Majandus

EL on 28 liikmesriigi ühtse turuna toimides maailmas kaubanduslik suurjõud.


ELi majanduspoliitika eesmärk on säilitada majanduskasvu – investeerides transporti, energeetikasse ja teadusuuringutesse – minimeerides samas edasise majandusarengu mõju keskkonnale.

ELi majandustulemuste mõõtmine

ELi majandus mõõdetuna toodetud kaupades ja teenustes (SKP) on nüüd möödunud USAst:

  • ELi SKP 2014. aastal – 13 920 541 miljonit eurot.

Kaubandus

Kuigi ELi elanikkond moodustab ainult 7% maailma rahvastikust, hõlmab ELi kaubavahetus teiste riikidega ligikaudu 20% maailma koguimpordist- ja ekspordist.

Kaubavahetus ELi riikide vahel moodustab ELi kogukaubavahetusest kaks kolmandikku.

Kaubandus on küll ülemaailmse majanduslanguse tõttu kannatada saanud, kuid EL on ikkagi maailmas suurim jõud, kelle arvele jäi 2011. aastal 16,4% ülemaailmsest impordist. ELile järgneb USA 15,5%-ga kogu impordist ning Hiina 11,9%-ga. EL oli ka suurim eksportija 15,4%-ga kogu ekspordist; võrdluseks – Hiina arvele jäi 13,4% ja USA arvele 10,5%.

Tööhõive

Ka tööhõive on ülemaailmse majanduskriisi ning euroala korratuste tõttu kannatanud.

Põllumajandussektoris töötavad inimesed

Riik Perekonnasisene tööjõudTavaline perekonnaväline tööjõudEbakorrapäraselt kasutatav perekonnaväline tööjõud
Austria91.36%7.75%0.88%
Belgia78.18%16.97%4.84%
Bulgaaria90.10%7.59%2.30%
Eesti74.5%24.42%1.08%
Hispaania81.49%11.49%7.02%
Horvaatia96.24%2.76%1.00%
Iirimaa92.94%5.97%1.10%
Island66.34%28.55%5.12%
Itaalia92.17%4.66%3.18%
Kreeka93.46%2.06%4.47%
Küpros92.62%5.14%2.24%
Läti90.11%9.61%0.28%
Leedu91.64%7.57%0.80%
Luksemburg79.88%17.19%2.93%
Madalmaad63.78%27.47%8.74%
Malta95.09%4.69%0.22%
Poola97.02%2.26%0.73%
Portugal89.42%6.83%3.75%
Prantsusmaa51.58%40.51%7.91%
Rootsi82.76%14.99%2.26%
Rumeenia97.04%1.45%1.50%
Saksamaa71.67%21.4%6.93%
Slovakkia49.60%48.35%2.05%
Sloveenia96.08%1.52%2.40%
Soome85.77%10.89%3.34%
Taani69.65%28.46%1.89%
Tšehhi Vabariik31.57%65.94%2.49%
Ühendkuningriik72.82%22.70%4.48%
Ungari90.45%7.79%1.76%
Allikas: Eurostat


Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Tööstussektoris (v. a ehitussektor) töötavate inimeste protsent võrreldes 2010. aastaga. (2010 = 100)

