Ekonomika

Eiropas Savienība kā vienotais tirgus ir viena no spēcīgākajām tirdzniecības lielvarām.


Tās mērķis ir atbalstīt ekonomikas izaugsmi, ieguldot transportā, enerģētikā un pētniecībā, tajā pašā laikā gādājot par to, lai mazinātu ekonomikas izaugsmes ietekmi uz vidi.

ES ekonomikas mērogs

ES ekonomika saražoto preču un pakalpojumu vērtības ziņā (IKP) tagad pārspēj ASV: ES IKP 2013. gadā: 13 529 099.6 milj. eiro.

Tirdzniecība

Lai arī ES dzīvo tikai 7 % no pasaules iedzīvotājiem, tās tirdzniecība ar pārējām pasaules valstīm ir apmēram 20 % no kopējā pasaules eksporta un importa apjoma.

Apmēram divas trešdaļas ES valstu kopējās tirdzniecības tiek īstenotas ar citām ES valstīm.

Tirdzniecību ir skārusi ekonomikas lejupslīde, bet ES joprojām ir viens no lielākajiem pasaules tirdzniecības partneriem. 2011. gadā tās importa apjoms sasniedz 16,4 % no pasaules importa. Eiropas Savienībai seko Amerikas Savienotās Valstis ar 15,5 % no visa importa apjoma un Ķīna ar 11,9 %. ES ir arī lielākais eksportētājs — tās eksports sasniedz 15,4 % no visa eksporta. Tai seko Ķīna un Amerikas Savienotās Valsts, kur eksports sasniedz attiecīgi 13,4 % un 10,5 %.

Nodarbinātība

Arī nodarbinātību nelabvēlīgi ietekmējusi pasaules ekonomikas krīze un satricinājumi eirozonā.

Lauksaimniecībā nodarbinātie

Valsts Strādājoši ģimenes locekļiPastāvīgā darbā strādājošie, kas nav ģimenes locekļiPagaidu darbā strādājošie, kas nav ģimenes locekļi
Apvienotā Karaliste72.82%22.70%4.48%
Austrija91.36%7.75%0.88%
Beļģija78.18%16.97%4.84%
Bulgārija90.10%7.59%2.30%
Čehija31.57%65.94%2.49%
Dānija69.65%28.46%1.89%
Francija51.58%40.51%7.91%
Grieķija93.46%2.06%4.47%
Horvātija96.24%2.76%1.00%
Igaunija74.5%24.42%1.08%
Īrija92.94%5.97%1.10%
Islande66.34%28.55%5.12%
Itālija92.17%4.66%3.18%
Kipra92.62%5.14%2.24%
Latvija90.11%9.61%0.28%
Lietuva91.64%7.57%0.80%
Luksemburga79.88%17.19%2.93%
Malta95.09%4.69%0.22%
Nīderlande63.78%27.47%8.74%
Polija97.02%2.26%0.73%
Portugāle89.42%6.83%3.75%
Rumānija97.04%1.45%1.50%
Slovākija49.60%48.35%2.05%
Slovēnija96.08%1.52%2.40%
Somija85.77%10.89%3.34%
Spānija81.49%11.49%7.02%
Ungārija90.45%7.79%1.76%
Vācija71.67%21.4%6.93%
Zviedrija82.76%14.99%2.26%
Avots: Eurostat


Nav datu par ES dalībvalstīm, kuru nav šajā nolaižamajā
izvēlnē.

Rūpniecībā (izņemot celtniecību) nodarbināto īpatsvars salīdzinājumā ar 2010. g. (2010. g. = 100)

