Majandus

EL on 28 liikmesriigi ühtse turuna toimides maailmas kaubanduslik suurjõud.


ELi majanduspoliitika eesmärk on säilitada majanduskasvu – investeerides transporti, energeetikasse ja teadusuuringutesse – minimeerides samas edasise majandusarengu mõju keskkonnale.

ELi majandustulemuste mõõtmine

ELi majandus mõõdetuna toodetud kaupades ja teenustes (SKP) on nüüd möödunud USAst: ELi SKP 2012. aastal: 12 945 402 miljonit eurot.

Kaubandus

Kuigi ELi elanikkond moodustab ainult 7% maailma rahvastikust, hõlmab ELi kaubavahetus teiste riikidega ligikaudu 20% maailma koguimpordist- ja ekspordist.

Kaubavahetus ELi riikide vahel moodustab ELi kogukaubavahetusest kaks kolmandikku.

Kaubandus on küll ülemaailmse majanduslanguse tõttu kannatada saanud, kuid EL on ikkagi maailmas suurim jõud, kelle arvele jäi 2011. aastal 16,4% ülemaailmsest impordist. ELile järgneb USA 15,5%-ga kogu impordist ning Hiina 11,9%-ga. EL oli ka suurim eksportija 15,4%-ga kogu ekspordist; võrdluseks – Hiina arvele jäi 13,4% ja USA arvele 10,5%.

Tööhõive

Ka tööhõive on ülemaailmse majanduskriisi ning euroala korratuste tõttu kannatanud.

Põllumajandussektoris töötavad inimesed

Riik Perekonnasisene tööjõudTavaline perekonnaväline tööjõudEbakorrapäraselt kasutatav perekonnaväline tööjõud
Austria91.36%7.75%0.88%
Belgia78.18%16.97%4.84%
Bulgaaria90.10%7.59%2.30%
Eesti74.5%24.42%1.08%
Hispaania81.49%11.49%7.02%
Horvaatia96.24%2.76%1.00%
Iirimaa92.94%5.97%1.10%
Island66.34%28.55%5.12%
Itaalia92.17%4.66%3.18%
Kreeka93.46%2.06%4.47%
Küpros92.62%5.14%2.24%
Läti90.11%9.61%0.28%
Leedu91.64%7.57%0.80%
Luksemburg79.88%17.19%2.93%
Madalmaad63.78%27.47%8.74%
Malta95.09%4.69%0.22%
Poola97.02%2.26%0.73%
Portugal89.42%6.83%3.75%
Prantsusmaa51.58%40.51%7.91%
Rootsi82.76%14.99%2.26%
Rumeenia97.04%1.45%1.50%
Saksamaa71.67%21.4%6.93%
Slovakkia49.60%48.35%2.05%
Sloveenia96.08%1.52%2.40%
Soome85.77%10.89%3.34%
Taani69.65%28.46%1.89%
Tšehhi Vabariik31.57%65.94%2.49%
Ühendkuningriik72.82%22.70%4.48%
Ungari90.45%7.79%1.76%
Allikas: Eurostat


Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Tööstussektoris (v. a ehitussektor) töötavate inimeste protsent võrreldes 2010. aastaga. (2010 = 100)

