Navigācijas ceļš

  • EUROPA
  • Kā ES darbojas
  • Dalībvalstis
  • ...
  • Candidate countries
  • Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika

Kandidātvalstis

Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas RepublikaBijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika

Politiskā iekārta: republika

Galvaspilsēta: Skopje

Kopējā platība: 25 433 km²

Iedzīvotāji: 2,05 miljoni

Naudas vienība: dinārs

 

Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika

Detalizēta karte - klikšķiniet uz kartes

Bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika kļuva neatkarīga 1991. gadā līdz ar Dienvidslāvijas sairšanu. Tā ir iekšzemes valsts Balkānu centrālajā daļā ar kalniem, ieleju un dziļām ieplakām. Ohridas ezers, kas iestiepjas Albānijā, ir viens no vecākajiem ezeriem pasaulē.

Divas trešdaļas iedzīvotāju pēc tautības ir maķedonieši. Valstī dzīvo arī paliela albāņu minoritāte un mazākas turku un romu minoritātes.

Vienpalātas parlamentā jeb Sobranie ir 120 locekļi, kurus ievēl uz četriem gadiem. Prezidentu, kura pilnvaras ir ierobežotas, ievēl vispārējās vēlēšanās uz pieciem gadiem.

Valstī iegūst derīgos izrakteņus — dzelzs rūdu, varu, svinu un cinku. Visnozīmīgākā prece tirdzniecībā ir tekstilizstrādājumi, kas veido vairāk nekā pusi no kopējā eksporta. Arī dzelzs, tērauds, vīns un dārzeņi ir nozīmīgas eksportpreces.

Vietējai virtuvei ir raksturīga ķimenēs pagatavota cūkgaļa ar kāpostiem, pildīts balodis un šopska salātu vietējā versija (galvenās sastāvdaļas ir tomāti, gurķi un aitas siers), kas ir izplatīta visā Balkānu reģionā.

Noderīgas saites

1. Valsts pārvaldes portāls

Maķedonijas valdības oficiālā tīmekļa vietne ir portāls uz visām valsts institūciju vietnēm. Rubrikā “ Public Relations ” var lasīt ziņas, runas un valdības sēžu ziņojumus.

2. Pamatinformācija par valsti

ExploringMacedonia.com ir valsts tūrisma portāls. Tīmekļa vietnē ir sīki aprakstīts dabas mantojums, māksla un kultūra. Tajā ir ietverta arī plaša informācija ceļotājiem, tai skaitā ieteikumi par naktsmītnēm, netradicionāliem maršrutiem un kultūras pasākumiem.

Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Neizdodas atrast? Izmēģiniet alfabētisko sarakstu!AĀBCČDEĒFGĢHIĪJKĶLĻMNŅOOPRSŠTUŪVZŽ