Ekonomika

Subūrusi 28 šalių ekonomiką į bendrąją rinką ES yra vienas iš didžiausių prekybos blokų pasaulyje.


ES ekonomikos politika stengiamasi palaikyti ekonomikos augimą investuojant į transportą, energetiką ir mokslinius tyrimus kartu siekiant, kad tolesnio ekonomikos vystymosi poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis.

ES ekonomikos faktai ir skaičiai

ES ekonomika, vertinant pagal pagamintas prekes ir teikiamas paslaugas (BVP), jau pralenkė JAV ekonomiką: 2013 m. ES BVP sudarė 13 529 099.6 mln. EUR.

Prekyba

Nors ES gyvena 7 % viso pasaulio žmonių, jos užsienio prekyba sudaro apie 20 % viso pasaulio eksporto ir importo.

Apie du trečdalius visos ES šalių prekybos sudaro prekyba su kitomis ES šalimis.

Prekyba nukentėjo nuo ekonomikos nuosmukio, bet ES prekybos apimtis išlieka didžiausia – 2011 m. jos pasaulinis importas sudarė 16,4 %. Antroje vietoje – JAV (15,5 % viso importo), trečioje – Kinija (11,9 %). ES taip pat daugiausiai eksportavo – 15,4 % viso eksporto (Kinija – 13,4 %, JAV – 10,5 %).

Užimtumas

Ekonominė krizė ir sąmyšis euro zonoje neigiamai atsiliepė ir užimtumui.

Žemės ūkio darbo jėga

Šalis Darbuotojai šeimos nariaiNuolatiniai darbuotojai, kurie nėra šeimos nariaiNenuolatiniai darbuotojai, kurie nėra šeimos nariai
Airija92.94%5.97%1.10%
Austrija91.36%7.75%0.88%
Belgija78.18%16.97%4.84%
Bulgarija90.10%7.59%2.30%
Čekija31.57%65.94%2.49%
Croazia96.24%2.76%1.00%
Danija69.65%28.46%1.89%
Estija74.5%24.42%1.08%
Graikija93.46%2.06%4.47%
Islandija66.34%28.55%5.12%
Ispanija81.49%11.49%7.02%
Italija92.17%4.66%3.18%
Jungtinė Karalystė72.82%22.70%4.48%
Kipras92.62%5.14%2.24%
Latvija90.11%9.61%0.28%
Lenkija97.02%2.26%0.73%
Lietuva91.64%7.57%0.80%
Liuksemburgas79.88%17.19%2.93%
Malta95.09%4.69%0.22%
Nyderlandai63.78%27.47%8.74%
Portugalija89.42%6.83%3.75%
Prancūzija51.58%40.51%7.91%
Rumunija97.04%1.45%1.50%
Slovakija49.60%48.35%2.05%
Slovėnija96.08%1.52%2.40%
Suomija85.77%10.89%3.34%
Švedija82.76%14.99%2.26%
Vengrija90.45%7.79%1.76%
Vokietija71.67%21.4%6.93%
Šaltinis: Eurostatas


ES šalių, kurių išskleidžiamajame meniu nėra,
duomenų nėra.

Pramonės sektoriuje (išskyrus statybas) dirbančių žmonių procentas, palyginti su 2010 m. (2010 m. = 100)