AastaQ1Q2Q3Q4
201399.2498.8598.5298.48
201498.4798.5298.6898.75
AastaQ1Q2Q3Q4
201399.1998.7898.4598.40
201498.3998.4498.5898.64
EL28
AastaQ1Q2Q3Q4
201399.4499.1298.9398.94
201499.1299.2899.5299.69
AastaQ1Q2Q3Q4
201399.5299.1999.0199.03
201499.2199.3899.6299.80
Belgia
AastaQ1Q2Q3Q4
201397.2496.6396.1095.57
201494.8794.3694.0293.59
Bulgaaria
AastaQ1Q2Q3Q4
201394.6994.6493.9893.81
201494.3294.8294.8394.84
Tšehhi Vabariik
AastaQ1Q2Q3Q4
2013100.82100.79100.58100.62
2014101.16101.69102.07102.64
Taani
AastaQ1Q2Q3Q4
201396.7496.3196.2595.97
201496.3596.7796.9397.46
Saksamaa
AastaQ1Q2Q3Q4
2013105.30105.39105.51105.69
2014105.82106.15106.44106.68
Eesti
AastaQ1Q2Q3Q4
2013107.31107.82108.16108.00
2014107.88108.48109.18110.48
Iirimaa
AastaQ1Q2Q3Q4
201399.63100.9299.98100.35
201499.9999.37100.83101.64
Kreeka
AastaQ1Q2Q3Q4
201378.7877.90::
2014::::
Hispaania
AastaQ1Q2Q3Q4
201389.9688.2287.1587.51
201487.5888.6990.3791.21
Prantsusmaa
AastaQ1Q2Q3Q4
201397.5196.9496.5496.17
201495.9395.6795.3495.05
Horvaatia
AastaQ1Q2Q3Q4
201392.0691.6391.3390.69
201489.7689.7389.2388.79
Itaalia
AastaQ1Q2Q3Q4
2013::::
2014::::
Küpros
AastaQ1Q2Q3Q4
201383.2680.7578.5178.60
201477.4577.9277.9477.36
Läti
AastaQ1Q2Q3Q4
2013113.91114.50114.68114.47
2014113.89111.75112.43111.53
Leedu
AastaQ1Q2Q3Q4
2013105.00105.50106.10107.00
2014107.64107.70109.00109.78
Luksemburg
AastaQ1Q2Q3Q4
201396.1995.7695.4895.99
201495.5895.7195.8395.71
Ungari
AastaQ1Q2Q3Q4
2013101.52101.96102.43102.67
2014103.95104.59105.11105.69
Malta
AastaQ1Q2Q3Q4
201397.9397.9597.7497.13
201497.9997.9897.3597.09
Madalmaad
AastaQ1Q2Q3Q4
201397.8897.4096.9896.67
201496.3296.2596.3296.42
Austria
AastaQ1Q2Q3Q4
2013103.99104.07103.81103.83
2014103.49103.70103.45103.43
Poola
AastaQ1Q2Q3Q4
2013100.35100.20100.44100.68
2014101.12101.53101.86102.33
Portugal
AastaQ1Q2Q3Q4
201393.4993.0492.8292.92
201492.8693.2093.5293.85
Rumeenia
AastaQ1Q2Q3Q4
2013104.44104.15103.93104.03
2014104.62105.38105.86106.61
Sloveenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201394.4494.1994.2194.36
201494.2494.5994.9195.16
Slovakkia
AastaQ1Q2Q3Q4
2013102.40102.22102.43102.98
2014104.04104.13104.26104.82
Soome
AastaQ1Q2Q3Q4
201397.9098.1395.4895.07
201493.4691.6690.0490.48
Rootsi
AastaQ1Q2Q3Q4
201399.6598.5097.5397.74
201497.9397.5298.0497.43
Ühendkuningriik
AastaQ1Q2Q3Q4
201398.7398.5399.1999.34
2014100.04100.31100.93101.31

Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Allikas: Eurostat


Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Tööhõive teenuste sektoris võrreldes 2010. aastaga (2010=100)

