Language selector

Wybierz wersję z dużym kontrastemUstaw normalny rozmiar czcionkiUstaw większą czcionkę

Strona jest dostępna w 24 językach

Umowy czasowe


Umowy czasowe

(Zobacz też: „Umowy na czas określony”)

 

Umowy czasowe zawierane są z myślą o realizacji różnorodnych zadań o bardzo specjalistycznym lub tymczasowym charakterze, np. w dziedzinie badań naukowych.
Selekcję i nabór pracowników czasowych organizują poszczególne instytucje i agencje UE. Proszę regularnie sprawdzać aktualne informacje o procedurach selekcji i ofertach pracy.
Mogą Państwo również wprowadzić swoje dane w bazie EU CV online.

 

Pracownicy tymczasowi  (pracownicy czasowi: do 6 miesięcy)

Niektóre instytucje UE zatrudniają na bardzo krótki okres personel miejscowy za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy tymczasowej.

 

Konsultanci tymczasowi

Niektóre departamenty zatrudniają konsultantów bezpośrednio w drodze przetargów.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Unijne przetargi i zamówienia publiczne.

 

Tłumacze zewnętrzni

Tłumacze pisemni zainteresowani pracą

Informacje dla osób zainteresowanych pracą w charakterze tłumacza ustnego dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego lub Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dostępne są na stronie Tłumaczenia konferencyjne dla instytucji europejskich

 

Młodsi specjaliści w delegaturach UE

Delegatury UE na świecie oferują staże − do 18 miesięcy − dzięki którym utalentowani i dobrze się zapowiadający absolwenci uczelni wyższych mogą dowiedzieć się bezpośrednio, na czym polega działalność delegatur i jaka jest ich rola w realizacji unijnej polityki zagranicznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej programowi „Młodsi specjaliści w delegaturach”.

 

Eksperci UE (baza danych)

Indywidualnych ekspertów zainteresowanych współpracą z instytucją lub agencją w konkretnej dziedzinie zachęcamy do utworzenia osobistego profilu (chronionego hasłem i zawierającego dane kontaktowe, specjalizację, referencje itp.) w bazach danych poszczególnych instytucji i agencji UE. W razie potrzeby eksperci są zapraszani do współpracy przy realizacji konkretnych zadań.
Więcej informacji:

 

Oddelegowani eksperci krajowi

Urzędnicy krajowej i międzynarodowej służby cywilnej oraz pracownicy sektora publicznego mogą przez kilka lat służyć instytucjom UE swoim doświadczeniem, a po zakończeniu okresu oddelegowania − powrócić do instytucji macierzystej, nabywszy gruntowną wiedzę na temat polityki i procedur UE.
Eksperci krajowi wybierani są w drodze specjalnej procedury. Dalszych informacji o aktualnych możliwościach zatrudnienia udzielają stałe przedstawicielstwa państw członkowskich przy UE.

 

Personel techniczny i pracownicy stołówek

Pracownicy niektórych kategorii, jak na przykład personel techniczny i pracownicy stołówek zatrudniani są za pośrednictwem firm zewnętrznych. Zamówienia udzielane są w wyniku otwartych procedur przetargowych.
Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie dotyczącej zamawiania usług.

Początek strony