MetaiQ1Q2Q3Q4
201399.2698.8898.5998.57
201498.5298.6398.7798.81
MetaiQ1Q2Q3Q4
201399.2098.8298.5198.49
201498.4398.5498.6798.70
ES28
MetaiQ1Q2Q3Q4
201399.4699.1598.9899.02
201499.1699.3699.5899.76
MetaiQ1Q2Q3Q4
201399.5499.2399.0699.10
201499.2699.4699.6999.86
Belgija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201397.1796.6096.1195.64
201494.8194.3494.0393.65
Bulgarija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201394.7094.6493.9993.79
201494.3394.8394.8394.81
Čekija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013100.90100.94100.69100.86
2014101.40101.90102.06102.55
Danija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201397.0296.6796.8396.77
201497.2797.7097.7998.31
Vokietija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013105.29105.38105.53105.70
2014105.90106.16106.42106.70
Estija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013107.36107.86108.12107.93
2014107.97108.56109.07109.96
Airija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201399.7799.0499.91100.11
2014100.1399.55100.75100.90
Graikija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201378.7877.90::
2014::::
Ispanija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201389.9388.3287.1887.38
201487.5488.8590.4291.02
Prancūzija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201397.5196.9496.5396.18
201495.9495.6695.3294.98
Kroatija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201392.0891.6491.2890.70
201489.7989.5488.98:
Italija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013::::
2014::::
Kipras
MetaiQ1Q2Q3Q4
201383.3880.8478.5078.39
201477.6478.0277.8777.06
Latvija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013113.93114.53114.67114.44
2014113.90111.78112.42111.49
Lietuva
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013105.08105.60106.07106.82
2014107.76107.83108.95109.52
Liuksemburgas
MetaiQ1Q2Q3Q4
201396.1695.8095.4995.97
201495.5595.7595.8495.72
Vengrija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013101.50102.02102.43102.63
2014103.94104.65105.11105.64
Malta
MetaiQ1Q2Q3Q4
201398.0297.8597.6497.46
201497.8697.7197.3897.31
Nyderlandai
MetaiQ1Q2Q3Q4
201397.8997.4096.9796.64
201496.3796.2896.27:
Austrija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013103.99104.07103.81103.83
2014103.49103.70103.45103.43
Lenkija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013100.37100.20100.43100.69
2014101.13101.53101.85102.33
Portugalija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201393.4793.0492.8392.92
201492.8493.2893.5393.79
Rumunija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013104.42104.16103.94104.02
2014104.61105.40105.86106.59
Slovėnija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201394.4694.2094.2094.34
201494.2694.6094.9095.14
Slovakija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2013102.39102.27102.44102.93
2014104.03104.20104.27104.76
Suomija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201398.0698.1095.4195.00
201493.6791.6189.9690.39
Švedija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201399.6798.5597.5397.69
201497.9497.5798.0397.37
Jungtinė Karalystė
MetaiQ1Q2Q3Q4
201398.7398.5399.1999.34
2014100.04100.31100.93101.54

ES šalių, kurių išskleidžiamajame meniu nėra,
duomenų nėra.

Šaltinis: Eurostatas


ES šalių, kurių išskleidžiamajame meniu nėra,
duomenų nėra.

Užimtumas paslaugų sektoriuje, palyginti su 2010 m. (2010=100)

ES28
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.68101.14101.38101.45
2012101.60101.64101.57101.45
Bulgarija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.56100.1799.2598.40
201297.0796.6995.6494.61
Belgija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Čekija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.26102.03101.89101.26
2012101.21101.75101.49101.23
Danija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.38100.83101.28101.42
2012101.50101.62101.51101.71
Vokietija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.92102.83103.63104.27
2012104.98105.10105.42105.91
Estija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.84102.89104.61106.44
2012107.55108.80109.21110.16
Airija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201197.8399.5597.6998.06
2012103.79100.12102.72102.35
Graikija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201196.2090.7889.7887.65
201283.2485.5782.3779.19
Ispanija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201199.6899.5998.8398.13
201297.2195.9795.1694.65
Prancūzija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.20101.69101.75101.78
2012101.70101.51101.28100.92
Italija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Kipras
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.31101.40101.34101.54
2012100.52100.4699.6498.54
Latvija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011102.57108.03107.44109.21
2012113.43114.62118.81120.02
Lietuva
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011103.42104.98106.79107.51
2012105.81106.46107.29108.22
Liuksemburgas
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011102.00103.30103.98104.63
2012105.69105.97106.12107.06
Vengrija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.03100.90101.60102.29
201298.0897.1498.1997.82
Malta
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.2999.77101.0399.34
201297.7398.8099.8299.93
Nyderlandai
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.86101.30101.49101.58
2012101.48101.39101.06100.72
Austrija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.66102.76102.93103.48
2012104.44104.26104.04103.74
Lenkija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011103.00104.87104.93105.20
2012104.77104.76105.08105.20
Portugalija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201199.7299.0597.8395.76
201293.6492.1790.9589.76
Rumunija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201194.7996.2598.1799.88
2012102.53104.82106.22108.67
Slovėnija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201199.4899.7499.2898.54
201299.1398.1397.5098.19
Slovakija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011101.67101.91102.61103.14
2012102.44104.47105.38105.58
Suomija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201199.92102.66100.81100.29
2012101.68103.07102.97102.58
Švedija
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011103.39105.01106.40106.64
2012107.07107.79107.15108.70
Jungtinė Karalystė
MetaiQ1Q2Q3Q4
2011100.33100.45101.00101.53
2012103.34103.77104.00103.80
Kroatija
MetaiQ1Q2Q3Q4
201199.62100.28100.42100.09
201299.3999.6299.7499.10

