Navigatsioonitee

Kandidaatriigid

endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariikendine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik

Poliitiline süsteem: vabariik

Pealinn: Skopje

Üldpindala: 25 433 km²

Rahvaarv: 2,05 miljonit

Rahaühik: dinaar

 

endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik

Kaardi suurendamiseks klõpsake kaardile

Endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik iseseisvus pärast Jugoslaavia lagunemist 1991. aastal. Tegemist on Kesk-Balkani sisemaal asuva riigiga, kus mäed vahelduvad sügavate orgudega. Albaaniaga külgnev Ohridi järv on üks maailma vanimatest järvedest.

Etnilisi makedoonlasi on kaks kolmandikku rahvastikust, kuid seal elab ka küllaltki palju albaanlasi ning väiksem hulk türklasi ja romisid.

Ühekojaline parlament (Sobranie) on 120-liikmeline. Parlament valitakse neljaks aastaks. Üldvalimistel viieks aastaks valitud presidendi volitused on piiratud.

Riigil on maavarasid nagu rauamaak, vask, plii ja tsink. Tekstiilitööstus on olulisim kaubandussektor, mis moodustab rohkem kui poole kogu ekspordist. Teised olulised ekspordiallikad on raud, teras, vein ja köögiviljad.

Kohalik köök sisaldab köömnete ja kapsaga sealiha, täidetud tuvisid ja Balkanil levinud shopska salati kohalikku varianti (sisaldab tomatit, kurki ja lambapiimast valmistatud juustu).

Kasulikud viidad

1. Riigiasutuste portaal

Makedoonia valitsuse ametlik veebisait on ka portaaliks kõikide riigiasutuste veebisaitide juurde. Rubriik „ Public Relations ” („Avalikud suhted”) sisaldab uudiseid, kõnesid ja valitsuse kohtumiste aruandeid.

2. Riigi tutvustus

ExploringMacedonia.com on kohalik turismiportaal. Veebisaidil leidub üksikasjalik teave Makedoonia rahvusliku pärandi ning kunsti ja kultuuri kohta. Esitatakse ka hulgaliselt reisiteavet, viiteid majutuse leidmiseks, marsruute väljaspool sissetallatud radu ning kultuurisündmuste kava.

endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Ei leia, mida otsite? Proovige registrit A–YABCDEFGHIJKLMNOPQRSŠZŽTUVWÕÄÖÜXY