AastaQ1Q2Q3Q4
201199.90100.28100.38100.30
2012100.0799.8799.5999.04
EL27
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.29100.66100.72100.50
2012100.38100.2499.9199.40
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.32100.69100.76100.54
2012100.42100.2999.9699.47
Belgia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011::::
2012::::
Bulgaaria
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.6499.8499.2797.19
201296.9997.2896.5995.38
Tšehhi Vabariik
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.46102.23102.36101.84
2012101.68101.66101.55101.51
Taani
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.4799.5099.5299.46
201299.3498.9598.5497.77
Saksamaa
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.39102.31103.14103.81
2012104.44104.84105.12105.16
Eesti
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.57102.47103.27103.80
2012104.20104.99105.57106.55
Iirimaa
AastaQ1Q2Q3Q4
201198.6698.0997.60102.59
201297.4295.9094.9297.66
Kreeka
AastaQ1Q2Q3Q4
201194.8294.2692.5591.33
201288.8587.4086.9982.76
Hispaania
AastaQ1Q2Q3Q4
201197.7198.5097.3295.67
201293.7692.6592.1090.08
Prantsusmaa
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.1999.0898.9198.70
201298.4898.3098.0697.68
Horvaatia
AastaQ1Q2Q3Q4
201198.0997.5697.2796.73
201295.8595.0093.9692.46
Itaalia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011::::
2012::::
Küpros
AastaQ1Q2Q3Q4
201198.0897.1695.9093.43
201293.4091.3489.6787.19
Läti
AastaQ1Q2Q3Q4
2011104.73106.97107.26107.54
2012109.78111.06112.50113.31
Leedu
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.39103.91105.27105.39
2012102.35102.49103.10103.94
Luksemburg
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.1599.7499.7999.14
201297.9997.8997.2096.49
Ungari
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.47103.87103.81103.38
2012101.26101.56101.19101.05
Malta
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.04100.4299.8699.49
201299.2199.0899.3398.50
Madalmaad
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.4699.4099.3099.08
201298.5498.2997.8997.60
Austria
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.41101.96102.68103.10
2012103.57103.84104.01103.91
Poola
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.05102.32101.92101.78
2012101.52101.29101.07100.77
Portugal
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.3099.3199.0698.11
201296.7595.9295.1094.20
Rumeenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.49100.72101.87102.08
2012102.47103.43103.84104.34
Sloveenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201197.7297.8997.8397.46
201297.7297.3996.7397.26
Slovakkia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011104.05104.51104.27104.68
2012104.36104.13103.61102.07
Soome
AastaQ1Q2Q3Q4
201197.9297.34100.0498.77
201298.9698.8197.5897.47
Rootsi
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.27102.57103.10101.97
2012101.21100.73100.31100.07
Ühendkuningriik
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.49100.3899.9999.30
2012100.88100.6999.4598.52

Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Allikas: Eurostat


Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Tööhõive teenuste sektoris võrreldes 2010. aastaga (2010=100)

EL28
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.68101.14101.38101.45
2012101.60101.64101.57101.45
Bulgaaria
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.56100.1799.2598.40
201297.0796.6995.6494.61
Belgia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Tšehhi Vabariik
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.26102.03101.89101.26
2012101.21101.75101.49101.23
Taani
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.38100.83101.28101.41
2012101.50101.62101.51101.71
Saksamaa
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.92102.83103.63104.27
2012104.98105.10105.42105.91
Eesti
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.84102.89104.61106.44
2012107.55108.80109.21110.15
Iirimaa
AastaQ1Q2Q3Q4
201197.8399.5597.6998.06
2012103.79100.12102.72102.35
Kreeka
AastaQ1Q2Q3Q4
201196.2090.7889.7887.65
201283.2485.5782.3779.19
Hispaania
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.6899.5998.8398.13
201297.2195.9795.1694.65
Prantsusmaa
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.20101.69101.75101.78
2012101.70101.51101.28100.92
Itaalia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Küpros
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.31101.40101.34101.54
2012100.52100.4699.6498.54
Läti
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.57108.03107.44109.21
2012113.43114.62118.81120.02
Leedu
AastaQ1Q2Q3Q4
2011103.42104.98106.79107.51
2012105.81106.46107.29108.22
Luksemburg
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.00103.30103.98104.63
2012105.69105.97106.12107.06
Ungari
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.03100.90101.60102.29
201298.0897.1498.1997.82
Malta
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.2999.77101.0399.34
201297.7398.8099.8299.93
Madalmaad
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.86101.30101.49101.58
2012101.48101.39101.06100.72
Austria
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.66102.76102.93103.48
2012104.44104.26104.04103.74
Poola
AastaQ1Q2Q3Q4
2011103.00104.87104.93105.20
2012104.77104.76105.08105.20
Portugal
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.7299.0597.8395.76
201293.6492.1790.9589.75
Rumeenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201194.7996.2598.1799.88
2012102.53104.82106.22108.67
Sloveenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.4899.7499.2898.54
201299.1398.1397.5098.19
Slovakkia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.67101.91102.61103.14
2012102.44104.47105.38105.59
Soome
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.92102.66100.81100.29
2012101.68103.07102.97102.58
Rootsi
AastaQ1Q2Q3Q4
2011103.39105.01106.40106.64
2012107.07107.79107.15108.70
Ühendkuningriik
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.33100.45101.00101.53
2012103.34103.77104.00103.80
Horvaatia
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.62100.28100.42100.09
201299.3999.6299.7499.10

Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Allikas: Eurostat


Töötuse määr

Riik NaisedMehed
Austria 50.46% 49.54%
Belgia 48.51% 51.49%
Bulgaaria 46.78% 53.22%
Eesti 48.12% 51.88%
Hispaania 51.26% 48.74%
Horvaatia46.75% 53.25%
Iirimaa 42.00% 58.00%
Itaalia 53.17% 46.83%
Kreeka 56.29% 43.71%
Küpros 47.60% 52.40%
Läti 47.45% 52.55%
Leedu 44.85% 55.15%
Luksemburg 55.51% 44.49%
Madalmaad 46.97% 53.03%
Malta 49.41% 50.59%
Poola 53.39% 46.61%
Portugal 50.64% 49.36%
Prantsusmaa 50.13% 49.87%
Rootsi48.99% 51.01%
Rumeenia 45.51% 54.49%
Saksamaa 46.90% 53.10%
Slovakkia 50.80% 49.20%
Sloveenia 54.99% 45.01%
Soome46.18% 53.82%
Taani 52.05% 47.95%
Tšehhi Vabariik 58.40% 41.60%
Ühendkuningriik 46.90% 53.10%
Ungari 50.30% 49.70%
Allikas: Eurostat

Teadusuuringud

Teadus- ja arendustegevus asub kesksel kohal ELi strateegias, mille eesmärk on muuta ELi majandus konkurentsivõimelisemaks. Euroopa Liidu eesmärk on suurendada kõnealusesse valdkonda tehtavaid investeeringuid, et viia need samale tasemele Ameerika Ühendriikide ja Jaapani omadega.

Mõne riigi ja/või sektori kohta andmed puuduvad

Teadus- ja arendustegevuse kogukulutuste osakaal SKPst

Riik EttevõtlussektorValitsemissektorKõrgharidussektorEraõiguslik mittetulundussektor
Austria 1.90.140.710.01
Belgia 1.520.180.490.02
Bulgaaria 0.30.20.060
Eesti 1.50.190.660.02
Hispaania 0.710.260.380
Horvaatia0.340.210.210
Iirimaa 1.140.080.43:
Itaalia 0.690.170.360.04
Kreeka 0.230.160.270.01
Küpros 0.070.080.270.08
Läti 0.190.160.34:
Leedu 0.240.180.5:
Luksemburg 1:::
Madalmaad 1.140.220.67:
Malta 0.480.030.210
Poola 0.230.260.270
Portugal 0.710.110.570.12
Prantsusmaa 1.440.310.470.03
Rootsi2.330.150.90.01
Rumeenia 0.180.20.110
Saksamaa 1.960.420.52:
Slovakkia 0.250.190.240
Sloveenia 1.830.350.290
Soome2.680.340.760.03
Taani 1.960.060.940.01
Tšehhi Vabariik 0.910.320.40.01
Ühendkuningriik 1.130.150.460.03
Ungari 0.760.190.25:

Mõne riigi ja/või sektori kohta andmed puuduvad

Allikas: Eurostat

Transport

ELi eesmärk on edendada tõhusaid, ohutuid, turvalisi ja keskkonnasõbralikke transpordivõrgustikke.

Autoreiside hulga osakaal on võrreldes muude maanteetranspordi liikidega (bussid) alates 2008. aastast veidi suurenenud EL jätkab raudteetranspordi valdkonda investeerimist ning selle restruktureerimist.

Vaatamata praegusele majanduskriisile, laieneb ülemaailmne lennutransport 2030. aastaks arvatavasti umbes 5%. Kui liiklus kasvab, muutub ka mure ohutuse pärast suuremaks. ELi lennuliikluse poliitka eesmärk on muuta Euroopa õhuruum maailmas ohutuimaks.