EL28
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.68101.14101.38101.45
2012101.60101.64101.57101.45
Bulgaaria
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.56100.1799.2598.40
201297.0796.6995.6494.61
Belgia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Tšehhi Vabariik
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.26102.03101.89101.26
2012101.21101.75101.49101.23
Taani
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.38100.83101.28101.42
2012101.50101.62101.51101.71
Saksamaa
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.92102.83103.63104.27
2012104.98105.10105.42105.91
Eesti
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.84102.89104.61106.44
2012107.55108.80109.21110.16
Iirimaa
AastaQ1Q2Q3Q4
201197.8399.5597.6998.06
2012103.79100.12102.72102.35
Kreeka
AastaQ1Q2Q3Q4
201196.2090.7889.7887.65
201283.2485.5782.3779.19
Hispaania
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.6899.5998.8398.13
201297.2195.9795.1694.65
Prantsusmaa
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.20101.69101.75101.78
2012101.70101.51101.28100.92
Itaalia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011NaNNaNNaNNaN
2012NaNNaNNaNNaN
Küpros
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.31101.40101.34101.54
2012100.52100.4699.6498.54
Läti
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.57108.03107.44109.21
2012113.43114.62118.81120.02
Leedu
AastaQ1Q2Q3Q4
2011103.42104.98106.79107.51
2012105.81106.46107.29108.22
Luksemburg
AastaQ1Q2Q3Q4
2011102.00103.30103.98104.63
2012105.69105.97106.12107.06
Ungari
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.03100.90101.60102.29
201298.0897.1498.1997.82
Malta
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.2999.77101.0399.34
201297.7398.8099.8299.93
Madalmaad
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.86101.30101.49101.58
2012101.48101.39101.06100.72
Austria
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.66102.76102.93103.48
2012104.44104.26104.04103.74
Poola
AastaQ1Q2Q3Q4
2011103.00104.87104.93105.20
2012104.77104.76105.08105.20
Portugal
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.7299.0597.8395.76
201293.6492.1790.9589.76
Rumeenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201194.7996.2598.1799.88
2012102.53104.82106.22108.67
Sloveenia
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.4899.7499.2898.54
201299.1398.1397.5098.19
Slovakkia
AastaQ1Q2Q3Q4
2011101.67101.91102.61103.14
2012102.44104.47105.38105.58
Soome
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.92102.66100.81100.29
2012101.68103.07102.97102.58
Rootsi
AastaQ1Q2Q3Q4
2011103.39105.01106.40106.64
2012107.07107.79107.15108.70
Ühendkuningriik
AastaQ1Q2Q3Q4
2011100.33100.45101.00101.53
2012103.34103.77104.00103.80
Horvaatia
AastaQ1Q2Q3Q4
201199.62100.28100.42100.09
201299.3999.6299.7499.10

Need andmed ei ole kättesaadavad riikide puhul, mis
ei ole esitatud rippmenüüs.

Allikas: Eurostat


Töötuse määr

Riik NaisedMehed
Austria 5.9% 6.1%
Belgia 8.0% 9.1%
Bulgaaria 9.2% 10.3%
Eesti 6.9% 6.4%
Hispaania 24.2% 21.0%
Horvaatia15.7% 15.8%
Iirimaa 8.3% 11.0%
Itaalia 12.7% 12.1%
Kreeka 29.8% 22.2%
Küpros 16.2% 15.8%
Läti 9.4% 10.3%
Leedu 7.8% 8.6%
Luksemburg 6.3% 5.3%
Madalmaad 7.3% 6.6%
Malta 5.4% 5.7%
Poola 8.2% 7.5%
Portugal 13.3% 13.2%
Prantsusmaa 9.9% 10.6%
Rootsi7.5% 7.3%
Rumeenia 6.2% 7.8%
Saksamaa 4.4% 5.0%
Slovakkia 13.1% 10.8%
Sloveenia 10.6% 8.1%
Soome9.0% 10.1%
Taani 6.5% 6.1%
Tšehhi Vabariik 6.9% 5.1%
Ühendkuningriik 5.4% 5.7%
Ungari 7.1% 7.1%
Allikas: Eurostat

Teadusuuringud

Teadus- ja arendustegevus asub kesksel kohal ELi strateegias, mille eesmärk on muuta ELi majandus konkurentsivõimelisemaks. Euroopa Liidu eesmärk on suurendada kõnealusesse valdkonda tehtavaid investeeringuid, et viia need samale tasemele Ameerika Ühendriikide ja Jaapani omadega.

Mõne riigi ja/või sektori kohta andmed puuduvad

Teadus- ja arendustegevuse kogukulutuste osakaal SKPst

Riik EttevõtlussektorValitsemissektorKõrgharidussektorEraõiguslik mittetulundussektor
Austria 1.930.140.720.01
Belgia 1.580.20.490.01
Bulgaaria 0.40.190.060
Eesti 0.830.160.740.02
Hispaania 0.660.230.350
Horvaatia0.410.210.2:
Iirimaa :0.070.36:
Itaalia 0.680.190.350.04
Kreeka 0.270.220.30.01
Küpros 0.070.070.270.06
Läti 0.170.170.26:
Leedu 0.240.190.52:
Luksemburg 0.710.270.18:
Madalmaad 1.140.210.63:
Malta 0.460.090.3:
Poola 0.380.230.250
Portugal 0.650.080.510.12
Prantsusmaa 1.440.290.460.03
Rootsi2.280.120.90.01
Rumeenia 0.120.190.080
Saksamaa 1.910.430.51:
Slovakkia 0.380.170.270
Sloveenia 1.980.340.270
Soome2.280.30.710.02
Taani 20.070.970.01
Tšehhi Vabariik 1.030.350.520.01
Ühendkuningriik 1.050.120.430.03
Ungari 0.980.210.2:

Mõne riigi ja/või sektori kohta andmed puuduvad

Allikas: Eurostat

Transport

ELi eesmärk on edendada tõhusaid, ohutuid, turvalisi ja keskkonnasõbralikke transpordivõrgustikke.

Autoreiside hulga osakaal on võrreldes muude maanteetranspordi liikidega (bussid) alates 2008. aastast veidi suurenenud EL jätkab raudteetranspordi valdkonda investeerimist ning selle restruktureerimist.

Vaatamata praegusele majanduskriisile, laieneb ülemaailmne lennutransport 2030. aastaks arvatavasti umbes 5%. Kui liiklus kasvab, muutub ka mure ohutuse pärast suuremaks. ELi lennuliikluse poliitka eesmärk on muuta Euroopa õhuruum maailmas ohutuimaks.

Reisijatevedu maantee-, raudtee- ja õhutranspordiga

Allikas: Eurostat

Reisijatevedu maantee-, raudtee- ja õhutranspordiga

EL28
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.282.410.4
20017.182.710.2
20026.883.39.9
20036.783.59.9
20046.883.49.8
20056.983.29.9
20067.183.29.7
20077.283.19.8
20087.383.19.7
20097.183.79.2
20107.283.69.2
20117.383.49.2
20127.6839.3
20137.683.29.2
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
2007:
2008799024981
2009752512652
2010778324669
2011822830045
2012828160763
2013842219926
2013842219926
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.282.410.4
20017.182.710.2
20026.883.39.9
20036.783.59.8
20046.883.49.8
20056.983.29.9
20067.183.29.7
20077.283.19.8
20087.383.19.6
20097.183.79.2
20107.283.69.2
20117.383.49.2
20127.7839.3
20137.683.29.2
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
2007792700448
2008797571170
2009751138170
2010776851750
2011821265790
2012826463402
2013840556194
2013840556194
Belgia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20006.38310.8
20016.482.611
20026.581.911.7
20036.580.513
20047.179.613.2
20056.679.813.6
20066.979.213.9
20077.178.814.1
20087.579.613
20097.579.513
20107.779.712.7
20117.779.512.8
20127.479.612.9
20137.477.415.2
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200619154636
200720805314
200821981645
200921314463
201022690502
201125098923
201225913625
201326387222
201326387222
Bulgaaria
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.860.831.4
20016.661.532
20025.461.233.4
20035.566.528.1
20045.169.825
20054.870.924.3
20064.772.622.7
20074.473.821.8
2008475.120.8
20093.779.516.8
20103.68016.4
20113.580.615.9
2012380.116.9
20132.980.916.2
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
20076071210
20086417873
20095838685
20106168346
20116651562
20126819024
20137078294
20137078294
Tšehhi Vabariik
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20008.373.118.6
20018.371.819.9
20027.573.818.7
20037.375.517.2
20047.576.616
20057.375.517.2
20067.575.217.3
20077.375.717
20087.17616.9
20096.876.216.9
20107.57319.5
20117.674.418
20128.37417.7
20138.573.617.9
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200612171235
200713098141
200813429149
200912367467
201012242386
201112650532
201211742352
201311891812
201311891812
Taani
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20008.779.611.7
20019.179.211.7
20029.279.111.7
20039.379.111.6
20049.379.311.4
20059.579.111.4
20069.779.111.2
20079.779.610.7
20089.779.810.5
20099.580.110.4
20109.879.710.5
20111079.910.1
201210.279.99.9
201310.2809.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200622965651
200724041619
200824629204
200922272961
201024330644
201125804863
201226528356
201327453282
201327453282
Saksamaa
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.785.27.1
20017.685.56.9
20027.186.26.7
20037.286.16.8
20047.585.86.7
20057.585.86.7
20067.885.66.6
20077.885.76.5
20088.185.66.3
20097.9866.1
20108866
20118.285.95.9
20128.985.45.7
20138.585.75.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006154145981
2007163843996
2008165758846
2009158148829
2010166130833
2011175316076
2012178591103
2013180781589
2013180781589
Eesti
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20002.769.827.5
20011.970.128
20021.871.726.5
20031.773.624.7
20041.872.925.3
20051.975.722.4
200627819.9
20072.279.418.4
20082.181.416.5
2009283.115
2010283.614.4
2011284.114
20121.883.614.6
20131.783.914.4
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061533132
20071722505
20081804430
20091341294
20101381062
20111907569
20122202427
20131958565
20131958565
Iirimaa
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20003.280.616.2
20013.380.616.1
20023.58115.6
20033.381.415.3
2004381.915.1
20053.382.114.6
20063.382.314.4
20073.482.314.2
20083.382.314.4
20092.882.115
20102.982.614.5
20112.982.614.6
20122.882.814.4
20132.783.214.1
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200627558133
200729840020
200830018287