GadsQ1Q2Q3Q4
201399.2698.8898.5998.57
201498.5298.6398.7798.81
GadsQ1Q2Q3Q4
201399.2098.8298.5198.49
201498.4398.5498.6798.70
ES-28
GadsQ1Q2Q3Q4
201399.4699.1598.9899.02
201499.1699.3699.5899.76
GadsQ1Q2Q3Q4
201399.5499.2399.0699.10
201499.2699.4699.6999.86
Beļģija
GadsQ1Q2Q3Q4
201397.1796.6096.1195.64
201494.8194.3494.0393.65
Bulgārija
GadsQ1Q2Q3Q4
201394.7094.6493.9993.79
201494.3394.8394.8394.81
Čehija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013100.90100.94100.69100.86
2014101.40101.90102.06102.55
Dānija
GadsQ1Q2Q3Q4
201397.0296.6796.8396.77
201497.2797.7097.7998.31
Vācija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013105.29105.38105.53105.70
2014105.90106.16106.42106.70
Igaunija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013107.36107.86108.12107.93
2014107.97108.56109.07109.96
Īrija
GadsQ1Q2Q3Q4
201399.7799.0499.91100.11
2014100.1399.55100.75100.90
Grieķija
GadsQ1Q2Q3Q4
201378.7877.90::
2014::::
Spānija
GadsQ1Q2Q3Q4
201389.9388.3287.1887.38
201487.5488.8590.4291.02
Francija
GadsQ1Q2Q3Q4
201397.5196.9496.5396.18
201495.9495.6695.3294.98
Horvātija
GadsQ1Q2Q3Q4
201392.0891.6491.2890.70
201489.7989.5488.98:
Itālija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013::::
2014::::
Kipra
GadsQ1Q2Q3Q4
201383.3880.8478.5078.39
201477.6478.0277.8777.06
Latvija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013113.93114.53114.67114.44
2014113.90111.78112.42111.49
Lietuva
GadsQ1Q2Q3Q4
2013105.08105.60106.07106.82
2014107.76107.83108.95109.52
Luksemburga
GadsQ1Q2Q3Q4
201396.1695.8095.4995.97
201495.5595.7595.8495.72
Ungārija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013101.50102.02102.43102.63
2014103.94104.65105.11105.64
Malta
GadsQ1Q2Q3Q4
201398.0297.8597.6497.46
201497.8697.7197.3897.31
Nīderlande
GadsQ1Q2Q3Q4
201397.8997.4096.9796.64
201496.3796.2896.27:
Austrija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013103.99104.07103.81103.83
2014103.49103.70103.45103.43
Polija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013100.37100.20100.43100.69
2014101.13101.53101.85102.33
Portugāle
GadsQ1Q2Q3Q4
201393.4793.0492.8392.92
201492.8493.2893.5393.79
Rumānija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013104.42104.16103.94104.02
2014104.61105.40105.86106.59
Slovēnija
GadsQ1Q2Q3Q4
201394.4694.2094.2094.34
201494.2694.6094.9095.14
Slovākija
GadsQ1Q2Q3Q4
2013102.39102.27102.44102.93
2014104.03104.20104.27104.76
Somija
GadsQ1Q2Q3Q4
201398.0698.1095.4195.00
201493.6791.6189.9690.39
Zviedrija
GadsQ1Q2Q3Q4
201399.6798.5597.5397.69
201497.9497.5798.0397.37
Apvienotā Karaliste
GadsQ1Q2Q3Q4
201398.7398.5399.1999.34
2014100.04100.31100.93101.54

Nav datu par ES dalībvalstīm, kuru nav šajā nolaižamajā
izvēlnē.

Avots: Eurostat


Nav datu par ES dalībvalstīm, kuru nav šajā nolaižamajā
izvēlnē.

Nodarbinātība pakalpojumu nozarē (2010=100)

