Naršymo kelias

Šalys kandidatės

KroatijaKroatija

Politinė santvarka: respublika

Sostinė: Zagrebas

Bendras plotas: 56 542 km²

Gyventojų sk.: 4,4 mln.

Valiuta: kuna

 

Kroatija

Spustelėję ant žemėlapio jį padidinsite

Kroatija tapo nepriklausoma 1991 m., subyrėjus Jugoslavijai.

Į šiaurę nuo sostinės Zagrebo plyti Zagorjės regionas – kalvų kraštas, o rytuose derlingą dirbamos žemės regioną Panonijos lygumoje riboja Dravos, Dunojaus ir Savos upės. Daugiau kaip trečdalis Kroatijos apaugęs miškais.

Kroatijos parlamentas (Sabor) yra vienerių rūmų įstatymų leidžiamasis organas, kurį sudaro nuo 100 iki 160 narių, visuotiniu balsavimu renkamų ketverių metų kadencijai. Kroatijos ekonomikos pagrindas – lengvoji pramonė ir paslaugos. Turizmas duoda nemažą pajamų dalį. Turistams geriausiai žinoma Kroatijos Dalmatijos pakrantė su šimtais salų bei istoriniais Dubrovniko, Splito ir Zadaro miestais.

Šeši pasaulio paveldo objektai ir aštuoni nacionaliniai parkai liudija, kad Kroatija turi didžiulį kultūros ir gamtos lobyną. Kroatijos kultūrinis turtas sukauptas per tarpais gana neramią šalies istoriją – pirmiausia ji buvo Romos imperijos dalis, po to – Austrijos-Vengrijos ir Osmanų imperijų pasienio regionas.

Žymiausi kroatų valgiai – kepta mėsa, rūkytas Dalmatijos kumpis, sūdytos sardinės, avies pieno sūris ir paprikomis pagardintas saliamis. Kroatijoje daroma daug gerų vynų.

Naudingos nuorodos

1. Nacionalinės valdžios įstaigų portalas

Oficialioje Kroatijos vyriausybės interneto svetainėje išsamiai aprašomos Kroatijos politinės institucijos, pateikiamos pagrindinės žinios apie visus vyriausybės narius. Svetainėje galima susirasti nemažai visuomeninės svarbos dokumentų, pvz., Kroatijos konstituciją ir vyriausybės politinę programą. Yra spaudos pranešimų archyvas, kabineto posėdžių ataskaitos ir savaitinis naujienų biuletenis. Svetainėje taip pat skelbiamas mėnesinis informacinis biuletenis.

2. Pažintis su šalimi

Kroatijos nacionalinės turizmo valdybos interneto svetainėje glaustai pristatomas šalies kultūros paveldas, istorija, geografija ir kulinarijos ypatumai. Pateikiamos naujausios oro prognozės, būsimi renginiai ir valiutos skaičiuoklė. Įvairialypės terpės priemonės suteikia vartotojams galimybę siųsti elektroninius atvirukus, peržiūrėti lankstinukus ir plakatus. Pasinaudodami interaktyviu žemėlapiu lankytojai gali pasižiūrėti smulkesnių įdomesnių vietovių vaizdų.

Kroatija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Nerandate informacijos? Žr. abėcėlinę rodyklęAĄBCČDEĘĖFGHIĮYJKLMNOPRSŠTUŲŪVZŽ