Veebisaidi EUROPA tutvustus

Europa.eu on Euroopa Liidu ametlik veebisait. Siit on hea alustada, kui otsite teavet ELi ja selle teenuste kohta, kuid ei oska meie saitides orienteeruda.

Saidilt leiab

  • põhiteavet ELi toimimispõhimõtete kohta
  • värskemaid ELi uudiseid ja sündmusi
  • linke ELi käsitlevale teabele ELi institutsioonide ja ametite veebisaitidel.

Kes saiti haldab?

Saiti haldab ELi institutsioonide nimel Euroopa Komisjoni kommunikatsiooniosakond DeutschEnglishfrançais.

Kuidas saiti kasutada

Saidil saab teha otsinguid, kasutades mõnd meie põhiteemat, nt „ELi kohta”, „Teie elu ELis”, „Võtke osa!”, kasutades otsimootorit või tähestikulist registrit A–Y.

Teeviidad ELi teabe ja teenuste juurde

EL on üks maailma suurimaid veebipõhise teabe avaldajaid ja infootsing võib tunduda keeruline. Iga päev liigub veebi määratu hulk teavet, sh õigusakte, statistikat, pressiteateid, poliitilisi aruandeid jms.

Kõigil ELi institutsioonidel ja ametitel on omaenda veebisaidid. Oma saidid on ka kõigis liikmesriikides ja maailma riikides asuvatel ELi büroodel. Muud veebipõhised teenused käsitlevad tervet rida teemasid alates ettevõtte käibemaksunumbri leidmisest kuni ELi publikatsioonide tellimiseni ja inimeste abistamiseni välismaal töö leidmisel.

Sellel lehel püüamegi anda teejuhiseid nimetatud teabe juurde. Oleme püüdnud teavet selgelt liigitada ja esitanud kirjeldused iga lingi alt leitava materjali kohta.

Kliendirahulolu

Europa.eu on tehtud teie jaoks. Töötame koos veebisaidi kasutajatega, et muuta saidi liigendus ja tekst võimalikult selgeks, samuti otsime pidevalt võimalusi saidi täiustamiseks.

Kui soovite saata meile oma kommentaare, ettepanekuid ja tagasisidet saidi kohta võtke ühendust saidi Europa veebimeeskonnaga.

Mis saab kasutajate tagasisidest?

Meie veebisaidi kasutajatelt saadud kommentaare tõlgitakse, loetakse ja analüüsitakse iganädalaselt. Muudame saiti pidevalt, arvestades tagasisidet.

Saame Euroopa Liidu veebisaidi kasutajatelt tagasisidet neljal moel:

  • Aidake muuta paremaks – saame selle vormi vahendusel iga nädal kuni 3 000 märkust.
  • Uuring - palume igast 20 saidi külastajast ühel vastata mõnedele lühikestele küsimustele.
  • Kontaktvorm - see on tagasiside vorm, mille puhul inimesed saavad saata meile e-kirja ning saavad sellele vastuse.
  • Kasutajatestid – viime oma veebisaidil regulaarselt läbi kasutajateste, et saada tagasisidet reaalse saidi või töösolevate lehekülgede ja rubriikide kohta. Kasutame ka muid kasutajauuringu meetodeid, nagu väliuuringud, paberprototüüpide loomine ja kaartide sorteerimine.

Kõik meile laekunud märkused ja ettepanekud tõlgitakse (masintõlge) meile arusaadavasse keelde, misjärel me analüüsime neid. Pöörame tähelepanu korduvatele probleemidele ning teeme püsivad muudatused. Selleks võib olla lingi lisamine, lingi kirjelduse muutmine või mõnel muul moel inimeste suunamine teabe juurde, mida nad otsivad.

Kõik laekunud kommentaarid on anonüümsed ja teavet veebisaiti külastavate või tagasisidet saatvate inimeste kohta ei säilitata.

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?