ES-28
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.68101.14101.38101.45
2012101.60101.64101.57101.45
Bulgārija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.56100.1799.2598.40
201297.0796.6995.6494.61
Beļģija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Čehija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.26102.03101.89101.26
2012101.21101.75101.49101.23
Dānija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.38100.83101.28101.42
2012101.50101.62101.51101.71
Vācija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.92102.83103.63104.27
2012104.98105.10105.42105.91
Igaunija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.84102.89104.61106.44
2012107.55108.80109.21110.16
Īrija
GadsQ1Q2Q3Q4
201197.8399.5597.6998.06
2012103.79100.12102.72102.35
Grieķija
GadsQ1Q2Q3Q4
201196.2090.7889.7887.65
201283.2485.5782.3779.19
Spānija
GadsQ1Q2Q3Q4
201199.6899.5998.8398.13
201297.2195.9795.1694.65
Francija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.20101.69101.75101.78
2012101.70101.51101.28100.92
Itālija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Kipra
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.31101.40101.34101.54
2012100.52100.4699.6498.54
Latvija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011102.57108.03107.44109.21
2012113.43114.62118.81120.02
Lietuva
GadsQ1Q2Q3Q4
2011103.42104.98106.79107.51
2012105.81106.46107.29108.22
Luksemburga
GadsQ1Q2Q3Q4
2011102.00103.30103.98104.63
2012105.69105.97106.12107.06
Ungārija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.03100.90101.60102.29
201298.0897.1498.1997.82
Malta
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.2999.77101.0399.34
201297.7398.8099.8299.93
Nīderlande
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.86101.30101.49101.58
2012101.48101.39101.06100.72
Austrija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.66102.76102.93103.48
2012104.44104.26104.04103.74
Polija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011103.00104.87104.93105.20
2012104.77104.76105.08105.20
Portugāle
GadsQ1Q2Q3Q4
201199.7299.0597.8395.76
201293.6492.1790.9589.76
Rumānija
GadsQ1Q2Q3Q4
201194.7996.2598.1799.88
2012102.53104.82106.22108.67
Slovēnija
GadsQ1Q2Q3Q4
201199.4899.7499.2898.54
201299.1398.1397.5098.19
Slovākija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011101.67101.91102.61103.14
2012102.44104.47105.38105.58
Somija
GadsQ1Q2Q3Q4
201199.92102.66100.81100.29
2012101.68103.07102.97102.58
Zviedrija
GadsQ1Q2Q3Q4
2011103.39105.01106.40106.64
2012107.07107.79107.15108.70
Apvienotā Karaliste
GadsQ1Q2Q3Q4
2011100.33100.45101.00101.53
2012103.34103.77104.00103.80
Horvātija
GadsQ1Q2Q3Q4
201199.62100.28100.42100.09
201299.3999.6299.7499.10

Nav datu par ES dalībvalstīm, kuru nav šajā nolaižamajā
izvēlnē.

Avots: Eurostat


Bezdarba līmenis

Valsts SievietesVīrieši
Apvienotā Karaliste 5.3% 5.8%
Austrija 5.1% 5.6%
Beļģija 8.1% 8.8%
Bulgārija 9.2% 11.0%
Čehija 6.7% 4.6%
Dānija 6.5% 5.9%
Francija 10.2% 10.9%
Grieķija 29.3% 23.4%
Horvātija18.7% 18.4%
Igaunija 5.6% 6.8%
Īrija 8.0% 11.4%
Itālija 14.1% 11.7%
Kipra 15.4% 17.1%
Latvija 10.0% 10.8%
Lietuva 8.4% 11.6%
Luksemburga 5.9% 5.7%
Malta 6.2% 5.8%
Nīderlande 7.5% 6.8%
Polija 8.5% 7.3%
Portugāle 14.3% 13.8%
Rumānija 6.1% 6.7%
Slovākija 13.3% 11.4%
Slovēnija 9.7% 9.1%
Somija8.6% 9.5%
Spānija 24.3% 22.2%
Ungārija 7.5% 7.4%
Vācija 4.4% 5.1%
Zviedrija7.7% 8.1%
Avots: Eurostat

Pētniecība

Pētniecība un izstrāde ir centrālais punkts Eiropas Savienības stratēģijā savas konkurētspējas nostiprināšanai. Mērķis ir panākt tādu pašu pētniecībai un izstrādei atvēlēto ieguldījumu līmeni kā ASV un Japānā.

Par dažām valstīm un/vai nozarēm nav datu.