ES šalių, kurių išskleidžiamajame meniu nėra,
duomenų nėra.

Šaltinis: Eurostatas


Nedarbo lygis

Šalis MoterysVyrai
Airija 8.0% 11.4%
Austrija 5.1% 5.6%
Belgija 8.1% 8.8%
Bulgarija 9.2% 11.0%
Čekija 6.7% 4.6%
Danija 6.5% 5.9%
Estija 5.6% 6.8%
Graikija 29.3% 23.4%
Ispanija 24.3% 22.2%
Italija 14.1% 11.7%
Jungtinė Karalystė 5.3% 5.8%
Kipras 15.4% 17.1%
Kroatija18.7% 18.4%
Latvija 10.0% 10.8%
Lenkija 8.5% 7.3%
Lietuva 8.4% 11.6%
Liuksemburgas 5.9% 5.7%
Malta 6.2% 5.8%
Nyderlandai 7.5% 6.8%
Portugalija 14.3% 13.8%
Prancūzija 10.2% 10.9%
Rumunija 6.1% 6.7%
Slovakija 13.3% 11.4%
Slovėnija 9.7% 9.1%
Suomija8.6% 9.5%
Švedija7.7% 8.1%
Vengrija 7.5% 7.4%
Vokietija 4.4% 5.1%
Šaltinis: Eurostatas

Moksliniai tyrimai

Viena iš pagrindinių sričių, kuria grindžiama ES strategija siekiant konkurencingesnės ekonomikos, yra moksliniai tyrimai ir plėtra. Siekiama daugiau investuoti, kad šios srities išlaidos būtų proporcingos JAV ir Japonijos išlaidoms.

Kai kurių šalių ir (arba) sektorių duomenų nėra

Bendros išlaidos moksliniams tyrimams ir plėtrai BVP procentais

Šalis Įmonių sektoriusValdžios sektoriusAukštojo mokslo sektoriusPrivatusis ne pelno sektorius
Airija :0.070.36:
Austrija 1.930.140.720.01
Belgija 1.580.20.490.01
Bulgarija 0.40.190.060
Čekija 1.030.350.520.01
Danija 20.070.970.01
Estija 0.830.160.740.02
Graikija 0.270.220.30.01
Ispanija 0.660.230.350
Italija 0.680.190.350.04
Jungtinė Karalystė 1.050.120.430.03
Kipras 0.070.070.270.06
Kroatija0.410.210.2:
Latvija 0.170.170.26:
Lenkija 0.380.230.250
Lietuva 0.240.190.52:
Liuksemburgas 0.710.270.18:
Malta 0.460.090.3:
Nyderlandai 1.140.210.63:
Portugalija 0.650.080.510.12
Prancūzija 1.440.290.460.03
Rumunija 0.120.190.080
Slovakija 0.380.170.270
Slovėnija 1.980.340.270
Suomija2.280.30.710.02
Švedija2.280.120.90.01
Vengrija 0.980.210.2:
Vokietija 1.910.430.51:

Kai kurių šalių ir (arba) sektorių duomenų nėra

Šaltinis: Eurostatas

Transportas

ES siekia skatinti efektyvius, saugius ir aplinkai nežalingus transporto tinklus.

