Navigācijas ceļš

Kandidātvalstis

TurcijaTurcija

Politiskā iekārta: republika

Galvaspilsēta: Ankara

Kopējā platība: 780 580 km²

Iedzīvotāji: 71,5 miljoni

Naudas vienība: Turcijas lira

 

Turcija

Detalizēta karte - klikšķiniet uz kartes

Turcijai, kas atrodas krustcelēs starp Eiropu un Āziju, ir raksturīga kultūras un etniskā daudzveidība. Tās vēsture sākusies līdz ar senajām civilizācijām, piemēram, hetu civilizāciju, caurvijusies grieķu un romiešu laikam (kad tās teritorijā apustulis Pāvils sludināja kristietību), pieredzējusi vēlāko Bizantijas impēriju un, visbeidzot, osmaņu valdīšanas laiku. Mūsdienu Turcijas Republika ir dibināta 1923. gadā kā rietumnieciska, sekulāra valsts. Gandrīz 99% iedzīvotāju ir musulmaņi. Valsts dienvidaustrumu daļā dzīvo skaita ziņā liela kurdu kopiena.

Konstantinopole (tagadējā Stambula), kas atrodas pie Melno jūru un Vidusjūru savienojošā Bosfora šauruma, mūsu ēras 330. gadā kļuva par Bizantijas impērijas (Romas impērijas austrumdaļas) galvaspilsētu.

Pie Turcijas arhitektūras pērlēm pieskaitāmas Selima un Suleimana mošejas un slavenā Svētās Sofijas katedrāle, kuru osmaņu iekarotāji pārvērta par mošeju, bet tagad tur ir muzejs. Valsts bagātīgais arheoloģiskais mantojums ir viens no galvenajiem tūrisma objektiem. Savos ziedu laikos Osmaņu impērija bija noteicošais spēks Vidusjūras austrumu un dienvidu daļā un Vidējos Austrumos.

Turku virtuves pamatā ir jēra gaļa, iecienīts ir arī jogurts no kazas piena, īpaši, ja tam pievieno gurķus, ķiplokus vai piparmētras. Šajā zemē ir senas kafijas dzeršanas tradīcijas, un kafijas baudīšanai paredzētās vietās cilvēki parasti mēdz norunāt tikšanos.

Turku slavenības ir mūsdienu Turcijas dibinātājs Mustafa Kemals Ataturks un Nobela prēmijas laureāts rakstnieks Orhans Pamuks.

Noderīgas saites

1. Valsts pārvaldes portāls

Ārlietu ministrijas oficiālajā tīmekļa vietnē ir izskaidroti galvenie ārpolitikas jautājumi un piedāvāta izsmeļoša informācija par Turcijas attiecībām ar Kipru un Eiropas Savienību. Apmeklētāji var piekļūt arī paziņojumiem presei un premjerministra runām, kā arī dažādas tematikas preses apskatiem, kurus papildina saites uz Turcijas plašsaziņas līdzekļu vietnēm. Vietnē ir arī Turcijas vēstniecību ārzemēs un ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību Ankarā kontaktinformācija un konsulārā informācija.

2. Pamatinformācija par valsti

Kultūras un tūrisma ministrijas oficiālajā tīmekļa vietnē ir sīka informācija par valsts mākslu, kultūru un ģeogrāfiju. Atsevišķa rubrika ir veltīta Turcijas galvenajiem tūrisma objektiem, un īpaši izcelti ir ar kultūru saistītie maršruti. Tīmekļa vietnē ir arī jaunāko ziņu un pasākumu rubrika. Noderīgas saites apmeklētājam dod iespēju ielūkoties arī Turcijas institūciju un ministriju vietnēs.

Turcija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Neizdodas atrast? Izmēģiniet alfabētisko sarakstu!AĀBCČDEĒFGĢHIĪJKĶLĻMNŅOOPRSŠTUŪVZŽ