Kopējie izdevumi pētniecībai un izstrādei procentos no IKP

Valsts Uzņēmējdarbības sektorsValsts sektorsAugstākās izglītības sektorsPrivāto bezpeļņas organizāciju sektors
Apvienotā Karaliste 1.050.120.430.03
Austrija 1.930.140.720.01
Beļģija 1.580.20.490.01
Bulgārija 0.40.190.060
Čehija 1.030.350.520.01
Dānija 20.070.970.01
Francija 1.440.290.460.03
Grieķija 0.270.220.30.01
Horvātija0.410.210.2:
Igaunija 0.830.160.740.02
Īrija :0.070.36:
Itālija 0.680.190.350.04
Kipra 0.070.070.270.06
Latvija 0.170.170.26:
Lietuva 0.240.190.52:
Luksemburga 0.710.270.18:
Malta 0.460.090.3:
Nīderlande 1.140.210.63:
Polija 0.380.230.250
Portugāle 0.650.080.510.12
Rumānija 0.120.190.080
Slovākija 0.380.170.270
Slovēnija 1.980.340.270
Somija2.280.30.710.02
Spānija 0.660.230.350
Ungārija 0.980.210.2:
Vācija 1.910.430.51:
Zviedrija2.280.120.90.01

Par dažām valstīm un/vai nozarēm nav datu.

Avots: Eurostat

Transports

ES tiecas veicināt efektīvus, drošus un videi nekaitīgus transporta tīklus.

Ar automašīnu veikto ceļojumu īpatsvars kopš 2008. gada ir mazliet pieaudzis, salīdzinot ar citu veidu autotransportu (piemēram, autobusiem). ES turpina atbalstīt ieguldījumus dzelzceļa transportā un tā pārstrukturēšanu.

Kaut arī pašreiz ekonomiku skārusi krīze, ir paredzams, ka līdz 2030. gadam globālais aviopārvadājumu apjoms pieaugs par aptuveni 5 % gadā. Pieaugot satiksmei, pieaug bažas par drošību. ES aviācijas politikas mērķis ir parūpēties, lai Eiropas gaisa telpa būtu visdrošākā pasaulē.

