Navigatsioonitee

Kandidaatriigid

TürgiTürgi

Poliitiline süsteem: vabariik

Pealinn: Ankara

Üldpindala: 780 580 km²

Rahvaarv: 71,5 miljonit

Rahaühik: türgi liir

 

Türgi

Kaardi suurendamiseks klõpsake kaardile

Asukoha tõttu Euroopa ja Aasia ristteel on Türgi kultuur ja rahvastik väga mitmekesine. Türgi ajalugu hõlmab hetiitide muistset tsivilisatsiooni, Kreeka ja Rooma ajastut (kui apostel Paulus viis sinna ristiusu) ning Bütsantsi ja Otomani impeeriumi. Kaasaegne Türgi Vabariik kui läänelik ilmalik riik on asutatud 1923. aastal. Peaaegu 99 % elanikest on moslemid. Riigi kaguosas elab arvestatav hulk kurde.

300. aastal sai Musta merd ja Vahemerd eraldava Bosporuse väina ääres asuvast Konstantinoopolist (tänane Istanbul) Bütsantsi impeeriumi (Ida-Rooma riigi) keskus.

Türgi arhitektuuri pärlid on Selimi ja Suleimani mošeed ning maailmakuulus Püha Sofia kirik, mis teenis Otomani ajal mošeena ning on praegu muuseum. Türgi tohutu arheoloogiline pärand meelitab kohale turiste. Oma hiilgeajal oli Otomani impeerium peamiseks jõuks Vahemere ida- ja lõunakaldal ning Lähis-Idas.

Türgi köök kasutab palju lambaliha, ka kitsepiimast tehtud jogurt on populaarne, eriti segatuna kurgi, küüslaugu või piparmündiga. Kohvi joomise traditsioon on pikk, kohvikud on populaarsed kohtumispaigad.

Kuulsad türklased on kaasaegse Türgi riigi rajaja Mustafa Kemal Atatürk ja Nobeli preemia laureaat, romaanikirjanik Orhan Pamuk .

Kasulikud viidad

1. Riigiasutuste portaal

Välisministeeriumi ametlik veebisait kajastab välispoliitika põhiküsimusi ning sisaldab ohtralt teavet suhete kohta Küprose ja ELiga. Külastajad võivad tutvuda peaministri pressiteadete ja kõnedega ning pressiülevaadetega, kus leiduvad viidad Türgi peamiste meediasaitide juurde. Veebisait esitab ka Türgi saatkondade ning Ankaras paiknevate välissaatkondade kontaktandmed ning konsulaarteavet.

2. Riigi tutvustus

Kultuuri- ja turismiministeeriumi ametlik veebisait esitab üksikasjalikku teavet riigi kunsti, kultuuri, ajaloo ja geograafia kohta. Erirubriik käsitleb turismi, tuues esile Türgi peamised vaatamisväärsused ja kultuurimarsruudid. Veebisaidil on ka uudiste ja sündmuste rubriik. Kasulikud viidad juhivad külastaja Türgi institutsioonide ja ministeeriumide veebisaitidele.

Türgi

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Ei leia, mida otsite? Proovige registrit A–YABCDEFGHIJKLMNOPQRSŠZŽTUVWÕÄÖÜXY