Navigation path

16/09/2013 10:00 - 11/10/2013 17:00

Výstava Stopy totality | Evropský dům, Jungmannova 24, 110 00 Praha 1 (Czech Republic)

Zastoupení Evropské komise v ČR a Zapomenutí, o. s. Vás zvou na putovní výstavu Stopy totality zaměřenou na příběhy lidí z období převážně 50. let minulého století ilustrované rodinnými fotografiemi.

Putovní výstava Stopy totality prezentuje na několika panelech příběhy z padesátých let ilustrované rodinnými fotografiemi a doložené dobovými dokumenty a tiskem.

 

Výstava vznikla ve spolupráci se žáky a studenty zapojených škol, kteří pátrali ve svém nejbližším okolí po příbězích, jež se odehrály v padesátých letech minulého století. V rámci projektu Stopy totality jsou pro zájemce připraveny odborné semináře na téma tzv. „malých dějin“ padesátých let, které jsou určeny především žákům a studentům ve věku 12 až 19 let.

 

Rozsah aktivity je uzpůsoben potřebám školy. Základem je odborná přednáška se zaměřením na malou historii spojená s konkrétní ukázkou studentských výstupů projektu.

 

Širší nabídka zahrnuje interaktivní seznámení s obsahem výstavy a propojení malé a velké historie.

 

Stopy totality je akreditovaný vzdělávací projekt občanského sdružení Zapomenutí, který je spolufinancován evropskými fondy z Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost MŠMT.

 

V Evropském domě je tento projekt prezentován v rámci Evropského roku občanů 2013.

 

Pro více informací a objednání odborných seminářů se můžete obrátit na pracovníka Evropského domu: Martin Pelc, telefon: 255 708 255, e-mail: knihovna@evropskydum.cz Vstup je zdarma!

 

 

http://www.evropsky-dum.cz/vystavy/stopy-totality

Additional tools

  • Decrease text
  • Increase text
  • Choose high-contrast version
  • Choose standard color version

Contact

For questions related to the Year, contact

The team of the Year 2014

For general information enquiries, contact

Europe Direct : Call 00 800 6 7 8 9 10 11E-mail us your questions

European Elections