Autotransporta, dzelzceļa un aviotransporta pasažieri

Avots: Eurostat

Autotransporta, dzelzceļa un aviotransporta pasažieri

ES-28
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20007.282.99.9
20017.183.29.8
20026.883.69.6
20036.783.99.5
20046.883.89.4
20056.983.79.5
2006783.79.2
20077.183.69.3
20087.283.79.1
2009784.38.7
20107.184.28.7
20117.183.79.1
20127.483.39.2
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006:
2007:
2008799024981
2009752512652
2010778324669
2011822830045
2012828160763
2013842219926
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20007.282.99.9
20017.183.29.8
20026.883.79.5
20036.783.99.5
20046.883.99.4
20056.983.79.4
20067.183.79.2
20077.183.69.3
20087.283.79.1
2009784.38.7
20107.184.28.7
20117.183.79.1
20127.483.39.2
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006:
2007792700448
2008797571170
2009751138170
2010776851750
2011821265790
2012826463402
2013840556194
Beļģija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20006.183.410.5
20016.28310.7
20026.382.311.4
20036.381.212.5
20046.880.512.7
20056.380.713
20066.680.213.2
20076.779.913.4
20087.280.312.5
20097.280.312.5
20107.480.312.2
20117.480.312.3
20127.180.412.4
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200619154636
200720805314
200821981645
200921314463
201022690502
201125098923
201225913625
201326387222
Bulgārija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20007.860.831.4
20016.661.532
20025.461.233.4
20035.566.528.1
20045.169.825
20054.870.924.3
20064.772.622.7
20074.473.821.8
2008475.120.8
20093.779.516.8
20103.68016.4
20113.580.615.9
2012380.116.9
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006:
20076071210
20086417873
20095838685
20106168346
20116651562
20126819024
20137078294
Čehija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20008.373.118.6
20018.371.819.9
20027.573.818.7
20037.375.517.2
20047.576.616
20057.375.517.2
20067.575.217.3
20077.375.717
20087.17616.9
20096.977.116
20107.673.518.9
20117.775.317
20128.474.816.8
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200612171235
200713098141
200813429149
200912367467
201012242386
201112650532
201211742352
201311891812
Dānija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20008.779.611.7
20019.179.211.7
20029.279.111.7
20039.379.111.6
20049.379.311.4
20059.479.211.3
20069.679.211.2
20079.579.810.6
20089.779.910.5
20099.679.910.5
20109.979.410.7
20111079.610.3
201210.180.29.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200622965651
200724041619
200824629204
200922272961
201024330644
201125804863
201226528356
201327453282
Vācija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20007.785.27.1
20017.685.56.9
20027.186.26.7
20037.286.16.8
20047.585.86.7
20057.585.86.7
20067.885.66.6
20077.885.76.5
20088.185.66.3
20097.9866.1
20108866
20118.285.95.9
2012985.45.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006154145981
2007163843996
2008165758846
2009158148829
2010166130833
2011175316076
2012178591103
2013180781589
Igaunija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20002.769.827.5
20011.970.128
20021.871.726.5
20031.773.624.7
20041.872.925.3
20051.975.722.4
200627819.9
20072.279.418.4
20082.181.416.5
2009283.115
2010283.614.4
2011284.114
20121.883.614.6
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20061533132
20071722505
20081804430
20091341294
20101381062
20111907569
20122202427
20131958565
Īrija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20003.280.616.2
20013.380.616.1
20023.58115.6
20033.381.415.3
2004381.915.1
20053.382.114.6
20063.382.314.4
20073.482.314.2
20083.382.314.4
20092.882.115
20102.982.614.5
20112.982.614.6
20122.882.814.4
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200627558133
200729840020
200830018287
200926268887
201023093749
201123362889
201223594089
201324603640
Grieķija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20002.272.825.1
20011.974.323.8
20021.975.123
20031.676.422.1
20041.677.520.9
20051.778.320
20061.679.219.2
20071.679.918.5
20081.380.817.9
20091.281.916.9
20101.181.617.3
20110.881.617.6
20120.781.617.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200632762340
200734785958
200834404278
200932882441
201032131780
201133291435
201231575703
201333621019
Spānija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20005.48113.5
20015.580.813.7
20025.282.512.3
20035.183.111.8
2004581.713.2
20055.18212.9
20065.282.812
200758114
20085.580.314.3
20095.481.413.3
20105.482.312.3
20115.680.913.5
20125.680.713.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006150599286
2007163523010
2008161400952
2009148318298
2010153387014
2011165153230
2012159771261
2013157731973
Francija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20008.686.15.3
20018.586.64.9
20028.786.45
20038.486.65
20048.786.25.1
20059.185.85.2
20069.485.35.3
20079.684.95.5
20089.385.65.2
20099.485.45.2
20109.385.55.3
20119.385.35.4
20129.585.15.4
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006113182776
2007120034361
2008122723531
2009117561564
2010122887263
2011131425313
2012135005802
2013138085382
Horvātija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20005.181.413.6
20014.881.713.5
20024.582.213.3
20034.282.213.6
20044.283.812.1
20054.383.811.9
20064.483.711.8
2007582.912.1
20085.482.212.5
20095.683.610.7
20105.683.710.7
20114.984.610.5
20123.585.810.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006:
2007:
20084504278
20094334987
20104677030
20114989047
20125422530
20135722025
Itālija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20005.883.310.9
20015.883.211
20025.683.311.1
20035.583.411.1
20045.583.411.1
2005681.812.2
20066.181.512.4
2007681.612.4
2008681.712.4
20095.582.811.7
20105.682.412.1
20115.78113.3
20126.178.915
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200695914356
2007106294205
2008105216903
2009101823760
2010109064953
2011116226667
2012116029388
2013115271926
Kipra
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
2000:77.722.3
2001:77.522.5
2002:77.422.6
2003:76.423.6
2004:78.821.2
2005:79.220.8
2006:79.620.4
2007:80.319.7
2008:81.218.8
2009:82.417.6
2010:81.918.1
2011:81.718.3
2012:81.318.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20066713880