Nuo 2008 m. kelionių lengvaisiais automobiliais dalis, palyginti su kitomis transporto priemonėmis (pavyzdžiui, tolimųjų reisų ir miesto autobusais), šiek tiek padidėjo. ES toliau remia investicijas į geležinkelių transportą ir jo restruktūrizavimą.

Nepaisant dabartinės ekonomikos krizės pasaulio oro transporto sektorius iki 2030 m. turėtų plėstis apie 5 %. Intensyvėjant eismui, didesnį susirūpinimą kelia ir sauga. ES aviacijos politika siekiama, kad Europos oro erdvė taptų saugiausia pasaulyje.

Kelių, geležinkelių ir oro transporto keleiviai

Šaltinis: Eurostatas

Kelių, geležinkelių ir oro transporto keleiviai

ES28
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20007.282.99.9
20017.183.29.8
20026.883.69.6
20036.783.99.5
20046.883.89.4
20056.983.79.5
2006783.79.2
20077.183.69.3
20087.283.79.1
2009784.38.7
20107.184.28.7
20117.183.79.1
20127.483.39.2
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006:
2007:
2008799024981
2009752512652
2010778324669
2011822830045
2012828160763
2013842219926
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20007.282.99.9
20017.183.29.8
20026.883.79.5
20036.783.99.5
20046.883.99.4
20056.983.79.4
20067.183.79.2
20077.183.69.3
20087.283.79.1
2009784.38.7
20107.184.28.7
20117.183.79.1
20127.483.39.2
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006:
2007792700448
2008797571170
2009751138170
2010776851750
2011821265790
2012826463402
2013840556194
Belgija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20006.183.410.5
20016.28310.7
20026.382.311.4
20036.381.212.5
20046.880.512.7
20056.380.713
20066.680.213.2
20076.779.913.4
20087.280.312.5
20097.280.312.5
20107.480.312.2
20117.480.312.3
20127.180.412.4
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200619154636
200720805314
200821981645
200921314463
201022690502
201125098923
201225913625
201326387222
Bulgarija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20007.860.831.4
20016.661.532
20025.461.233.4
20035.566.528.1
20045.169.825
20054.870.924.3
20064.772.622.7
20074.473.821.8
2008475.120.8
20093.779.516.8
20103.68016.4
20113.580.615.9
2012380.116.9
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006:
20076071210
20086417873
20095838685
20106168346
20116651562
20126819024
20137078294
Čekija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20008.373.118.6
20018.371.819.9
20027.573.818.7
20037.375.517.2
20047.576.616
20057.375.517.2
20067.575.217.3
20077.375.717
20087.17616.9
20096.977.116
20107.673.518.9
20117.775.317
20128.474.816.8
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200612171235
200713098141
200813429149
200912367467
201012242386
201112650532
201211742352
201311891812
Danija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20008.779.611.7
20019.179.211.7
20029.279.111.7
20039.379.111.6
20049.379.311.4
20059.479.211.3
20069.679.211.2
20079.579.810.6
20089.779.910.5
20099.679.910.5
20109.979.410.7
20111079.610.3
201210.180.29.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200622965651
200724041619
200824629204
200922272961
201024330644
201125804863
201226528356
201327453282
Vokietija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20007.785.27.1
20017.685.56.9
20027.186.26.7
20037.286.16.8
20047.585.86.7
20057.585.86.7
20067.885.66.6
20077.885.76.5
20088.185.66.3
20097.9866.1
20108866
20118.285.95.9
2012985.45.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006154145981
2007163843996
2008165758846
2009158148829
2010166130833
2011175316076
2012178591103
2013180781589
Estija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20002.769.827.5
20011.970.128
20021.871.726.5
20031.773.624.7
20041.872.925.3
20051.975.722.4
200627819.9
20072.279.418.4
20082.181.416.5
2009283.115
2010283.614.4
2011284.114
20121.883.614.6
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20061533132
20071722505
20081804430
20091341294
20101381062
20111907569
20122202427
20131958565
Airija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20003.280.616.2
20013.380.616.1
20023.58115.6
20033.381.415.3
2004381.915.1
20053.382.114.6
20063.382.314.4
20073.482.314.2
20083.382.314.4
20092.882.115
20102.982.614.5
20112.982.614.6
20122.882.814.4
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200627558133
200729840020
200830018287
200926268887
201023093749
201123362889
201223594089
201324603640
