De economie

Met haar interne markt van 28 landen is de EU een van de grootste wereldhandelsmachten.


Het economisch beleid van de EU wil verdere groei stimuleren door te investeren in vervoer, energie en onderzoek, en tegelijkertijd de milieueffecten van die groei zoveel mogelijk beperken.

De omvang van de Europese economie

De economie van de EU (gemeten in geproduceerde goederen en diensten (bbp)) is groter dan die van de Verenigde Staten:

  • Bbp van de EU in 2014: 13.920.541 miljoen euro.

Handel

Hoewel maar 7% van de wereldbevolking er woont, is de EU toch goed voor zo'n 20% van de wereldhandel, dus van alle in- en uitvoer wereldwijd.

Ongeveer twee derde van de totale EU-handel is handel tussen EU-landen onderling.

De handel is geraakt door de wereldwijde recessie, maar de EU blijft de grootste speler ter wereld en was goed voor 16,4% van de wereldimport in 2011. Zij wordt gevolgd door de Verenigde Staten met 15,5% en door China met 11,9%. De EU was ook de grootste exporteur, goed voor 15,4% van alle uitvoer (13,4% voor China en 10,5% voor de Verenigde Staten).

Werkgelegenheid

De werkgelegenheid is ook geraakt door de wereldwijde economische crisis en de onrust in de eurozone.

Arbeidskrachten in de landbouw

Land Meewerkende gezinsledenVaste arbeidskrachten, behalve meewerkende gezinsledenTijdelijke arbeidskrachten, behalve meewerkende gezinsleden
België78.18%16.97%4.84%
Bulgarije90.10%7.59%2.30%
Cyprus92.62%5.14%2.24%
Denemarken69.65%28.46%1.89%
Duitsland71.67%21.4%6.93%
Estland74.5%24.42%1.08%
Finland85.77%10.89%3.34%
Frankrijk51.58%40.51%7.91%
Griekenland93.46%2.06%4.47%
Hongarije90.45%7.79%1.76%
Ierland92.94%5.97%1.10%
IJsland66.34%28.55%5.12%
Italië92.17%4.66%3.18%
Kroatië96.24%2.76%1.00%
Letland90.11%9.61%0.28%
Litouwen91.64%7.57%0.80%
Luxemburg79.88%17.19%2.93%
Malta95.09%4.69%0.22%
Nederland63.78%27.47%8.74%
Oostenrijk91.36%7.75%0.88%
Polen97.02%2.26%0.73%
Portugal89.42%6.83%3.75%
Roemenië97.04%1.45%1.50%
Slovenië96.08%1.52%2.40%
Slowakije49.60%48.35%2.05%
Spanje81.49%11.49%7.02%
Tsjechië31.57%65.94%2.49%
Verenigd Koninkrijk72.82%22.70%4.48%
Zweden82.76%14.99%2.26%
Bron: Eurostat


Gegevens niet beschikbaar voor EU-landen die niet in
het dropdown-menu staan

Arbeidskrachten in de industrie (met uitzondering van de bouw) ten opzichte van 2010 (2010 = 100)

