Ścieżka nawigacji

O portalu EUROPA

Europa.eu to oficjalny portal Unii Europejskiej. To dobry punkt wyjścia dla poszukujących informacji i usług udostępnianych przez UE, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z naszymi witrynami.

Można tu znaleźć:

  • podstawowe informacje o tym, jak działa UE
  • najnowsze wiadomości unijne i informacje o wydarzeniach w UE
  • hiperłącza do informacji udostępnianych na portalach instytucji i agencji UE.

Kto jest administratorem tej witryny?

Administratorem witryny jest departament komunikacji Komisji Europejskiej DeutschEnglishfrançais w imieniu instytucji UE.

Jak korzystać z tej witryny

Witrynę można przeszukiwać korzystając z jednego z głównych tematów, np. Informacje o UE, Życie w Unii Europejskiej, Weź udział!; albo korzystając z wyszukiwarki lub indeksu od A do Z.

Drogowskazy do informacji i usług UE

Unia Europejska jest jednym z największych dostawców informacji online na świecie i wyszukanie odpowiedniej informacji może wydawać się skomplikowane. Codziennie na witrynach internetowych ukazuje się ogrom nowych danych: przepisy, statystyki, komunikaty prasowe i wiele innych.

Każda z instytucji i agencji UE posiada swoją własną witrynę. Urzędy UE w każdym z państw członkowskich oraz w innych krajach na świecie także posiadają swoje witryny. Usługi internetowe dotyczą szerokiego wachlarza spraw, od sprawdzenia numeru VAT danej firmy, po zamawianie publikacji unijnych i pomaganie obywatelom w znalezieniu zatrudnienia za granicą.

Na tej stronie staramy się zamieszczać drogowskazy do tych różnych informacji. Naszą intencją jest skategoryzowanie informacji w jasny sposób oraz opisanie tego, co kryje się za każdym z podanych hiperłączy.

Zadowolenie klienta

Portal Europa.eu ma służyć Tobie. Współpracujemy z użytkownikami witryny, aby jej struktura i język były jak najbardziej zrozumiałe, lecz nie ustajemy w poszukiwaniu sposobów na udoskonalenie jej.

Aby wyrazić swoje uwagi, sugestie lub opinie na temat tego portalu, proszę skontaktować się z zespołem obsługującym strony internetowe Europa

Co dzieje się wiadomościami nadsyłanymi przez użytkowników?

Komentarze otrzymywane od użytkowników portalu są co tydzień tłumaczone, czytane i analizowane. Stale wprowadzamy zmiany w portalu w odpowiedzi na Wasze opinie.

Użytkownicy portalu Europa mają do wyboru cztery sposoby przekazywania nam swoich opinii:

  • Formularz „Jak ulepszyć ten portal?” – co tydzień otrzymujemy za jego pośrednictwem do 3 tys. komentarzy.
  • Sondaż – co dwudziestego użytkownika portalu prosimy o udzielenie odpowiedzi na kilka krótkich pytań.
  • Formularz kontaktowyformularz, który można do nas przesłać, aby otrzymać odpowiedź.
  • Testy z udziałem użytkowników – regularnie przeprowadzamy badania z udziałem użytkowników, aby uzyskać informacje zwrotne na temat istniejących stron lub projektów stron bądź ich części, nad którymi właśnie pracujemy. Wykorzystujemy również inne metody, np. badania terenowe, prototypowanie na papierze i sortowanie kart.

Wszystkie uwagi i sugestie są następnie tłumaczone maszynowo z różnych języków, a później analizowane. Reagujemy na powtarzające się problemy i przez cały czas wprowadzamy zmiany: dodajemy linki, zmieniamy ich opisy i wprowadzamy inne udogodnienia, dzięki którym użytkownikom łatwiej znaleźć potrzebne informacje.

Otrzymywane uwagi są anonimowe i nie przechowujemy danych osób korzystających z portalu lub wysyłających swoje opinie.

KONTAKT

Pytania o charakterze ogólnym

Proszę zadzwonić pod numer telefonu
00 800 6 7 8 9 10 11 Więcej o usłudze

Wyślij pytanie e-mailem

Dane kontaktowe i informacje o wizytach w instytucjach, kontakty z prasą

Jak ulepszyć ten portal?

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

TakNie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?