O portálu EUROPA

Europa.eu je oficiální internetová stránka Evropské unie. Je dobrým výchozím bodem, pokud hledáte informace a služby poskytované EU, ale neorientujete se na našich stránkách.

Tato internetová stránka vám poskytuje:

  • základní informace o tom, jak EU pracuje
  • nejnovější zprávy a události z EU
  • odkazy na informace o EU na internetových stránkách institucí a orgánů EU

Kdo tuto stránku spravuje?

Tuto stránku jménem orgánů EU spravuje oddělení komunikace Evropské komise DeutschEnglishfrançais.

Jak tuto stránku používat

Na této stránce můžete hledat pomocí některého z našich hlavních námětů, např. O Evropské unii, Váš život v EU, Zúčastněte se!, nebo pomocí modulu pro vyhledávání či rejstříku A–Z.

Ukazatele na informace a služby EU

EU je jedním z největších vydavatelů online informací na světě a hledání informací může být náročné. Každý den se na internet dostane obrovské množství informací včetně legislativy, statistiky, tiskových zpráv, zpráv o politikách a tak dále.

Všechny instituce a orgány EU mají vlastní internetové stránky. Vlastní stránky mají také úřadovny EU v každé z členských zemí a v zemích po celém světě. Další online služby uspokojují řadu potřeb, ať se jedná o DIČ firem, objednávání publikací EU či pomoc lidem, kteří hledají práci v zahraničí.

Na této stránce se snažíme poskytovat ukazatele na tyto informace. Snažíme se tyto informace přehledně kategorizovat a u každého odkazu uvádíme popis toho, co můžete očekávat.

Spokojenost uživatelů

Portál Europa.eu je určen vám. S uživateli portálu spolupracujeme na tom, aby jeho struktura a jazyk byly co nejjasnější, a neustále hledáme způsoby, jak se zlepšit.

Pokud nám chcete sdělit své komentáře, návrhy a zpětnou vazbu související s vaším názorem na tyto stránky, obraťte se na tým portálu Europa

Co se děje se zpětnou vazbou od uživatelů?

Komentáře, které dostaneme od uživatelů našich stránek, každý týden přeložíme, přečteme a analyzujeme. Stránky podle vaší zpětné vazby neustále upravujeme.

Zpětnou vazbu od uživatelů stránek Evropské unie získáváme čtyřmi způsoby:

  • Prostřednictvím formuláře Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit? – každý týden nám tak své připomínky zašle kolem 3 000 uživatelů.
  • Průzkumem – každému 20. návštěvníkovi klademe několik krátkých otázek.
  • Z kontaktního formuláře – tento formulář lidé používají v případě, že chtějí, abychom zodpověděli jejich dotazy.
  • Uživatelskými testy – naše stránky pravidelně testujeme, abychom zjistili, jak se stávající nebo nově připravované stránky uživatelům vyhovují. Používáme i další metody zaměřené na uživatele – např. testování za běžných podmínek, papírové modely a „card sorting“ k intuitivnímu řazení informací.

Všechny vaše nápady a připomínky se pak (strojově) přeloží do těch jazyků, které náš tým ovládá, a analyzují se. Zaměřujeme se především na opakující se problémy a neustále stránky optimalizujeme. Někdy je potřeba přidat odkaz, jindy změnit informace v popisu stránky nebo nalézt zdroj informací, o které si lidé píšou.

Všechny obdržené komentáře jsou anonymní. O lidech, kteří stránky používají nebo kteří nám pošlou zpětnou vazbu, neuchováváme žádná data.

KONTAKT

Informační služba – všeobecné dotazy

Volejte na
00 800 6 7 8 9 10 11 Více informací o službě

Pošlete svůj dotaz e-mailem

Kontakty, informace o prohlídkách institucí, kontakty pro novináře

Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?

Nalezli jste informace, které jste hledali?

AnoNe

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?