JaarQ1Q2Q3Q4
201399.2598.8798.5998.58
201498.5198.6198.7898.84
JaarQ1Q2Q3Q4
201399.2098.8198.5298.51
201498.4298.5298.6898.74
EU28
JaarQ1Q2Q3Q4
201399.4699.1498.9899.03
201499.1699.3599.5999.78
JaarQ1Q2Q3Q4
201399.5399.2299.0699.11
201499.2599.4599.6999.89
België
JaarQ1Q2Q3Q4
201397.1796.6096.1195.64
201494.8194.3494.0393.65
Bulgarije
JaarQ1Q2Q3Q4
201394.6994.6493.9893.81
201494.3294.8294.8394.84
Tsjechië
JaarQ1Q2Q3Q4
2013100.90100.94100.69100.86
2014101.40101.90102.06102.55
Denemarken
JaarQ1Q2Q3Q4
201397.0296.6796.8396.77
201497.2797.7097.7998.31
Duitsland
JaarQ1Q2Q3Q4
2013105.29105.38105.52105.70
2014105.91106.15106.41106.70
Estland
JaarQ1Q2Q3Q4
2013107.36107.86108.12107.93
2014107.97108.56109.07109.96
Ierland
JaarQ1Q2Q3Q4
201399.7799.0499.91100.11
2014100.1399.55100.75100.90
Griekenland
JaarQ1Q2Q3Q4
201378.7877.90::
2014::::
Spanje
JaarQ1Q2Q3Q4
201389.8788.2787.2087.49
201487.4688.7890.4591.17
Frankrijk
JaarQ1Q2Q3Q4
201397.5196.9396.5396.19
201495.9495.6595.3295.00
Kroatië
JaarQ1Q2Q3Q4
201392.0691.6291.3290.70
201489.7689.7289.2388.80
Italië
JaarQ1Q2Q3Q4
2013::::
2014::::
Cyprus
JaarQ1Q2Q3Q4
201383.3880.8478.5078.39
201477.6478.0277.8777.06
Letland
JaarQ1Q2Q3Q4
2013113.93114.53114.67114.44
2014113.90111.78112.42111.49
Litouwen
JaarQ1Q2Q3Q4
2013105.08105.60106.07106.82
2014107.76107.83108.95109.52
Luxemburg
JaarQ1Q2Q3Q4
201396.1795.7995.4995.98
201495.5695.7495.8495.70
Hongarije
JaarQ1Q2Q3Q4
2013101.52101.97102.42102.67
2014103.95104.60105.10105.69
Malta
JaarQ1Q2Q3Q4
201397.8997.9197.7597.23
201497.9497.9297.3697.05
Nederland
JaarQ1Q2Q3Q4
201397.8897.4096.9896.67
201496.3296.2596.3296.42
Oostenrijk
JaarQ1Q2Q3Q4
2013103.99104.07103.81103.83
2014103.49103.70103.45103.43
Polen
JaarQ1Q2Q3Q4
2013100.37100.20100.43100.69
2014101.13101.53101.85102.33
Portugal
JaarQ1Q2Q3Q4
201393.4893.0592.8392.91
201492.8593.2293.5393.85
Roemenië
JaarQ1Q2Q3Q4
2013104.43104.15103.93104.03
2014104.61105.39105.86106.60
Slovenië
JaarQ1Q2Q3Q4
201394.4494.1994.2194.36
201494.2494.5994.9195.16
Slowakije
JaarQ1Q2Q3Q4
2013102.44102.23102.41102.96
2014104.08104.15104.22104.80
Finland
JaarQ1Q2Q3Q4
201397.9598.0795.4695.10
201493.5291.5890.0290.52
Zweden
JaarQ1Q2Q3Q4
201399.6598.5097.5397.74
201497.9397.5298.0497.43
Verenigd Koninkrijk
JaarQ1Q2Q3Q4
201398.7398.5399.1999.34
2014100.04100.31100.93101.54

Gegevens niet beschikbaar voor EU-landen die niet in
het dropdown-menu staan

Bron: Eurostat


Gegevens niet beschikbaar voor EU-landen die niet in
het dropdown-menu staan

Arbeidskrachten in de dienstensector ten opzichte van 2010 (2010 = 100)