200926268887
201023093749
201123362889
201223594089
201324603640
201324603640
Kreeka
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20002.272.825.1
20011.974.323.8
20021.975.123
20031.676.422.1
20041.677.520.9
20051.778.320
20061.679.219.2
20071.679.918.5
20081.380.817.9
20091.281.916.9
20101.181.617.3
20110.881.617.6
20120.781.617.7
20130.981.317.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200632762340
200734785958
200834404278
200932882441
201032131780
201133291435
201231575703
201333621019
201333621019
Hispaania
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.48113.5
20015.580.813.7
20025.282.512.3
20035.183.111.8
2004581.713.2
20055.18212.9
20065.282.812
200758114
20085.580.314.3
20095.481.413.3
20105.482.312.3
20115.680.913.5
20125.680.713.7
20136.180.713.2
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006150599286
2007163523010
2008161400952
2009148318298
2010153387014
2011165153230
2012159771261
2013157731973
2013157731973
Prantsusmaa
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20008.686.15.3
20018.586.64.9
20028.786.45
20038.486.65
20048.786.25.1
20059.185.85.2
20069.485.35.3
20079.684.95.5
20089.385.65.2
20099.485.45.2
20109.385.55.3
20119.385.35.4
20129.585.15.4
20139.485.25.4
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006113182776
2007120034361
2008122723531
2009117561564
2010122887263
2011131425313
2012135005802
2013138085382
2013138085382
Horvaatia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.181.413.6
20014.881.713.5
20024.582.213.3
20034.282.213.6
20044.283.812.1
20054.383.811.9
20064.483.711.8
2007582.912.1
20085.482.212.5
20095.683.610.7
20105.683.710.7
20114.984.610.5
20123.585.810.7
20133.185.511.5
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006:
2007:
20084504278
20094334987
20104677030
20114989047
20125422530
20135722025
20135722025
Itaalia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.883.310.9
20015.883.211
20025.683.311.1
20035.583.411.1
20045.583.411.1
2005681.812.2
20066.181.512.4
2007681.612.4
2008681.712.4
20095.582.811.7
20105.682.412.1
20115.881.712.6
20126.479.613.9
20136.380.413.3
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200695914356
2007106294205
2008105216903
2009101823760
2010109064953
2011116226667
2012116029388
2013115271926
2013115271926
Küpros
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
2000:77.722.3
2001:77.522.5
2002:77.422.6
2003:76.423.6
2004:78.821.2
2005:79.220.8
2006:79.620.4
2007:80.319.7
2008:81.218.8
2009:82.417.6
2010:81.918.1
2011:81.718.3
2012:81.318.7
2013:81.518.5
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20066713880
20077004127
20087218073
20096729554
20106947632
20117190265
20127328248
20137011437
20137011437
Läti
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20004.876.918.4
20014.879.915.3
20024.876.618.6
20034.875.719.4
20045.273.821.1
20055.473.521.1
20065.476.618
20074.979.415.7
20085.278.716.1
20094.780.215.1
20104.778.217.1
20114.976.218.9
20124.876.918.3
20134.777.318
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20062488065
20073155771
20083687329
20094062704
20104655898
20115098360
20124754530
20134782257
20134782257
Leedu
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20003.282.214.6
20012.882.614.6
20022.58215.4
20031.98513.1
20041.586.611.9
20050.789.89.5
20060.691.48
20070.6918.4
20080.691.28.2
20090.692.37.1
20100.791.77.6
20110.890.88.3
20120.8918.2
20130.891.47.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061799195
20072195959
20082552074
20091867191
20102282834
20112691991
20123166628
20133482358
20133482358
Luksemburg
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.185.59.5
20015.185.29.7
20023.985.710.5
20033.785.710.6
20043.685.610.8
20053.685.510.9
20063.985.310.8
20074.184.911.1
20084.384.211.4
20094.384.311.4
20104.583.512.1
20114.483.112.5
20124.68312.4
20134.782.912.4
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061597404
20071634465
20081713003
20091535261
20101613600
20111836761
20121893988
20132168748
20132168748
Ungari
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20001361.925.1
200113.461.724.9
200213.961.125
200313.462.124.5
200413.463.223.4
200512.664.223.2
200611.965.622.5
20071167.621.5
200810.467.522.1
200910.269.120.7
20101068.621.5
201110.268.321.5
201210.167.622.3
201310.267.522.3
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20068245920
20078580261
20088429082
20098081067
20108174510
20118884837
20128429843
20138441319
20138441319
Malta
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
2000:79.620.4
2001:79.320.7
2002:79.420.6
2003:79.520.5
2004:79.620.4
