Naršymo kelias

Šalys kandidatės

Buvusioji Jugoslavijos Respublika MakedonijaBuvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

Politinė santvarka: respublika

Sostinė: Skopjė

Bendras plotas: 25 433 km²

Gyventojų sk.: 2,05 mln.

Valiuta: denaras

 

Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

Spustelėję ant žemėlapio jį padidinsite

Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija tapo nepriklausoma 1991 m., subyrėjus Jugoslavijai. Tai Vidurio Balkanų sausumos valstybė, kurioje virš slėnių ir gilių vandens telkinių stūkso iškilę kalnai. Ochrido ežeras, kuriuo eina siena su Albanija, yra vienas seniausių pasaulio ežerų.

Du trečdaliai gyventojų yra makedonai, bet šalyje gyvena didelė albanų mažuma ir mažesnės turkų bei romų mažumos.

Vienerių rūmų parlamentas (Sobranie) turi 120 narių, renkamų ketveriems metams. Ribotas galias turintis prezidentas renkamas visuotiniu balsavimu penkerių metų kadencijai.

Šalyje yra mineralinių išteklių, tarp jų – geležies rūdos, vario, švino ir cinko. Tekstilės pramonė yra svarbiausias prekybai sektorius: jo gaminiai sudaro daugiau nei pusę viso šalies eksporto. Taip pat eksportuojama daug geležies, plieno, vyno ir daržovių.

Vietiniai valgiai – kiauliena su kmynais ir kopūstais, įdaryti balandžiai ir vietinis šopska salotų, paplitusių visuose Balkanuose, variantas (pagrindinės sudedamosios dalys – pomidorai, agurkai ir avių pieno sūris).

Naudingos nuorodos

1. Nacionalinės valdžios įstaigų portalas

Iš oficialios Makedonijos vyriausybės interneto svetainės galima patekti į visų valstybinių įstaigų svetaines. Skiltyje „Ryšiai su visuomene“ skelbiamos naujienos, kalbos ir pranešimai apie vyriausybės posėdžius.

2. Pažintis su šalimi

ExploringMacedonia.com yra nacionalinis turizmo portalas. Svetainėje išsamiai aprašomas šalies gamtos paveldas, jos menas ir kultūra. Pateikiama daug keliautojams skirtos informacijos, patarimų, kur apsistoti, siūlomi turistų rečiau pasirenkami maršrutai ir informuojama apie kultūros renginius.

Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Nerandate informacijos? Žr. abėcėlinę rodyklęAĄBCČDEĘĖFGHIĮYJKLMNOPRSŠTUŲŪVZŽ