Graikija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20002.272.825.1
20011.974.323.8
20021.975.123
20031.676.422.1
20041.677.520.9
20051.778.320
20061.679.219.2
20071.679.918.5
20081.380.817.9
20091.281.916.9
20101.181.617.3
20110.881.617.6
20120.781.617.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200632762340
200734785958
200834404278
200932882441
201032131780
201133291435
201231575703
201333621019
Ispanija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20005.48113.5
20015.580.813.7
20025.282.512.3
20035.183.111.8
2004581.713.2
20055.18212.9
20065.282.812
200758114
20085.580.314.3
20095.481.413.3
20105.482.312.3
20115.680.913.5
20125.680.713.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006150599286
2007163523010
2008161400952
2009148318298
2010153387014
2011165153230
2012159771261
2013157731973
Prancūzija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20008.686.15.3
20018.586.64.9
20028.786.45
20038.486.65
20048.786.25.1
20059.185.85.2
20069.485.35.3
20079.684.95.5
20089.385.65.2
20099.485.45.2
20109.385.55.3
20119.385.35.4
20129.585.15.4
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006113182776
2007120034361
2008122723531
2009117561564
2010122887263
2011131425313
2012135005802
2013138085382
Kroatija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20005.181.413.6
20014.881.713.5
20024.582.213.3
20034.282.213.6
20044.283.812.1
20054.383.811.9
20064.483.711.8
2007582.912.1
20085.482.212.5
20095.683.610.7
20105.683.710.7
20114.984.610.5
20123.585.810.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006:
2007:
20084504278
20094334987
20104677030
20114989047
20125422530
20135722025
Italija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20005.883.310.9
20015.883.211
20025.683.311.1
20035.583.411.1
20045.583.411.1
2005681.812.2
20066.181.512.4
2007681.612.4
2008681.712.4
20095.582.811.7
20105.682.412.1
20115.78113.3
20126.178.915
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200695914356
2007106294205
2008105216903
2009101823760
2010109064953
2011116226667
2012116029388
2013115271926
Kipras
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
2000:77.722.3
2001:77.522.5
2002:77.422.6
2003:76.423.6
2004:78.821.2
2005:79.220.8
2006:79.620.4
2007:80.319.7
2008:81.218.8
2009:82.417.6
2010:81.918.1
2011:81.718.3
2012:81.318.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20066713880
20077004127
20087218073
20096729554
20106947632
20117190265
20127328248
20137011437
Latvija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20004.876.918.4
20014.879.915.3
20024.876.618.6
20034.875.719.4
20045.273.821.1
20055.473.521.1
20065.476.618
20074.979.415.7
20085.278.716.1
20094.780.215.1
20104.778.217.1
20114.976.218.9
20124.876.918.3
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20062488065
20073155771
20083687329
20094062704
20104655898
20115098360
20124754530
20134782257
Lietuva
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20003.282.214.6
20012.882.614.6
20022.58215.4
20031.98513.1
20041.586.611.9
20051.189.49.5
20061918
20070.990.78.4
2008190.98.2
20090.9927.1
20100.791.77.6
20110.890.88.3
20120.8918.2
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20061799195
20072195959
20082552074
20091867191
20102282834
20112691991
20123166628
20133482358
Liuksemburgas
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20005.185.59.5
20015.185.29.7
20023.985.710.5
20033.785.710.6
20043.685.610.8
20053.685.510.9
20063.985.310.8
20074.184.911.1
20084.384.211.4
20094.384.311.4
20104.583.512.1
20114.483.112.5
20124.68312.4
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20061597404
20071634465
20081713003
20091535261
20101613600
20111836761
20121893988
20132168748
Vengrija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20001361.925.1
200113.461.724.9
200213.961.125
200313.462.124.5
200413.463.223.4
200512.664.223.2
200611.965.622.5
20071167.621.5
200810.467.522.1
200910.269.220.7
20109.968.621.4
201110.268.321.5
201210.167.722.2
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20068245920
20078580261
20088429082
20098081067
20108174510
20118884837
20128429843
20138441319
Malta
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
2000:79.620.4
2001:79.320.7
2002:79.420.6
2003:79.520.5
2004:79.620.4
2005:80.319.7
2006:80.419.6
2007:80.619.4
