Language selector

Choose high-contrast versionSet page to normal font sizeIncrease font size

Tyto stránky jsou k dispozici ve 24 jazycích

Orgány a agentury EU


Orgány EU

Žádosti o zaměstnání v orgánech EU se vyřizují prostřednictvím centralizovaného přijímacího řízení. Pracovní místo můžete získat u jedné z těchto institucí: 

 

Vlastní výběrová řízení pořádají:


Agentury EU

Další pracovní příležitosti nabízejí agentury a decentralizované orgány Unie. Jde zejména o pracovní místa pro odborníky. Zaměstnance mohou nabírat i v době, kdy neprobíhá žádné výběrové řízení úřadu EPSO.

Některé agentury si mohou vybírat zaměstnance z rezervního seznamu úspěšných uchazečů, který sestavuje EPSO (databáze CAST). Viz seznam agentur, které mohou nabírat zaměstnance z databáze CASTpdf.


Sídla orgánů EU

Evropské orgány mají sice svá zastoupení po celém světě, ale pracovat začnete s největší pravděpodobností v Bruselu nebo Lucemburku.


Brusel a Lucemburk

Brusel i Lucemburk jsou velmi kosmopolitní města. Díky přítomnosti evropských orgánů do nich za prací míří lidé z celé Evropy. V ulicích proto zaslechnete řadu cizích jazyků.

Obě města nabízejí nejrůznější možnosti kulturního a sportovního vyžití, nechybí kvalitní obchody a restaurace ani široká nabídka různých klubů a barů. Z obou měst se dostanete poměrně rychle ven do přírody. Daleko není ani do ostatních evropských metropolí, např. Amsterdamu, Paříže či Londýna.

Více informací o životě v Belgii a Lucembursku.

 

Další města

Hlavní sídlo Evropské komise se nachází v Bruselu a Lucemburku. Komise však má svá zastoupení ve všech státech EU. Také Evropský parlament má své informační kanceláře ve všech státech Unie. Evropská služba pro vnější činnost otevírá své delegace po celém světě.

EU má také několik agentur a decentralizovaných orgánů, které sídlí v různých státech Evropy. V tomto přehledu můžete zjistit, které z nich sídlí právě ve vaší zemi.

 

Život v nové zemi

Jakmile vám bude nabídnuta práce, můžete se obrátit na naše asistenční kanceláře (tzv. Welcome Office) v Bruselu a Lucemburku, které vám pomohou se v novém městě zorientovat a usadit. Zejména vám mohou pomoci s hledáním ubytování (např. mohou s vámi projít nájemní smlouvu a případně vám poradit). Nezapomíná se ani na partnery a partnerky nastupujících zaměstanců. Pravidelně jsou pro ně organizována informační setkání.

V Bruselu i Lucemburku také najdete nabídku vynikajících místních, evropských a mezinárodních škol. Rádi vám poskytneme kontakt na jesle, mateřské školky a další zařízení tohoto typu.

Začátek stránky