2005:80.319.7
2006:80.419.6
2007:80.619.4
2008:80.819.2
2009:81.918.1
2010:81.518.5
2011:82.417.6
2012:82.517.5
2013:8317
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20062699870
20072971368
20083109899
20092918676
20103293548
20113506723
20123650345
20134031848
20134031848
Madalmaad
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20009.4864.6
20019.4864.6
20029.386.44.3
20038.787.43.9
20048.487.73.9
20058.987.33.8
20069.487.23.5
20079.687.13.4
20089.287.33.5
20098.887.73.5
20108.987.73.5
20119.986.63.5
20121086.73.3
201310.586.23.3
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200648582547
200750500592
200850418517
200946479064
201048618670
201153895216
201255680131
201358077221
201358077221
Austria
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20009.879.211
20019.779.410.9
20029.779.410.9
20039.579.510.9
20049.579.611
20059.879.710.5
20061079.610.4
200710.179.210.8
200811.178.610.2
200911.179.39.6
20101178.710.3
20111178.910.1
201211.578.510
201312.777.49.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200620824533
200722926104
200823899584
200921817267
201023532455
201125137612
201225965977
201325749724
201325749724
Poola
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
200011.36127.7
200110.762.926.4
20029.965.124.9
20039.266.524.3
20048.567.923.6
20058.269.422.4
20068.270.121.8
20078.570.720.8
20088.271.919.9
20097.474.717.9
20107.176.116.8
20116.977.415.7
20126.778.514.8
20136.279.614.1
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200613737539
200717120015
200818727132
200917046474
201018382517
201120634903
201221791428
201323274169
201323274169
Portugal
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20004.681.713.6
20014.582.812.6
20024.384.910.9
20033.985.111
20043.885.111.1
2005489.36.7
2006489.66.3
20074.189.46.5
20084.389.26.4
20094.489.46.2
20104.489.16.5
20114.588.86.7
20124.189.36.6
2013489.16.9
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200622026797
200724324372
200825180382
200924104119
201025732352
201127578334
201228186254
201329694146
201329694146
Rumeenia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
200016.371.512.2
200115.172.512.4
200211.975.812.3
200311.575.712.8
200411.476.212.4
20059.975.514.6
20069.676.414
20078.677.514
20087.677.215.2
20096.58013.6
20105.981.312.9
20115.581.712.8
20124.881.813.4
20134.582.313.2
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20064900134
20076908599
20088031267
20097984057
20108848949
20119687456
20129674226
201310016933
201310016933
Sloveenia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20002.982.914.3
20012.983.513.6
2002383.913.2
2003383.513.5
20042.784.912.4
20052.785.611.6
20062.785.611.7
20072.68611.4
20082.786.410.9
20092.686.710.7
20102.586.810.8
20112.386.611
20122.386.711.1
20132.386.311.4
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20061327333
20071504446
20081648977
20091423391
20101382341
20111358792
20121167877
20131265766
20131265766
Slovakkia
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.764.427.8
20017.564.727.8
20027.266.826
20036.368.824.8
2004667.826.2
20055.969.424.8
20065.970.823.3
200767222
20086.47320.6
20096.677.615.8
20106.77815.3
2011777.315.7
20127.177.315.6
20137.177.815.1
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
20062124447
20072232411
20082596334
20091948361
20101881844
20111808187
20121563197
20131557149
20131557149
Soome
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.183.411.5
20014.883.811.3
20024.884.111.1
20034.784.410.9
20044.784.810.6
20054.884.910.3
20064.884.910.3
2007584.910
20085.484.510.1
20095.184.910
20105.284.99.9
2011585.19.8
20125.384.99.8
20135.384.99.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200613443365
200714464575
200814850682
200913828812
201014220636
201116374398
201216458815
201316565391
201316565391
Rootsi
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20007.583.88.6
20017.983.88.3
20027.8848.2
20037.784.38
20047.584.77.8
20057.784.67.6
20068.384.17.6
20078.783.97.4
20089.483.37.2
20099.583.47.1
20109.483.47.2
20118.884.46.8
20129.184.36.7
20139.3846.8
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
200625744721
200726967253
200827817350
200925218784
201026646764
201129732247
201230350845
201331443225
201331443225
Ühendkuningriik
Reisijatevedu maantee- ja raudteetranspordiga ((% reisijakilomeetrite koguarvust maismaal)
AastaRongAutoBuss
20005.388.16.6
20015.388.26.5
20025.389.15.6
20035.488.56.1
20045.788.75.6
20055.988.35.8
20066.288.35.5
20076.687.95.5
20086.987.25.9
20096.9876
20107.586.36.2
20117.986.25.9
20128.2865.9
20138.4865.7
Allikas: Eurostat


