Šiose agentūrose laisvų darbo vietų gali būti ir tada, kai nevyksta jokie darbuotojų atrankos konkursai.

Kai kurios agentūros gali įdarbinti sutartininkus iš EPSO rezervo sąrašų (duomenų bazė CAST). Šiame sąraše nurodytos agentūros, kurios turi teisę rinktis darbuotojus iš duomenų bazės CASTpdf.


Kur įsikūrusios ES institucijos?

Europos institucijos turi biurų visame pasaulyje, bet kai pirmą kartą pradėsite jose dirbti, greičiausiai teks keltis į Briuselį arba Liuksemburgą.


Briuselis ir Liuksemburgas

Briuselis ir Liuksemburgas – tai itin margi miestai, kuriuose gausu įvairiausių tautų atstovų. Dėl to, kad juose įsikūrusios ES institucijos, čia gyventi ir dirbti atvyksta žmonių iš viso žemyno. Gatvėse galima išgirsti įvairiausių kalbų.

Abiejuose miestuose daugybė parduotuvių, restoranų, klubų, barų, sporto klubų. Juose vyksta daug kultūrinių renginių, aktyvus naktinis gyvenimas. Tiek Briuselyje, tiek Liuksemburge atstumai gana nedideli, todėl išvykti už miesto neužima daug laiko. Nuo šių miestų tik už poros valandų kelio yra ir kelios kitos Europos šalių sostinės (Amsterdamas, Paryžius, Londonas).

Daugiau informacijos apie gyvenimą Belgijoje ir Liuksemburge.

 

Kitos vietos

Nors Europos Komisija įsikūrusi Briuselyje ir Liuksemburge, ji turi atstovybių visose ES šalyse. Europos Parlamentas visose ES šalyse turi informacinius biurus, o Europos išorės veiksmų tarnyba įvairiuose pasaulio miestuose yra įsteigusi delegacijų.

ES įvairiose šalyse taip pat yra įsteigusi agentūrų ir decentralizuotų įstaigų. Sužinokite, kurios iš jų yra jūsų šalyje.

 

Pagalba įsikuriant naujoje vietoje

Kai gausite darbo pasiūlymą, naujų darbuotojų informacijos biurai Briuselyje ir Liuksemburge jums padės susiorientuoti ir įsikurti. Jie gali jums padėti ir rasti būstą (taip pat patikrinti nuomos sutartį). Reguliariai rengiamos Informacijos dienos, kad naujų darbuotojų šeimoms būtų lengviau įsilieti į gyvenimą naujoje šalyje.

Tiek Briuselyje, tiek Liuksemburge yra puikių nacionalinių, europinių ir tarptautinių mokyklų. Galime padėti jums rasti lopšelių-darželių ir kitų vaikų priežiūros įstaigų.

Į puslapio pradžią