Reisijatevedu maantee-, raudtee- ja õhutranspordiga


Reisijatevedu maantee-, raudtee- ja õhutranspordiga

Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
2000:::
2001:::
2002:::
2003:::
2004:::
2005:::
2006:::
2007:::
2008:::
2009:::
2010:::
2011:::

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006
2007
2008
2009
2010
2011
EL28
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.1839.9
20017.183.29.7
20026.883.69.5
20036.783.89.5
20046.883.79.5
20056.883.69.5
20067849.1
2007783.99.1
20087.283.69.2
20097.184.18.8
20107.284.18.8
20117.184.18.8

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
2007792700448
2008798330585
2009751060420
2010776851750
2011821265790
Belgia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20006.183.410.5
20016.28310.7
20026.382.311.4
20036.381.212.5
20046.880.512.7
20056.380.713
20066.680.213.2
20076.779.913.4
20087.379.613.2
20097.379.413.3
20107.479.213.3
20117.379.513.2

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200619154636
200720805314
200821981645
200921314463
201022690502
201125098923
Bulgaaria
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.759.832.4
20016.560.832.6
20025.359.934.7
20035.364.530.2
20045.169.825
20054.870.924.3
20064.772.622.7
20074.473.821.8
2008475.120.8
20093.779.516.8
20103.68016.4
20113.580.615.9

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
20076071210
20086417873
20095838685
20106168346
20116651562
Tšehhi Vabariik
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20008.373.118.6
20018.371.819.9
20027.573.818.7
20037.375.517.2
20047.576.616
20057.375.517.2
20067.575.217.3
20077.375.717
20087.17616.9
20096.876.216.9
20107.572.619.9
20117.674.418

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200612171235
200713098141
200813429149
200912367467
201012242386
201112650532
Taani
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.580.112.4
20017.879.912.3
20027.780.312
20038.381.410.3
20048.281.610.2
20058.381.510.2
20068.1829.9
20078.3829.7
20088.482.29.4
20098.382.39.4
20108.781.89.5
2011981.69.4

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200622965651
200724041619
200824629204
200922272961
201024330644
201125804863
Saksamaa
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.785.27.1
20017.685.56.9
20027.186.26.7
20037.286.16.8
20047.585.86.7
20057.585.86.7
20067.885.66.6
20077.885.76.5
20088.185.66.3
20097.9866.1
20108866
20118.1865.8

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006154145981
2007163843996
2008166095390
2009158150131
2010166130833
2011175316076
Eesti
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20002.769.827.5
20011.970.128
20021.871.726.5
20031.773.624.7
20041.872.925.3
20051.777.820.4
200627819.9
20072.279.418.4
20082.181.416.5
2009283.115
2010283.614.4
2011284.114

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061533132
20071722505
20081804430
20091341294
20101381062
20111907569
Iirimaa
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
2000383.713.3
20013.283.713.2
20023.483.513.2
20033.283.613.2
20043.183.813
20053.483.612.9
20063.583.712.8
20073.583.612.9
20083.483.812.8
20092.984.612.5
20103.184.312.6
2011384.212.8

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200627558133
200729840020
200830018287
200926268887
201023093749
201123362889
Kreeka
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20002.272.825.1
20011.974.323.8
20021.975.123
20031.676.422.1
20041.677.520.9
20051.778.320
20061.679.219.2
20071.679.918.5
20081.380.817.9
20091.281.916.9
20101.181.617.3
20110.881.617.6

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200632762340
200734785958
200834404278
200932882441
201032131780
201133291435
Hispaania
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.48113.5
20015.580.813.7
20025.282.512.3
20035.183.111.8
2004581.713.2
20055.18212.9
20065.282.812
200758114
20085.580.314.3
20095.481.413.3
20105.482.312.3
20115.58113.5

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006150599286
2007163523010
2008161400952
2009148318298
2010153387014
2011165153230
Prantsusmaa
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20008.686.15.3
20018.586.64.9
20028.786.45
20038.486.65
20048.786.25.1
20059.185.85.2
20069.485.35.3
20079.684.95.5
200810.184.25.7
200910.3845.7
201010.284.15.8
201110.383.85.9

