Navigatsioonitee

Kandidaatriigid

HorvaatiaHorvaatia

Poliitiline süsteem: vabariik

Pealinn: Zagreb

Üldpindala: 56 542 km²

Rahvaarv: 4,4 miljonit

Rahaühik: kuna

 

Horvaatia

Kaardi suurendamiseks klõpsake kaardile

Horvaatia sai iseseisvaks riigiks pärast Jugoslaavia lagunemist 1991. aastal.

Pealinnast Zagrebist põhjas asuv Zagorje piirkond on mägine maa. Drava, Doonau ja Sava jõega piiratud Pannoonia tasandik idas on seevastu viljakas põllumajanduspiirkond. Rohkem kui kolmandik Horvaatia pindalast on kaetud metsaga.

Horvaatia parlament (Sabor) on ühekojaline seadusandlik kogu, millel on 100–160 liiget, kes valitakse üldistel valimistel neljaks aastaks. Horvaatia majandus põhineb peamiselt kergetööstusel ja teenustel. Oluline sissetulekuallikas on turism. Turistid teavad kõige paremini Horvaatia sümbolit Dalmaatsia rannikut oma sadade saartega ning ajalooliste linnadega nagu Dubrovnik, Split ja Zadar.

Horvaatia kultuurist ja loodusest annab tunnistust asjaolu, et seal leidub kuus maailma kultuuripärandit ning kaheksa rahvusparki. Horvaatia kultuuri rikkus on tema mõnikord tormilise ajaloo tulemus. Esmalt oli Horvaatia Rooma impeeriumi osa, hiljem Austria-Ungari ja Otomani impeeriumi piiriala.

Horvaatia kööki ilmestavad road nagu grilliha, dalmaatsia suitsusink, soolasardiinid, lambapiimast valmistatud juust ja paprikaga maitsestatud salaami. Horvaatias valmistatakse paljusid häid veine.

Kasulikud viidad

1. Riigiasutuste portaal

Horvaatia Valitsuse ametlik veebisait pakub üksikasjalikku teavet Horvaatia poliitiliste institutsioonide ning valitsusliikmete kohta. Veebisait pakub juurdepääsu ka mitmetele avalikele dokumentidele – näiteks põhiseadusele ja valitsuse poliitilisele programmile. Saidil leidub pressiteadete andmebaas, valitsuse istungite ülevaated ja iganädalane uudisteväljaanne. Iga kuu avaldatakse infoleht.

2. Riigi tutvustus

Horvaatia Turismiameti veebisait pakub lühiülevaateid riigi kultuuripärandist, ajaloost, geograafiast ja kokakunstist. Leiduvad ka ilmateated, ürituste kava ja valuutakalkulaator. Multimeedia vahendid võimaldavad külastajal saata e-postkaardi ning vaadata brošüüre ja plakateid. Interaktiivne piirkondadeks jaotatud kaart võimaldab külastajal huvipakkuvaid piirkondi lähemalt uurida.

Horvaatia

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Ei leia, mida otsite? Proovige registrit A–YABCDEFGHIJKLMNOPQRSŠZŽTUVWÕÄÖÜXY