Navigācijas ceļš

Kandidātvalstis

HorvātijaHorvātija

Politiskā iekārta: republika

Galvaspilsēta: Zagreba

Kopējā platība: 56 542 km²

Iedzīvotāji: 4,4 miljoni

Naudas vienība: kuna

 

Horvātija

Detalizēta karte - klikšķiniet uz kartes

¨

Horvātija par neatkarīgu valsti kļuva 1991. gadā, sairstot Dienvidslāvijai.

Zagorjes rajons, kas atrodas uz ziemeļiem no galvaspilsētas Zagrebas, ir lēzeniem pauguriem klāta teritorija, savukārt austrumos, norobežots ar Dravas, Donavas un Savas upēm, plešas Vidusdonavas zemienes auglīgais lauksaimniecības reģions. Trešdaļu Horvātijas teritorijas klāj meži.

Horvātijas parlaments (Sabor) ir vienpalātas likumdevēja iestāde, kurā ir 160 tiešās vēlēšanās uz četriem gadiem ievēlēti deputāti. Horvātijas ekonomikas pamatā ir vieglā rūpniecība un pakalpojumi. Vērā ņemams ieņēmumu avots ir tūrisms. Tūristi Horvātijā vislabāk pazīst Dalmācijas piekrasti ar simtiem salu un vēsturiskās pilsētas Dubrovniku, Splitu un Zadaru.

Par Horvātijas milzīgo kultūras un dabas mantojumu liecina seši Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļauti objekti un astoņi nacionālie parki. Horvātijas kultūrbagātība ir mantota no vēstures vētrainajiem notikumiem, sākot ar laiku Romas impērijas sastāvā un vēlāk atrodoties uz robežas starp Austroungārijas impēriju un Osmaņu impēriju.

Horvātu virtuvei raksturīgi ēdieni ir uz restēm cepta gaļa, dalmāciešu kūpinātais šķiņķis, sālītas sardīnes, aitas siers un salami desa ar papriku. Horvātijā ražo daudzas izsmalcinātas vīna šķirnes.

Noderīgas saites

1. Valsts pārvaldes portāls

Horvātijas valdības oficiālajā tīmekļa vietnē ir sīki aprakstītas Horvātijas politiskās institūcijas un ir sniegtas ziņas par visiem valdības locekļiem. No šīs vietnes var piekļūt arī virknei valstisku dokumentu, piemēram, Horvātijas konstitūcijai un valdības politiskajai programmai. Vietnē ir pieejama arī datubāze ar paziņojumiem presei, īsi ministru kabineta sēžu izklāsti un nedēļas informatīvais biļetens. Šajā vietnē publicē arī ikmēneša informatīvo biļetenu.

2. Pamatinformācija par valsti

Horvātijas Valsts tūrisma pārvaldes tīmekļa vietnē ir īss ieskats valsts kultūras mantojumā, vēsturē, ģeogrāfijā un gastronomijā. Tajā ir publicētas arī laika ziņas, plānotie pasākumi un var uzzināt valūtas maiņas kursus. Multivides rīki apmeklētājiem dod iespēju sūtīt elektroniskas pastkartes un iepazīties ar brošūrām un plakātiem. Vietnē ir pieejama reģionos iedalīta interaktīva karte, kurā apmeklētāji var vizuāli palielināt un apskatīt tieši to novadu, kas viņus interesē īpaši.

Horvātija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Neizdodas atrast? Izmēģiniet alfabētisko sarakstu!AĀBCČDEĒFGĢHIĪJKĶLĻMNŅOOPRSŠTUŪVZŽ