EU28
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.68101.14101.38101.45
2012101.60101.64101.57101.45
Bulgarije
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.56100.1799.2598.40
201297.0796.6995.6494.61
België
JaarQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Tsjechië
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.26102.03101.89101.26
2012101.21101.75101.49101.23
Denemarken
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.38100.83101.28101.42
2012101.50101.62101.51101.71
Duitsland
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.92102.83103.63104.27
2012104.98105.10105.42105.91
Estland
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.84102.89104.61106.44
2012107.55108.80109.21110.16
Ierland
JaarQ1Q2Q3Q4
201197.8399.5597.6998.06
2012103.79100.12102.72102.35
Griekenland
JaarQ1Q2Q3Q4
201196.2090.7889.7887.65
201283.2485.5782.3779.19
Spanje
JaarQ1Q2Q3Q4
201199.6899.5998.8398.13
201297.2195.9795.1694.65
Frankrijk
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.20101.69101.75101.78
2012101.70101.51101.28100.92
Italië
JaarQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Cyprus
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.31101.40101.34101.54
2012100.52100.4699.6498.54
Letland
JaarQ1Q2Q3Q4
2011102.57108.03107.44109.21
2012113.43114.62118.81120.02
Litouwen
JaarQ1Q2Q3Q4
2011103.42104.98106.79107.51
2012105.81106.46107.29108.22
Luxemburg
JaarQ1Q2Q3Q4
2011102.00103.30103.98104.63
2012105.69105.97106.12107.06
Hongarije
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.03100.90101.60102.29
201298.0897.1498.1997.82
Malta
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.2999.77101.0399.34
201297.7398.8099.8299.93
Nederland
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.86101.30101.49101.58
2012101.48101.39101.06100.72
Oostenrijk
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.66102.76102.93103.48
2012104.44104.26104.04103.74
Polen
JaarQ1Q2Q3Q4
2011103.00104.87104.93105.20
2012104.77104.76105.08105.20
Portugal
JaarQ1Q2Q3Q4
201199.7299.0597.8395.76
201293.6492.1790.9589.76
Roemenië
JaarQ1Q2Q3Q4
201194.7996.2598.1799.88
2012102.53104.82106.22108.67
Slovenië
JaarQ1Q2Q3Q4
201199.4899.7499.2898.54
201299.1398.1397.5098.19
Slowakije
JaarQ1Q2Q3Q4
2011101.67101.91102.61103.14
2012102.44104.47105.38105.58
Finland
JaarQ1Q2Q3Q4
201199.92102.66100.81100.29
2012101.68103.07102.97102.58
Zweden
JaarQ1Q2Q3Q4
2011103.39105.01106.40106.64
2012107.07107.79107.15108.70
Verenigd Koninkrijk
JaarQ1Q2Q3Q4
2011100.33100.45101.00101.53
2012103.34103.77104.00103.80
Kroatië
JaarQ1Q2Q3Q4
201199.62100.28100.42100.09
201299.3999.6299.7499.10

Gegevens niet beschikbaar voor EU-landen die niet in
het dropdown-menu staan

Bron: Eurostat


Werkloosheid

Land VrouwenMannen
België 8.1% 8.9%
Bulgarije 9.4% 11.2%
Cyprus 15.1% 16.9%
Denemarken 6.5% 6.2%
Duitsland 4.4% 4.9%
Estland 5.5% 6.3%
Finland8.8% 9.9%
Frankrijk 10.2% 10.9%
Griekenland 29.1% 22.4%
Hongarije 7.6% 7.2%
Ierland 8.0% 11.3%
Italië 14.3% 11.9%
Kroatië18.4% 18.0%
Letland 10.0% 10.8%
Litouwen 8.0% 11.1%
Luxemburg 5.9% 5.6%
Malta 6.0% 5.6%
Nederland 7.5% 6.6%
Oostenrijk 5.2% 6.0%
Polen 8.4% 7.1%
Portugal 14.1% 12.9%
Roemenië 6.2% 6.7%
Slovenië 9.8% 9.0%
Slowakije 13.3% 11.3%
Spanje 24.4% 21.7%
Tsjechië 6.8% 5.0%
Verenigd Koninkrijk 5.2% 5.6%
Zweden7.5% 8.0%
Bron: Eurostat

Onderzoek

Onderzoek en ontwikkeling (O&O) vormen de kern van de EU-strategie voor meer economisch concurrentievermogen. Met investeringen moeten de O&O-uitgaven worden opgetrokken tot het peil in de VS en Japan.

