Navigačný riadok

O portáli EUROPA

Europa.eu je oficiálnou internetovou stránkou Európskej únie. Je to vhodný štartovací bod, ak hľadáte informácie a služby, ktoré EÚ poskytuje, no neviete sa zorientovať na našich stránkach.

Táto stránka vám ponúka:

  • základné informácie o fungovaní EÚ,
  • najnovšie informácie a podujatia EÚ,
  • odkazy na informácie o EÚ na stránkach inštitúcií a agentúr EÚ.

Kto stránku spravuje?

Stránku spravuje Komunikačné oddelenie Európskej komisie DeutschEnglishfrançais v mene inštitúcií EÚ.

Ako stránku používať

Môžete na nej vyhľadávať pomocou niektorej z hlavných tém, napr. Informácie o EÚ, Váš život v EÚ, Zapojte sa, alebo pomocou vyhľadávača či indexu od A po Z.

Nasmerovanie k informáciám a službám EÚ

EÚ je jedným z najväčších vydavateľov on-line informácií na svete a ich hľadanie môže pôsobiť komplikovane. Každý deň na internete uverejní široký rozsah informácií, vrátane legislatívy, štatistík, tlačových správ, správ o politikách a podobne.

Všetky inštitúcie a agentúry EÚ majú vlastnú internetovú stránku. Úrady EÚ v každej z členských krajín a v krajinách po svete majú tiež vlastné stránky. Ostatné on-line služby pomáhajú pri rôznych témach, od vyhľadania DIČ firmy po objednanie publikácií EÚ a pomoci pri hľadaní práce v zahraničí.

Na tejto stránke sa snažíme poskytnúť nasmerovanie na tieto informácie. Pokúsili sme sa informácie roztriediť do prehľadných kategórií a uviedli sme opisy toho, čo možno čakať pri každom odkaze.

Spokojnosť zákazníka

Europa.eu je navrhnutá pre vás. Spolupracujeme s používateľmi internetovej stránky s cieľom vytvoriť čo najzrozumiteľnejšiu štruktúru a jazykový štýl stránky, no neustále hľadáme spôsoby vylepšenia.

Ak chcete vyjadriť svoje pripomienky, návrhy a poskytnúť spätnú väzbu k tejto stránke, obráťte sa na tím portálu Europa

Čo sa deje s pripomienkami a názormi od používateľov?

Pripomienky od používateľov internetovej stránky si každý týždeň necháme preložiť, prečítame si ich a analyzujeme. Stránku neustále upravujeme na základe vašej spätnej väzby.

Návrhy alebo pripomienky od používateľov portálu Európskej únie získavame zo štyroch zdrojov:

  • formulár „Pomôžte nám zlepšiť sa“ – týždenne ho využije približne 3 000 používateľov;
  • prieskum – každému 20 návštevníkovi lokality sa zobrazí žiadosť o zodpovedanie siedmych krátkych otázok;
  • kontaktný formulár – t. j. formulár spätnej väzby, v ktorom nám používatelia e-mailom priamo pošlú svoje otázky a dostanú na ne odpoveď;
  • testy pre používateľov – našu webovú lokalitu pravidelne podrobujeme testovaniu zo strany používateľov, aby sme získali ich reakcie na jej aktuálny vzhľad/funkcionalitu alebo rozpracované stránky či sekcie. Využívame aj ďalšie techniky výskumu pre používateľov, ako sú terénne štúdie, papierové modely a triedenie kariet.

Všetky vaše pripomienky a návrhy sa preložia (strojový preklad) do jedného z našich pracovných jazykov a následne ich analyzujeme. Snažíme sa identifikovať opakujúce sa problémy, odstraňovať ich príčiny a neustále upravovať naše stránky. Pridávame napríklad nové odkazy, upravujeme ich opis, resp. snažíme sa prispôsobiť obsah tak, aby sa návštevníci skôr dostali k požadovaným informáciám.

Všetky prijaté pripomienky sú anonymné a údaje o ľuďoch, ktorí stránku používajú alebo posielajú spätnú väzbu, neukladáme.

Pomôžte nám zlepšiť sa

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

ÁnoNie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?