Language selector

Suure kontrastiga versioonTavapärane tähesuurusKiri suuremaks

Käesolev lehekülg on kättesaadav 24 keeles

ELi institutsioonid ja ametid


ELi institutsioonid

Taotlused ELi institutsioonides töötamiseks esitatakse tsentraliseeritud värbamismenetluse raames. Teid võidakse värvata ühte järgmistest institutsioonidest: 

 

Järgmistesse institutsioonidesse, kellel on oma valikumenetlused:


ELi ametid

ELi ametid ja detsentraliseeritud asutused pakuvad erinevaid töövõimalusi – eelkõige spetsialistidele. Nemad võivad pakkuda töövõimalusi ka siis, kui käimas ei ole ühtegi konkurssi.

Mõned ametid võivad värvata personali EPSO edukate kandidaatide reservnimekirjadest (andmebaas CAST). Vaadake loetelu ametitest, kes saavad personali värvata CAST andmebaasistpdf.


Asukohad

Euroopa institutsioonidel on esindused kõikjal maailmas, kuid on üsna tõenäoline, et kui teid esmakordselt sinna tööle värvatakse, saab teie töökoht olema Brüsselis või Luxembourgis.


Brüssel ja Luxembourg

Brüssel ja Luxembourg on väga mitmekesised ning rahvusvahelised linnad. Euroopa institutsioonide asumine neis linnades tähendab seda, et inimesed üle kogu Euroopa tulevad siia elama ja töötama ning tänavatel võite kuulda palju erinevaid keeli.

Mõlemas linnas on eliitkaubanduse piirkondi ja palju ööelu − suur valik restorane, klubisid ja baare, kultuuriasutusi ja spordiklubisid. Nii Brüssel kui Luxembourg on üsna kompaktsed − kesklinnast välja sõitmine ei võta kaua aega. Kuna mõlemad linnad paiknevad Euroopa keskmes, asuvad Euroopa suurimad pealinnad vaid mõnetunnise teekonna kaugusel (Amsterdam, Pariis, London).

Lisateave Belgias ja Luksemburgis elamise kohta.

 

Muud asukohad

Euroopa Komisjonil, põhiasukohaga Brüsselis ja Luxembourgis, on ka esindused igas ELi liikmesriigis. Euroopa Parlamendil on samuti infobüroo igas ELi liikmesriigis ning Euroopa välisteenistusel delegatsioonid üle kogu maailma.

ELil on ka mitmeid ameteid ja detsentraliseeritud asutusi erinevates riikides. Vaadake, millised neist asuvad teie riigis.

 

Abi ümberasumisel

Kui saate tööpakkumise, aitab meie vastuvõtuteenistus Brüsselis või Luxembourgis teil end vastavas linnas sisse seada. Eelkõige saab see teenistus teid aidata elukoha leidmisel (sealhulgas teie rendilepingu läbivaatamisel). Korrapäraselt korraldatakse ka teabepäevi, et aidata teie elukaaslasel end uues riigis sisse seada.

Nii Brüsselis kui Luxembourgis on suurepärased riiklikud, Euroopa ja rahvusvahelised koolid. Me saame teile pakkuda teavet lasteaedade, pikapäevarühmade ja muude asutuste kohta.

Üles