Gegevens niet beschikbaar voor bepaalde landen en /of sectoren

Totale O&O-uitgaven in procenten van het bbp

Land Particuliere bedrijvenOverheidssectorHoger onderwijsParticuliere organisaties zonder winstoogmerk
België 1.580.20.490.01
Bulgarije 0.40.190.060
Cyprus 0.070.070.270.06
Denemarken 20.070.970.01
Duitsland 1.910.430.51:
Estland 0.830.160.740.02
Finland2.280.30.710.02
Frankrijk 1.440.290.460.03
Griekenland 0.270.220.30.01
Hongarije 0.980.210.2:
Ierland :0.070.36:
Italië 0.680.190.350.04
Kroatië0.410.210.2:
Letland 0.170.170.26:
Litouwen 0.240.190.52:
Luxemburg 0.710.270.18:
Malta 0.460.090.3:
Nederland 1.140.210.63:
Oostenrijk 1.930.140.720.01
Polen 0.380.230.250
Portugal 0.650.080.510.12
Roemenië 0.120.190.080
Slovenië 1.980.340.270
Slowakije 0.380.170.270
Spanje 0.660.230.350
Tsjechië 1.030.350.520.01
Verenigd Koninkrijk 1.050.120.430.03
Zweden2.280.120.90.01

Gegevens niet beschikbaar voor bepaalde landen en /of sectoren

Bron: Eurostat

Vervoer

De EU wil efficiënte, veilige en milieuvriendelijke vervoersnetwerken.

Het aandeel autoritten is sinds 2008 licht toegenomen in vergelijking met andere soorten wegvervoer (zoals touringcars en autobussen). De EU blijft investeringen in en herstructurering van spoorwegvervoer stimuleren.

Ondanks de huidige economische crisis wordt verwacht dat het wereldwijde luchtverkeer tot 2030 jaarlijks met 5% zal toenemen. Met het verkeer neemt ook de bezorgdheid over veiligheid toe. De EU wil het Europees luchtruim het veiligste luchtruim ter wereld te maken.

