You are here:

Kontakt

Pytania dotyczące UE

Masz pytanie na temat UE? Odpowie na nie Europe Direct.

Europe Direct nie zajmuje się komentowaniem konkretnych kwestii czy stanowisk na poziomie polityki UE ani nie rozpatruje skarg (choć może udzielić informacji, z kim należy się skontaktować).

Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady prawnej w związku z przepisami unijnymi, zajrzyj do naszego przewodnika po prawach przysługujących w UE osobom prywatnym i przedsiębiorstwom.

Telefon

Bezpłatny numer 00 800 6 7 8 9 10 11 jest dostępny:

  • z dowolnego miejsca w UE
  • w dni robocze od 9.00 do 18.00 czasu środkowoeuropejskiego
  • w dowolnym języku urzędowym UE.

E-mail

Odpowiedź przychodzi w ciągu 3 dni roboczych (średnio) – jeżeli pytanie jest trudne, może to potrwać dłużej.

Czat

Ten serwis oferuje pomoc w poszukiwaniu szczegółowych informacji na stronach internetowych UE. Dostępny jest w języku angielskim, niemieckim lub francuskim (w dni robocze od 9.00 do 18.00 czasu środkowoeuropejskiego). 

Lokalny serwis informacyjny

Informacje można uzyskać w najbliższym ośrodku Europe Direct. Ośrodki te organizują też wydarzenia lokalne. Mogą też pomóc zorganizować prezentacje, warsztaty lub debaty z udziałem unijnych ekspertów.

Instytucje, organy i agencje – kontakt i wizyty

Instytucje, agencje i organy UE

Adresy, dane kontaktowe oraz informacje o wizytach dotyczące wszystkich głównych instytucji UE

Przedstawicielstwa w UE

W każdym z krajów UE działa jej przedstawicielstwo. Przedstawicielstwa pośredniczą w komunikacji między społeczeństwem a Komisją Europejską. Przedstawicielstwa informują obywateli o działalności Komisji, a Komisję – o aktualnych wydarzeniach w danym kraju.

Delegatury UE w krajach nienależących do Unii

Delegatury informują społeczeństwo danego kraju o tych działaniach UE, które mają wpływ na ten kraj. W ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych działa ogółem 139 takich biur.  

Biura Informacyjne Parlamentu Europejskiego

Odpowiadają na pytania obywateli i mediów dotyczące Parlamentu Europejskiego i polityki UE. Oferują materiały szkoleniowe oraz organizują prezentacje i debaty poświęcone tematyce unijnej w każdym kraju UE.

Kontakty z prasą w instytucjach i organach UE

Dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów

Kontakt z administratorem strony

Jak oceniasz swoją wizytę w portalu EUROPA.EU? Jeśli nie udało Ci się znaleźć potrzebnych informacji, skontaktuj się z nami.