You are here:

Kontakt

Pytania dotyczące UE

Masz pytanie na temat UE? Odpowie na nie Europe Direct.

Europe Direct nie zajmuje się komentowaniem kwestii czy stanowisk na poziomie polityki UE ani nie rozpatruje i nie przekazuje skarg (choć może udzielić informacji, z kim należy się skontaktować).

Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady prawnej w związku z przepisami unijnymi, zajrzyj do naszego przewodnika po prawach przysługujących w UE osobom prywatnym i przedsiębiorstwom.

Telefon

Bezpłatny numer 00 800 6 7 8 9 10 11 jest dostępny:

  • z dowolnego miejsca w UE
  • w dni robocze od 9.00 do 18.00 czasu środkowoeuropejskiego
  • w dowolnym języku urzędowym UE.

E-mail

Odpowiedź przychodzi w ciągu 3 dni roboczych – jeżeli pytanie jest trudne, może to potrwać dłużej.

Punkty kontaktowe w poszczególnych krajach

Informacje można uzyskać w najbliższym ośrodku Europe Direct. Ośrodki te organizują też wydarzenia lokalne. Mogą też pomóc zorganizować prezentacje, warsztaty lub debaty z udziałem unijnych ekspertów.

Instytucje, organy i agencje – kontakt i wizyty

Instytucje, agencje i organy UE

Adresy, dane kontaktowe oraz informacje o wizytach dotyczące wszystkich głównych instytucji UE

Przedstawicielstwa w UE

W każdym z krajów UE działa jej przedstawicielstwo. Przedstawicielstwa pośredniczą w komunikacji między społeczeństwem a Komisją Europejską. Przedstawicielstwa informują obywateli o działalności Komisji, a Komisję – o aktualnych wydarzeniach w danym kraju.

Delegatury UE w krajach nienależących do Unii

Delegatury informują społeczeństwo danego kraju o tych działaniach UE, które mają wpływ na ten kraj. W ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych działa ogółem 139 takich biur.  

Biura Informacyjne Parlamentu Europejskiego

Odpowiadają na pytania obywateli i mediów dotyczące Parlamentu Europejskiego i polityki UE. Oferują materiały szkoleniowe oraz organizują prezentacje i debaty poświęcone tematyce unijnej w każdym kraju UE.

Kontakty z prasą w instytucjach i organach UE

Dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów

Kontakt z administratorem strony

Jak oceniasz swoją wizytę w portalu EUROPA.EU? Jeśli nie udało Ci się znaleźć potrzebnych informacji, skontaktuj się z nami.