Reizigersvervoer over de weg, over het spoor en door de lucht

Bron: Eurostat

Reizigersvervoer over de weg, over het spoor en door de lucht

EU28
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20007.282.99.9
20017.183.29.8
20026.883.69.6
20036.783.99.5
20046.883.89.4
20056.983.79.5
2006783.79.2
20077.183.69.3
20087.283.79.1
2009784.38.7
20107.184.28.7
20117.183.79.1
20127.483.39.2
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006:
2007:
2008799024981
2009752512652
2010778324669
2011822830045
2012828160763
2013842219926
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20007.282.99.9
20017.183.29.8
20026.883.79.5
20036.783.99.5
20046.883.99.4
20056.983.79.4
20067.183.79.2
20077.183.69.3
20087.283.79.1
2009784.38.7
20107.184.28.7
20117.183.79.1
20127.483.39.2
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006:
2007792700448
2008797571170
2009751138170
2010776851750
2011821265790
2012826463402
2013840556194
België
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20006.183.410.5
20016.28310.7
20026.382.311.4
20036.381.212.5
20046.880.512.7
20056.380.713
20066.680.213.2
20076.779.913.4
20087.280.312.5
20097.280.312.5
20107.480.312.2
20117.480.312.3
20127.180.412.4
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200619154636
200720805314
200821981645
200921314463
201022690502
201125098923
201225913625
201326387222
Bulgarije
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20007.860.831.4
20016.661.532
20025.461.233.4
20035.566.528.1
20045.169.825
20054.870.924.3
20064.772.622.7
20074.473.821.8
2008475.120.8
20093.779.516.8
20103.68016.4
20113.580.615.9
2012380.116.9
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006:
20076071210
20086417873
20095838685
20106168346
20116651562
20126819024
20137078294
Tsjechië
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20008.373.118.6
20018.371.819.9
20027.573.818.7
20037.375.517.2
20047.576.616
20057.375.517.2
20067.575.217.3
20077.375.717
20087.17616.9
20096.977.116
20107.673.518.9
20117.775.317
20128.474.816.8
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200612171235
200713098141
200813429149
200912367467
201012242386
201112650532
201211742352
201311891812
Denemarken
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20008.779.611.7
20019.179.211.7
20029.279.111.7
20039.379.111.6
20049.379.311.4
20059.479.211.3
20069.679.211.2
20079.579.810.6
20089.779.910.5
20099.679.910.5
20109.979.410.7
20111079.610.3
201210.180.29.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200622965651
200724041619
200824629204
200922272961
201024330644
201125804863
201226528356
201327453282
Duitsland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20007.785.27.1
20017.685.56.9
20027.186.26.7
20037.286.16.8
20047.585.86.7
20057.585.86.7
20067.885.66.6
20077.885.76.5
20088.185.66.3
20097.9866.1
20108866
20118.285.95.9
2012985.45.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006154145981
2007163843996
2008165758846
2009158148829
2010166130833
2011175316076
2012178591103
2013180781589
Estland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20002.769.827.5
20011.970.128
20021.871.726.5
20031.773.624.7
20041.872.925.3
20051.975.722.4
200627819.9
20072.279.418.4
20082.181.416.5
2009283.115
2010283.614.4
2011284.114
20121.883.614.6
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20061533132
20071722505
20081804430
20091341294
20101381062
20111907569
20122202427
20131958565
Ierland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20003.280.616.2
20013.380.616.1
20023.58115.6
20033.381.415.3
2004381.915.1
20053.382.114.6
20063.382.314.4
20073.482.314.2
20083.382.314.4
20092.882.115
20102.982.614.5
20112.982.614.6
20122.882.814.4
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200627558133
200729840020
200830018287
200926268887
201023093749
201123362889
201223594089
201324603640
Griekenland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20002.272.825.1
20011.974.323.8
20021.975.123
20031.676.422.1
20041.677.520.9
20051.778.320
20061.679.219.2
20071.679.918.5
20081.380.817.9
20091.281.916.9
20101.181.617.3
20110.881.617.6
20120.781.617.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200632762340
200734785958
200834404278
200932882441
201032131780
201133291435
201231575703
201333621019
Spanje
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20005.48113.5
20015.580.813.7
20025.282.512.3
20035.183.111.8
2004581.713.2
20055.18212.9
20065.282.812
200758114
20085.580.314.3
20095.481.413.3
20105.482.312.3
20115.680.913.5
20125.680.713.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006150599286
2007163523010
2008161400952
2009148318298
2010153387014
2011165153230
2012159771261
2013157731973
Frankrijk
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20008.686.15.3
20018.586.64.9
20028.786.45
20038.486.65
20048.786.25.1
20059.185.85.2
20069.485.35.3
20079.684.95.5
20089.385.65.2
20099.485.45.2
20109.385.55.3
20119.385.35.4
20129.585.15.4
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006113182776
2007120034361
2008122723531
2009117561564
2010122887263
2011131425313
2012135005802
2013138085382
Kroatië
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20005.181.413.6
20014.881.713.5
20024.582.213.3
20034.282.213.6
20044.283.812.1
20054.383.811.9
20064.483.711.8
2007582.912.1
20085.482.212.5
20095.683.610.7
20105.683.710.7
20114.984.610.5
20123.585.810.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006:
2007:
20084504278
20094334987
20104677030
20114989047
20125422530
20135722025
Italië
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20005.883.310.9
20015.883.211
20025.683.311.1
20035.583.411.1
20045.583.411.1
2005681.812.2
20066.181.512.4
2007681.612.4
2008681.712.4
20095.582.811.7
20105.682.412.1
20115.78113.3
20126.178.915
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200695914356
2007106294205
2008105216903
2009101823760
2010109064953
2011116226667
2012116029388
2013115271926
Cyprus
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
2000:77.722.3
2001:77.522.5
2002:77.422.6
2003:76.423.6
2004:78.821.2
2005:79.220.8
2006:79.620.4
2007:80.319.7
2008:81.218.8
2009:82.417.6
2010:81.918.1
2011:81.718.3
2012:81.318.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20066713880
