Navigation path

14/10/2013

18.oktobrī Latvijā notiks diskusija „Dialogs ar pilsoņiem”

Eiropas Pilsoņu gada ietvaros Eiropas Komisija lielākajā daļā Eiropas Savienības dalībvalstu rīko interaktīvu diskusiju ciklu „Dialogi ar pilsoņiem”, kuru mērķis ir veicināt dialogu ar pilsoņiem, īpaši iesaistoties debatēs par Eiropas Savienības nākotni un uzklausot pilsoņu viedokli. Pasākumos piedalās gan iedzīvotāji, gan arī politiskie vadītāji un komisāri. Latvijā „Dialogs ar pilsoņiem” par tēmu „Eiropas nākotne” notiks šī gada 18.oktobrī Rīgas Latviešu biedrības namā. Turklāt diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē, apmeklējot interneta vietni Eiropasnakotne.lv. Diskusijā piedalīsies arī Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs un Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Latvijā diskusija tiek rīkota arī kā daļa no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā īstenotās kampaņas „Kas mēs esam Eiropā?“, kuras mērķis ir atgādināt par taustāmiem ieguvumiem no valstu dalības Eiropas Savienībā un faktiem, kas apliecina Latvijas izcilību Eiropā.

18.oktobra diskusijā „Eiropas nākotne” Rīgas Latviešu biedrības namā tiks apspriesti jautājumi par Eiropas Savienības ekonomiku, eirozonu un eiro ieviešanu Latvijā, iedzīvotāju iespējām un tiesībām Eiropas Savienībā, kā arī Eiropas Savienības nākotni un lomu pasaulē.

Tikmēr diskusiju laikā citās Eiropas Savienības dalībvalstīs tika aplūkoti dažādi centrālie jautājumi, piemēram, Bulgārijā - godīgas un spēcīgas demokrātijas un neatkarīgas tiesu sistēmas izveide valsts līmenī, lai uzveiktu korupciju un oligarhu izveidoto varas struktūru; Vācijā - lielāka demokrātijas kontrole pār Eiropas Savienības politiku attiecībā uz finanšu un parādu krīzi; Grieķijā - Eiropas Savienības izaugsmes iniciatīvas, piemēram, atbalstot jūrniecības nozari un tās potenciālu, lai palīdzētu Krētai izkļūt no krīzes, Eiropas nākotnes vīzija; Beļģijā - Eiropas Savienības kā ciešāka politiskā spēka izveide, kas balstītos uz demokrātiju, pārskatāmību un solidaritāti starp dalībvalstīm u.c.

Pirms diskusijas ikviens aicināts uzdot interesējošos jautājumus, rakstot Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Twitter vietnē @EiropasKomisija vai draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/esmaja. Turklāt komentārus un jautājumus pasākuma laikā būs iespējams uzdot, ne tikai piedaloties diskusijā, bet arī Twitter vietnē, rakstot @EiropasKomisija un izmantojot hashtagu #EUdeb8.

„Dialogā ar pilsoņiem” iegūtās pilsoņu atsauksmes palīdzēs Eiropas Komisijai izstrādāt ziņojumu par Eiropas nākotni. Viens no galvenajiem dialogu mērķiem ir sagatavoties 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Related links

Additional tools

  • Decrease text
  • Increase text
  • Choose high-contrast version
  • Choose standard color version

Teagmháil

For questions related to the Year, contact

The team of the Year 2014

Chun fiosrúcháin ghinearálta

Europe Direct : Call 00 800 6 7 8 9 10 11E-mail us your questions

Toghcháin Eorpacha