20077004127
20087218073
20096729554
20106947632
20117190265
20127328248
20137011437
Latvija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20004.876.918.4
20014.879.915.3
20024.876.618.6
20034.875.719.4
20045.273.821.1
20055.473.521.1
20065.476.618
20074.979.415.7
20085.278.716.1
20094.780.215.1
20104.778.217.1
20114.976.218.9
20124.876.918.3
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20062488065
20073155771
20083687329
20094062704
20104655898
20115098360
20124754530
20134782257
Lietuva
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20003.282.214.6
20012.882.614.6
20022.58215.4
20031.98513.1
20041.586.611.9
20051.189.49.5
20061918
20070.990.78.4
2008190.98.2
20090.9927.1
20100.791.77.6
20110.890.88.3
20120.8918.2
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20061799195
20072195959
20082552074
20091867191
20102282834
20112691991
20123166628
20133482358
Luksemburga
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20005.185.59.5
20015.185.29.7
20023.985.710.5
20033.785.710.6
20043.685.610.8
20053.685.510.9
20063.985.310.8
20074.184.911.1
20084.384.211.4
20094.384.311.4
20104.583.512.1
20114.483.112.5
20124.68312.4
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20061597404
20071634465
20081713003
20091535261
20101613600
20111836761
20121893988
20132168748
Ungārija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20001361.925.1
200113.461.724.9
200213.961.125
200313.462.124.5
200413.463.223.4
200512.664.223.2
200611.965.622.5
20071167.621.5
200810.467.522.1
200910.269.220.7
20109.968.621.4
201110.268.321.5
201210.167.722.2
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20068245920
20078580261
20088429082
20098081067
20108174510
20118884837
20128429843
20138441319
Malta
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
2000:79.620.4
2001:79.320.7
2002:79.420.6
2003:79.520.5
2004:79.620.4
2005:80.319.7
2006:80.419.6
2007:80.619.4
2008:80.819.2
2009:81.918.1
2010:81.518.5
2011:82.417.6
2012:82.517.5
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20062699870
20072971368
20083109899
20092918676
20103293548
20113506723
20123650345
20134031848
Nīderlande
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20009.4864.6
20019.4864.6
20029.386.44.3
20038.787.43.9
20048.487.73.9
20058.987.33.8
20069.487.23.5
20079.687.13.4
20089.287.33.5
20098.887.73.5
20109.187.23.7
20118.788.13.3
20128.888.23
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200648582547
200750500592
200850418517
200946479064
201048618670
201153895216
201255680131
201358077221
Austrija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20009.879.211
20019.779.410.9
20029.779.410.9
20039.579.510.9
20049.579.611
20059.879.710.5
20061079.610.4
200710.179.210.8
200811.178.610.2
200911.179.39.6
20101178.710.3
20111178.910.1
201211.578.510
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200620824533
200722926104
200823899584
200921817267
201023532455
201125137612
201225965977
201325749724
Polija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
200011.772.815.4
200110.674.714.7
20029.57713.5
20038.877.613.5
2004878.913.1
20057.380.712
20066.982.510.6
20076.883.69.6
20086.285.58.4
20095.5877.4
20105.288.46.4
20114.884.410.8
20124.884.610.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200613737539
200717120015
200818727132
200917046474
201018382517
201120634903
201221791428
201323274169
Portugāle
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20004.681.713.6
20014.582.812.6
20024.384.910.9
20033.985.111
20043.885.111.1
2005489.36.7
2006489.66.3
20074.189.46.5
20084.389.26.4
20094.489.46.2
20104.489.16.5
20114.588.96.5
20124.189.36.6
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200622026797
200724324372
200825180382
200924104119
201025732352
201127578334
201228186254
201329694146
Rumānija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
200016.371.512.2
200115.172.512.4
200211.975.812.3
200311.575.712.8
200411.476.212.4
20059.975.514.6
20069.676.414
20078.677.514
20087.677.215.2
20096.58013.6
20105.981.312.9
20115.581.712.8
20124.982.212.9
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20064900134
20076908599
20088031267
20097984057
20108848949
20119687456
20129674226
201310016933
Slovēnija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20002.982.914.3
20012.983.513.6
2002383.913.2
2003383.513.5
20042.784.912.4
20052.785.611.6
20062.785.611.7
20072.68611.4
20082.786.410.9
20092.686.710.7
20102.586.810.8
20112.386.611
20122.386.711.1
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20061327333
20071504446
20081648977
20091423391
20101382341
20111358792
20121167877
20131265766
Slovākija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20007.764.427.8
20017.564.727.8
20027.266.826
20036.368.824.8
2004667.826.2
20055.969.424.8
20065.970.723.3
200767222
20086.473.320.3
20096.677.316.1
20106.777.815.5
2011777.415.6
20127.177.815.1
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
20062124447
20072232411
20082596334
20091948361
20101881844
20111808187
20121563197
20131557149
Somija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20005.183.411.5
20014.883.811.3
20024.884.111.1
20034.784.410.9
20044.784.810.6
20054.884.910.3
20064.884.910.3
2007584.910
20085.484.510.1
20095.184.910
20105.284.99.9
2011585.19.8
20125.384.99.8
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200613443365
200714464575
200814850682
200913828812
201014220636
201116374398
201216458815
201316565391
Zviedrija
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20007.583.88.6
20017.983.88.3
20027.8848.2
20037.784.38
20047.584.77.8
20057.784.67.6
20068.384.17.6
20078.783.97.4
20089.483.37.2
20099.583.47.1
20109.483.47.2
20118.884.46.8
20129.184.36.7
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
200625744721
200726967253
200827817350
200925218784
201026646764
201129732247
201230350845
201331443225
Apvienotā Karaliste
Autotransporta un dzelzceļa pasažieri (% no iekšzemes pasažieru kopskaita, km)
GadsDzelzceļšAutomašīnasAutobusi
20005.3886.7
20015.388.16.6
20025.288.46.4
20035.488.26.4
20045.788.75.6
20055.988.35.8
20066.288.35.5
20076.687.95.5
20086.987.25.8
20096.987.16
20107.586.46.2
20117.986.25.9
20128.2865.8
Avots: Eurostat