20077004127
20087218073
20096729554
20106947632
20117190265
20127328248
20137011437
Letland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20004.876.918.4
20014.879.915.3
20024.876.618.6
20034.875.719.4
20045.273.821.1
20055.473.521.1
20065.476.618
20074.979.415.7
20085.278.716.1
20094.780.215.1
20104.778.217.1
20114.976.218.9
20124.876.918.3
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20062488065
20073155771
20083687329
20094062704
20104655898
20115098360
20124754530
20134782257
Litouwen
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20003.282.214.6
20012.882.614.6
20022.58215.4
20031.98513.1
20041.586.611.9
20051.189.49.5
20061918
20070.990.78.4
2008190.98.2
20090.9927.1
20100.791.77.6
20110.890.88.3
20120.8918.2
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20061799195
20072195959
20082552074
20091867191
20102282834
20112691991
20123166628
20133482358
Luxemburg
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20005.185.59.5
20015.185.29.7
20023.985.710.5
20033.785.710.6
20043.685.610.8
20053.685.510.9
20063.985.310.8
20074.184.911.1
20084.384.211.4
20094.384.311.4
20104.583.512.1
20114.483.112.5
20124.68312.4
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20061597404
20071634465
20081713003
20091535261
20101613600
20111836761
20121893988
20132168748
Hongarije
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20001361.925.1
200113.461.724.9
200213.961.125
200313.462.124.5
200413.463.223.4
200512.664.223.2
200611.965.622.5
20071167.621.5
200810.467.522.1
200910.269.220.7
20109.968.621.4
201110.268.321.5
201210.167.722.2
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20068245920
20078580261
20088429082
20098081067
20108174510
20118884837
20128429843
20138441319
Malta
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
2000:79.620.4
2001:79.320.7
2002:79.420.6
2003:79.520.5
2004:79.620.4
2005:80.319.7
2006:80.419.6
2007:80.619.4
2008:80.819.2
2009:81.918.1
2010:81.518.5
2011:82.417.6
2012:82.517.5
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20062699870
20072971368
20083109899
20092918676
20103293548
20113506723
20123650345
20134031848
Nederland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20009.4864.6
20019.4864.6
20029.386.44.3
20038.787.43.9
20048.487.73.9
20058.987.33.8
20069.487.23.5
20079.687.13.4
20089.287.33.5
20098.887.73.5
20109.187.23.7
20118.788.13.3
20128.888.23
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200648582547
200750500592
200850418517
200946479064
201048618670
201153895216
201255680131
201358077221
Oostenrijk
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20009.879.211
20019.779.410.9
20029.779.410.9
20039.579.510.9
20049.579.611
20059.879.710.5
20061079.610.4
200710.179.210.8
200811.178.610.2
200911.179.39.6
20101178.710.3
20111178.910.1
201211.578.510
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200620824533
200722926104
200823899584
200921817267
201023532455
201125137612
201225965977
201325749724
Polen
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
200011.772.815.4
200110.674.714.7
20029.57713.5
20038.877.613.5
2004878.913.1
20057.380.712
20066.982.510.6
20076.883.69.6
20086.285.58.4
20095.5877.4
20105.288.46.4
20114.884.410.8
20124.884.610.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200613737539
200717120015
200818727132
200917046474
201018382517
201120634903
201221791428
201323274169
Portugal
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20004.681.713.6
20014.582.812.6
20024.384.910.9
20033.985.111
20043.885.111.1
2005489.36.7
2006489.66.3
20074.189.46.5
20084.389.26.4
20094.489.46.2
20104.489.16.5
20114.588.96.5
20124.189.36.6
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200622026797
200724324372
200825180382
200924104119
201025732352
201127578334
201228186254
201329694146
Roemenië
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
200016.371.512.2
200115.172.512.4
200211.975.812.3
200311.575.712.8
200411.476.212.4
20059.975.514.6
20069.676.414
20078.677.514
20087.677.215.2
20096.58013.6
20105.981.312.9
20115.581.712.8
20124.982.212.9
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20064900134
20076908599
20088031267
20097984057
20108848949
20119687456
20129674226
201310016933
Slovenië
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20002.982.914.3
20012.983.513.6
2002383.913.2
2003383.513.5
20042.784.912.4
20052.785.611.6
20062.785.611.7
20072.68611.4
20082.786.410.9
20092.686.710.7
20102.586.810.8
20112.386.611
20122.386.711.1
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20061327333
20071504446
20081648977
20091423391
20101382341
20111358792
20121167877
20131265766
Slowakije
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20007.764.427.8
20017.564.727.8
20027.266.826
20036.368.824.8
2004667.826.2
20055.969.424.8
20065.970.723.3
200767222
20086.473.320.3
20096.677.316.1
20106.777.815.5
2011777.415.6
20127.177.815.1
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
20062124447
20072232411
20082596334
20091948361
20101881844
20111808187
20121563197
20131557149
Finland
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20005.183.411.5
20014.883.811.3
20024.884.111.1
20034.784.410.9
20044.784.810.6
20054.884.910.3
20064.884.910.3
2007584.910
20085.484.510.1
20095.184.910
20105.284.99.9
2011585.19.8
20125.384.99.8
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200613443365
200714464575
200814850682
200913828812
201014220636
201116374398
201216458815
201316565391
Zweden
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20007.583.88.6
20017.983.88.3
20027.8848.2
20037.784.38
20047.584.77.8
20057.784.67.6
20068.384.17.6
20078.783.97.4
20089.483.37.2
20099.583.47.1
20109.483.47.2
20118.884.46.8
20129.184.36.7
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
200625744721
200726967253
200827817350
200925218784
201026646764
201129732247
201230350845
201331443225
Verenigd Koninkrijk
Reizigersvervoer over de weg en het spoor (% van het totaal aantal reizigerskilometers)
JaarTreinAutoBus of touringcar
20005.3886.7
20015.388.16.6
20025.288.46.4
20035.488.26.4
20045.788.75.6
20055.988.35.8
20066.288.35.5
20076.687.95.5
20086.987.25.8
20096.987.16
20107.586.46.2
20117.986.25.9
20128.2865.8
Bron: Eurostat