2008:80.819.2
2009:81.918.1
2010:81.518.5
2011:82.417.6
2012:82.517.5
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20062699870
20072971368
20083109899
20092918676
20103293548
20113506723
20123650345
20134031848
Nyderlandai
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20009.4864.6
20019.4864.6
20029.386.44.3
20038.787.43.9
20048.487.73.9
20058.987.33.8
20069.487.23.5
20079.687.13.4
20089.287.33.5
20098.887.73.5
20109.187.23.7
20118.788.13.3
20128.888.23
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200648582547
200750500592
200850418517
200946479064
201048618670
201153895216
201255680131
201358077221
Austrija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20009.879.211
20019.779.410.9
20029.779.410.9
20039.579.510.9
20049.579.611
20059.879.710.5
20061079.610.4
200710.179.210.8
200811.178.610.2
200911.179.39.6
20101178.710.3
20111178.910.1
201211.578.510
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200620824533
200722926104
200823899584
200921817267
201023532455
201125137612
201225965977
201325749724
Lenkija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
200011.772.815.4
200110.674.714.7
20029.57713.5
20038.877.613.5
2004878.913.1
20057.380.712
20066.982.510.6
20076.883.69.6
20086.285.58.4
20095.5877.4
20105.288.46.4
20114.884.410.8
20124.884.610.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200613737539
200717120015
200818727132
200917046474
201018382517
201120634903
201221791428
201323274169
Portugalija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20004.681.713.6
20014.582.812.6
20024.384.910.9
20033.985.111
20043.885.111.1
2005489.36.7
2006489.66.3
20074.189.46.5
20084.389.26.4
20094.489.46.2
20104.489.16.5
20114.588.96.5
20124.189.36.6
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200622026797
200724324372
200825180382
200924104119
201025732352
201127578334
201228186254
201329694146
Rumunija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
200016.371.512.2
200115.172.512.4
200211.975.812.3
200311.575.712.8
200411.476.212.4
20059.975.514.6
20069.676.414
20078.677.514
20087.677.215.2
20096.58013.6
20105.981.312.9
20115.581.712.8
20124.982.212.9
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20064900134
20076908599
20088031267
20097984057
20108848949
20119687456
20129674226
201310016933
Slovėnija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20002.982.914.3
20012.983.513.6
2002383.913.2
2003383.513.5
20042.784.912.4
20052.785.611.6
20062.785.611.7
20072.68611.4
20082.786.410.9
20092.686.710.7
20102.586.810.8
20112.386.611
20122.386.711.1
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20061327333
20071504446
20081648977
20091423391
20101382341
20111358792
20121167877
20131265766
Slovakija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20007.764.427.8
20017.564.727.8
20027.266.826
20036.368.824.8
2004667.826.2
20055.969.424.8
20065.970.723.3
200767222
20086.473.320.3
20096.677.316.1
20106.777.815.5
2011777.415.6
20127.177.815.1
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
20062124447
20072232411
20082596334
20091948361
20101881844
20111808187
20121563197
20131557149
Suomija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20005.183.411.5
20014.883.811.3
20024.884.111.1
20034.784.410.9
20044.784.810.6
20054.884.910.3
20064.884.910.3
2007584.910
20085.484.510.1
20095.184.910
20105.284.99.9
2011585.19.8
20125.384.99.8
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200613443365
200714464575
200814850682
200913828812
201014220636
201116374398
201216458815
201316565391
Švedija
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20007.583.88.6
20017.983.88.3
20027.8848.2
20037.784.38
20047.584.77.8
20057.784.67.6
20068.384.17.6
20078.783.97.4
20089.483.37.2
20099.583.47.1
20109.483.47.2
20118.884.46.8
20129.184.36.7
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
200625744721
200726967253
200827817350
200925218784
201026646764
201129732247
201230350845
201331443225
Jungtinė Karalystė
Kelių ir geležinkelių transporto keleiviai (visų sausumos transporto keleivio kilometrų dalis %)
MetaiTraukiniaiAutomobiliaiAutobusai
20005.3886.7
20015.388.16.6
20025.288.46.4
20035.488.26.4
20045.788.75.6
20055.988.35.8
20066.288.35.5
20076.687.95.5
20086.987.25.8
20096.987.16
20107.586.46.2
20117.986.25.9
20128.2865.8
Šaltinis: Eurostatas


