Ścieżka nawigacji

Nagrody i konkursy

Utalentowani młodzi naukowcy? Pomysłowi wynalazcy? Dziennikarze zajmujący się tematyką praw człowieka? Utalentowani scenarzyści lub fotografowie? UE nagradza wyjątkowe osiągnięcia w wielu różnych dziedzinach. Kliknij poniżej, aby uzyskać więcej informacji o konkursach organizowanych przez UE i dowiedzieć się, jak wziąć w nich udział.

Konkursy otwarterss

Konkurs na scenorys krótkiego filmu o europejskiej karcie ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ)

Co?: Popuść wodzy fantazji i wymyśl własną historię! Potrzebujemy twórczego i ekscytującego scenariusza. Nie chcemy wypracowania, tekst ma być po prostu czytelny i zrozumiały! Jurorzy wybiorą trzech laureatów: zwycięzca otrzyma 1500 euro, a druga i trzecia nagroda to odpowiednio 1000 i 500 euro. Z najlepszego scenariusza w formie scenorysu powstanie film!

Kto?: Obywatele w wieku co najmniej 18 lat z dowolnego państwa członkowskiego UE, a także z Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii. Formularz uczestnika w wieku poniżej 18 lat musi podpisać rodzic lub opiekun prawny.

Termin zgłoszeń: 17/08/2014

Konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”

Co?: Chcemy usłyszeć (i zobaczyć!), w jaki sposób inwestycje UE są wykorzystywane w regionie, w którym mieszkasz, i wspólnie cieszyć się projektami, które mają wymierne skutki dla społeczności lokalnych.  Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie projektu finansowanego przez UE, który uważasz za interesujący. 

Możecie wygrać 1 000 euro na zakup fotograficznego sprzętu cyfrowego oraz wycieczkę do Brukseli dla dwóch osób, która odbędzie się w październiku 2014 r..

Kto?: Osoby zamieszkałe w państwie UE (powyżej 18 roku życia)

Termin zgłoszeń: 25/08/2014

Nagroda Access City 2015

Co?: Nagroda Access City przyznawana jest w innowacyjnym konkursie dla miast europejskich, którego celem jest promowanie dostępności w przestrzeni miejskiej z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych oraz uświadamianie społeczeństwa na temat znaczenia inicjatyw poświęconych dostępności w innych miastach w całej Europie. Nagroda przyznawana jest co roku, aby wyróżnić te miasta, które aktywnie wspierają i podejmują wzorcowe działania mające na celu zapewnienie osobom niepełnosprawnym i starszym dostępu do miejsc prywatnych i publicznych, takich jak mieszkania i domy, place zabaw, transport publiczny i technologie komunikacyjne.

Kto?: Wszystkie miasta UE liczące ponad 50 tys. mieszkańców. W państwach członkowskich, w których jest tylko jedno takie miasto, w konkursie mogą uczestniczyć obszary miejskie, w których skład wchodzą co najmniej dwa miasta, jeżeli łączna liczba mieszkańców tych miast nie przekracza 50 tys.

Termin zgłoszeń: 10/09/2014

Nagroda ETO za badania dotyczące kontroli sektora publicznego

Co?: Nagroda ETO za 2014 r. przeznaczona jest dla europejskich naukowców, wyróżnia się nią prace w dziedzinie studiów teoretycznych lub praktycznych związanych z kontrolą sektora publicznego, w szczególności w kontekście Unii Europejskiej. Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 5 tys euro.

Kto?: Konkurs jest otwarty dla wszystkich studentów studiów podyplomowych, którzy napisali pracę magisterską lub doktorską. Obrona prac musi być wyznaczona na 1 stycznia 2011 r. lub później. Kandydaci kwalifikujący się do ubiegania się o nagrodę ETO muszą być obywatelami Unii Europejskiej lub napisać pracę magisterską lub doktorancką na uniwersytecie w Unii Europejskiej.

Termin zgłoszeń: 30/11/2014

Co znaczy dla Ciebie nauka?

Co?: Konkurs fotograficzny! Rozejrzyj się – nauka jest wszędzie. Chcemy zobaczyć, co przyciąga Twoją uwagę – od dziwnych zjawisk po zdumiewające przykłady zastosowania nauki w praktyce. Weź do ręki aparat i wygraj wycieczkę do Warszawy, gdzie odbędzie się Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej, lub wyjazd do Ispry we Włoszech i wizytę w obiektach Wspólnego Centrum Badawczego! Zwycięzcy będą wyłaniani co miesiąc, a więc wysyłaj swoje zdjęcia między 1. a 15. dniem każdego miesiąca.

Kto?: Zespoły trzyosobowe, składające się z co najmniej dwóch dziewcząt (uczestniczyć mogą obywatele i mieszkańcy jednego z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej w wieku od 13 do 18 lat).

Termin zgłoszeń: 15/12/2014

rss

KONTAKT

Pytania o charakterze ogólnym

Proszę zadzwonić pod numer telefonu
00 800 6 7 8 9 10 11 Więcej o usłudze

Wyślij pytanie e-mailem

Dane kontaktowe i informacje o wizytach w instytucjach, kontakty z prasą

Jak ulepszyć ten portal?

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

TakNie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?