Aantal vliegtuigpassagiers
JaarVliegtuig
2006211228518
2007217288456
2008213888122
2009198531887
2010192884537
2011201535227
2012203066646
2013210468756
Bron: Eurostat

Energie en milieu

De EU importeert meer dan de helft van de energie die zij nodig heeft.

Percentage van de elektriciteitsproductie uit hernieuwbare bronnen

Land Bbp/capita gemeten in koopkrachtstandaard (kks)
Malta (MT)1.6
Luxemburg (LU)5.3
Cyprus (CY)6.6
Hongarije (HU)6.6
Nederland (NL)10.1
Polen (PL)10.7
België (BE)12.3
Tsjechië (CZ)12.8
Estland (EE)13.0
Litouwen (LT)13.1
Verenigd Koninkrijk (UK)13.9
Frankrijk (FR)16.9
Bulgarije (BG)18.9
Slowakije (SK)20.8
Ierland (IE)20.9
Griekenland (EL)21.2
Duitsland (DE)25.6
Finland (FI)31.1
Italië (IT)31.3
Slovenië (SI)32.8
Spanje (ES)36.4
Roemenië (RO)37.5
Kroatië (HR)38.7
Denemarken (DK)43.1
Letland (LV)48.8
Portugal (PT)49.2
Zweden (SE)61.8
Oostenrijk (AT)68.1
Bron: Eurostat


Netto-afhankelijkheid van energie-invoer in procenten van het totale verbruik

Land SteenkoolAardolieAardgas
België 95.1102.0100.5
Bulgarije 16.4103.793.2
Cyprus 100.0101.0:
Denemarken 90.7-13.7-23.1
Duitsland 44.596.187.2
Estland -0.159.9100.0
Finland65.7106.299.9
Frankrijk 93.498.997.4
Griekenland 3.294.2100.0
Hongarije 29.583.972.1
Ierland 72.4100.295.9
Italië 96.290.788.1
Kroatië110.177.131.8
Letland 88.8100.4115.6
Litouwen 99.793.2100.0
Luxemburg 100.0100.399.6
Malta :104.6:
Nederland 111.694.7-86.8
Oostenrijk 93.892.975.5
Polen -10.491.374.2
Portugal 95.497.2101.5
Roemenië 18.947.011.9
Slovenië 19.495.899.6
Slowakije 80.688.595.6
Spanje 70.397.498.6
Tsjechië -11.696.3100.2
Verenigd Koninkrijk 82.039.850.1
Zweden82.4101.599.1
Bron: Eurostat

 Zie ook

CONTACT

Algemene inlichtingen

Bel
00 800 6 7 8 9 10 11 Nadere informatie

E-mail ons uw vragen

Contactgegevens instellingen, bezoekersdiensten, persdiensten

Help ons verbeteren

Gevonden wat u zocht?

JaNee

Wat zocht u?

Heeft u nog opmerkingen?