Aviotransporta pasažieri
GadsAviotransports
2006211228518
2007217288456
2008213888122
2009198531887
2010192884537
2011201535227
2012203066646
2013210468756
Avots: Eurostat

Enerģētika un vide

ES importē vairāk nekā 50 % no tai nepieciešamās enerģijas.

No atjaunojamiem energoresursiem saražotās elektrības procentuālais īpatsvars

Valsts IKP uz vienu iedzīvotāju, izteikts PSL
Malta (MT)1.6
Luksemburga (LU)5.3
Kipra (CY)6.6
Ungārija (HU)6.6
Nīderlande (NL)10.1
Polija (PL)10.7
Beļģija (BE)12.3
Čehija (CZ)12.8
Igaunija (EE)13.0
Lietuva (LT)13.1
Apvienotā Karaliste (UK)13.9
Francija (FR)16.9
Bulgārija (BG)18.9
Slovākija (SK)20.8
Īrija (IE)20.9
Grieķija (EL)21.2
Vācija (DE)25.6
Somija (FI)31.1
Itālija (IT)31.3
Slovēnija (SI)32.8
Spānija (ES)36.4
Rumānija (RO)37.5
Horvātija (HR)38.7
Dānija (DK)43.1
Latvija (LV)48.8
Portugāle (PT)49.2
Zviedrija (SE)61.8
Austrija (AT)68.1
Avots: Eurostat


Atkarība no enerģijas importa procentos no kopējā patēriņa

Valsts OglesNaftaDabasgāze
Apvienotā Karaliste 82.039.750.1
Austrija 93.892.975.5
Beļģija 95.1102.0100.5
Bulgārija 16.4103.793.2
Čehija -11.696.3100.2
Dānija 90.7-13.7-23.1
Francija 93.498.997.4
Grieķija 3.294.2100.0
Horvātija110.177.131.8
Igaunija -0.159.9100.0
Īrija 72.4100.295.9
Itālija 96.290.788.1
Kipra 100.0101.0:
Latvija 88.8100.4115.6
Lietuva 99.793.2100.0
Luksemburga 100.0100.399.6
Malta :104.6:
Nīderlande 111.694.7-86.8
Polija -10.491.374.2
Portugāle 95.497.2101.5
Rumānija 18.947.011.9
Slovākija 80.688.595.6
Slovēnija 18.895.899.6
Somija65.7106.299.9
Spānija 70.397.498.6
Ungārija 29.583.972.1
Vācija 44.596.187.2
Zviedrija82.4101.599.1
Avots: Eurostat

 Skatīt arī

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?