Keleivinis oro transportas
MetaiLėktuvai
2006211228518
2007217288456
2008213888122
2009198531887
2010192884537
2011201535227
2012203066646
2013210468756
Šaltinis: Eurostat

Energija ir aplinka

Daugiau kaip 50 % reikalingos energijos ES tenka importuoti.

Iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių pagaminamos elektros dalis %

Šalis BVP vienam gyventojui PGS vienetais
Malta (MT)1.6
Liuksemburgas (LU)5.3
Kipras (CY)6.6
Vengrija (HU)6.6
Nyderlandai (NL)10.1
Lenkija (PL)10.7
Belgija (BE)12.3
Čekija (CZ)12.8
Estija (EE)13.0
Lietuva (LT)13.1
Jungtinė Karalystė (UK)13.9
Prancūzija (FR)16.9
Bulgarija (BG)18.9
Slovakija (SK)20.8
Airija (IE)20.9
Graikija (EL)21.2
Vokietija (DE)25.6
Suomija (FI)31.1
Italija (IT)31.3
Slovėnija (SI)32.8
Ispanija (ES)36.4
Rumunija (RO)37.5
Kroatija (HR)38.7
Danija (DK)43.1
Latvija (LV)48.8
Portugalija (PT)49.2
Švedija (SE)61.8
Austrija (AT)68.1
Šaltinis: Eurostatas


Importuojama energija (visos suvartojamos energijos dalis %

Šalis AnglysNaftaGamtinės dujos
Airija 72.4100.295.9
Austrija 93.892.975.5
Belgija 95.1102.0100.5
Bulgarija 16.4103.793.2
Čekija -11.696.3100.2
Danija 90.7-13.7-23.1
Estija -0.159.9100.0
Graikija 3.294.2100.0
Ispanija 70.397.498.6
Italija 96.290.788.1
Jungtinė Karalystė 82.039.750.1
Kipras 100.0101.0:
Kroatija110.177.131.8
Latvija 88.8100.4115.6
Lenkija -10.491.374.2
Lietuva 99.793.2100.0
Liuksemburgas 100.0100.399.6
Malta :104.6:
Nyderlandai 111.694.7-86.8
Portugalija 95.497.2101.5
Prancūzija 93.498.997.4
Rumunija 18.947.011.9
Slovakija 80.688.595.6
Slovėnija 18.895.899.6
Suomija65.7106.299.9
Švedija82.4101.599.1
Vengrija 29.583.972.1
Vokietija 44.596.187.2
Šaltinis: Eurostatas

 Papildoma informacija

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?