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006113182776
2007120034361
2008122723531
2009117561564
2010122887263
2011131425313
Horvaatia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.181.413.6
20014.881.713.5
20024.582.213.3
20034.282.213.6
20044.283.812.1
20054.383.811.9
20064.483.711.8
2007582.912.1
20085.482.212.5
20095.683.610.7
20105.683.710.7
20114.984.610.5

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
2007:
20084504278
20094334987
20104677030
20114989047
Itaalia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.783.510.8
20015.883.111.1
20025.782.911.3
20035.782.911.5
20045.782.811.5
200568212
20065.682.911.5
20075.483.411.1
20085.682.911.5
20095.682.511.9
20105.682.412
20115.182.812.1

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200695914356
2007106294205
2008105216903
2009101823760
2010109064953
2011116226667
Küpros
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
2000:77.722.3
2001:77.522.5
2002:77.422.6
2003:76.423.6
2004:78.821.2
2005:79.220.8
2006:79.620.4
2007:80.319.7
2008:81.218.8
2009:82.417.6
2010:81.918.1
2011:81.718.3

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20066713880
20077004127
20087218073
20096729554
20106947632
20117190265
Läti
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20004.876.918.4
20014.879.915.3
20024.876.618.6
20034.875.719.4
20045.273.821.1
20055.473.521.1
20065.476.618
20074.979.415.7
20085.278.716.1
20094.881.313.9
20104.879.915.3
20115.178.416.5

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20062488065
20073155771
20083687329
20094062704
20104655898
20115098360
Leedu
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20003.282.214.6
20012.882.614.6
20022.58215.4
20031.98513.1
20041.586.611.9
20051.189.49.5
20061918
20070.990.78.4
2008190.98.2
20090.9927.1
20100.791.77.6
20110.890.88.3

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061799195
20072195959
20082552074
20091867191
20102282834
20112691991
Luksemburg
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.593.41
20015.693.41
20023.985.710.5
20033.785.710.6
20043.685.610.8
20053.685.510.9
20063.985.310.8
20074.184.911.1
20084.384.211.4
20094.384.311.4
20104.583.811.7
20114.483.112.5

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061597404
20071634465
20081713003
20091535261
20101613600
20111836761
Ungari
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
200012.962.125
200113.461.724.9
200213.961.324.7
200313.661.425
20041462.523.5
200513.162.724.2
200612.963.423.7
200713.161.925
200811.859.828.4
200912.363.124.6
201011.863.125.1
201111.763.424.9

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20068245920
20078580261
20088429082
20098081067
20108174510
20118884837
Malta
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
2000:79.620.4
2001:79.320.7
2002:79.420.6
2003:79.520.5
2004:79.620.4
2005:80.319.7
2006:80.419.6
2007:80.619.4
2008:80.819.2
2009:81.918.1
2010:81.518.5
2011:81.718.3

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20062699870
20072971368
20083109899
20092918676
20103293548
20113506723
Madalmaad
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20009.4864.6
20019.4864.6
20029.386.44.3
20038.787.43.9
20048.987.23.9
20058.387.83.8
20069.587.13.5
20079.287.43.4
20089.287.33.5
20099.187.33.6
20109.187.23.7
20118.788.13.3

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200648582547
200750500592
200850418517
200946479064
201048616387
201153895216
Austria
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20009.879.211
20019.779.410.9
20029.779.410.9
20039.579.510.9
20049.579.611
20059.879.710.5
20061079.610.4
200710.179.210.8
200811.178.610.2
200911.179.39.6
20101178.710.3
20111178.910.1

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200620824533
200722926104
200823899584
200921817267
201023532455
201125137612
Poola
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
200011.772.815.4
200110.674.714.7
20029.57713.5
20038.877.613.5
2004878.913.1
20057.380.712
20066.982.510.6
20076.883.69.6
20086.285.58.4
20095.5877.4
20105.288.46.4
2011589.15.9

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200613737539
200717120015
200818727132
200917046474
201018382517
201120634903
Portugal
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20004.681.713.6
20014.582.812.6
20024.384.910.9
20033.985.111
20043.885.111.1
20053.885.111.1
20063.985.610.5
20073.985.310.7
20084.185.210.7
20094.285.410.4
20104.285.110.8
20114.384.810.8

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200622026797
200724324372
200825180382
200924104119
201025732352
201127578334
Rumeenia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
200016.371.512.2
200115.172.512.4
200211.975.812.3
200311.575.712.8
200411.476.212.4
20059.975.514.6
20069.676.414
20078.677.514
20087.677.215.2
20096.58013.6
20105.981.312.9
20115.581.712.8

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20064900134
20076908599
20088031267
20097984057
20108848949
20119687456
Sloveenia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20002.982.914.3
20012.983.513.6
2002383.913.2
2003383.513.5
20042.784.912.4
20052.785.611.6
20062.785.911.4
20072.68611.4
20082.786.410.9
20092.686.710.7
20102.586.810.8
20112.386.810.9

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061327333
20071504446
20081648977
20091423391
20101382341
20111358792
Slovakkia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.764.427.8
20017.564.727.8
20027.266.826
20036.368.824.8
2004667.826.2
20055.969.424.8
20065.970.723.3
200767222
20086.473.320.3
20096.677.316.1
20106.777.815.5
2011777.315.7

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20062124447
20072232411
20082596334
20091948361
20101881844
20111808187
Soome
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.183.411.5
20014.883.811.3
20024.884.111.1
20034.784.410.9
20044.784.810.6
20054.884.910.3
20064.884.910.3
2007584.910
20085.484.510.1
20095.184.910
20105.284.99.9
2011585.19.8

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200613443365
200714464575
200814850682
200913828812
201014220636
201116374398
Rootsi
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.583.88.6
20017.983.88.3
20027.8848.2
20037.784.38
20047.584.77.8
20057.784.67.6
20068.384.17.6
20078.783.97.4
20089.483.37.2
20099.583.47.1
20109.483.47.2
20119.583.37.3

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200625744721
200726967253
200827817350
200925218784
201026646764
201129732247
Ühendkuningriik
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.388.26.5
20015.388.36.3
20025.288.66.2
20035.488.46.2
20045.688.16.2
20055.887.96.3
20066.288.95
20076.588.55
20086.987.95.2
20096.888.25
20107.587.45.1
20117.587.55

Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006211228518
2007217288456
2008213888122
2009198531887
2010192884537
2011201535227
Allikas: Eurostat

Energeetika ja keskkond

ELi impordib oma energiavajadusest rohkem kui 50%.

Taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergia osakaal

Riik SKP elaniku kohta ostujõu standardis
Malta (MT)0.6
Küpros (CY)3.4
Luksemburg (LU)4.1
Ungari (HU)6.4
Poola (PL)8.2
Belgia (BE)8.8
Ühendkuningriik (UK)8.8
Leedu (LT)9.0
Madalmaad (NL)9.8
Tšehhi Vabariik (CZ)10.6
Eesti (EE)12.3
Bulgaaria (BG)13.9
Kreeka (EL)14.8
Prantsusmaa (FR)16.4
Iirimaa (IE)17.6
Slovakkia (SK)19.3
Saksamaa (DE)20.9
(EU28)21.7
Itaalia (IT)23.7
Soome (FI)29.4
Sloveenia (SI)30.8
Rumeenia (RO)31.1
Hispaania (ES)31.6
Horvaatia (HR)34.2
Taani (DK)35.9
Läti (LV)44.7
Portugal (PT)45.9
Rootsi (SE)59.9
Austria (AT)65.0
Allikas: Eurostat


Sõltuvus energiaimpordist protsendina energia kogutarbimisest

Riik SüsiNaftaMaagaas
Austria 91.2
Belgia 98.6
Bulgaaria 97.7
Eesti 56.3
Hispaania 99.8
Horvaatia79.9
Iirimaa 101.1
Itaalia 91.0
Kreeka 93.8
Küpros :
Läti 101.8
Leedu 91.4
Luksemburg 99.6
Madalmaad 91.3
Malta 100.3
Poola 95.9
Portugal 100.6
Prantsusmaa 97.9
Rootsi99.9
Rumeenia 47.0
Saksamaa 94.2
Slovakkia 90.0
Sloveenia 100.1
Soome97.3
Taani -47.7
Tšehhi Vabariik 95.2
Ühendkuningriik 27.0
Ungari 82.2
Allikas: Eurostat

 Allalaadimine

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?