Reisijate õhutransport
AastaLennuk
2006211228518
2007217288456
2008213888122
2009198531887
2010192884537
2011201535227
2012203066646
2013210468756
2013210468756
Allikas: Eurostat

Energeetika ja keskkond

ELi impordib oma energiavajadusest rohkem kui 50%.

Taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergia osakaal

Riik SKP elaniku kohta ostujõu standardis
Malta (MT)1.6
Luksemburg (LU)5.3
Küpros (CY)6.6
Ungari (HU)6.6
Madalmaad (NL)10.1
Poola (PL)10.7
Belgia (BE)12.3
Tšehhi Vabariik (CZ)12.8
Eesti (EE)13.0
Leedu (LT)13.1
Ühendkuningriik (UK)13.9
Prantsusmaa (FR)16.9
Bulgaaria (BG)18.9
Slovakkia (SK)20.8
Iirimaa (IE)20.9
Kreeka (EL)21.2
Saksamaa (DE)25.6
Soome (FI)31.1
Itaalia (IT)31.3
Sloveenia (SI)32.8
Hispaania (ES)36.4
Rumeenia (RO)37.5
Horvaatia (HR)38.7
Taani (DK)43.1
Läti (LV)48.8
Portugal (PT)49.2
Rootsi (SE)61.8
Austria (AT)68.1
Allikas: Eurostat


Sõltuvus energiaimpordist protsendina energia kogutarbimisest

Riik SüsiNaftaMaagaas
Austria 93.892.975.5
Belgia 95.1102.0100.5
Bulgaaria 16.4103.793.2
Eesti -0.159.9100.0
Hispaania 70.397.498.6
Horvaatia110.177.131.8
Iirimaa 72.4100.295.9
Itaalia 96.290.788.1
Kreeka 3.294.2100.0
Küpros 100.0101.0:
Läti 88.8100.4115.6
Leedu 99.793.2100.0
Luksemburg 100.0100.399.6
Madalmaad 111.694.7-86.8
Malta :104.6:
Poola -10.491.374.2
Portugal 95.497.2101.5
Prantsusmaa 93.498.997.4
Rootsi82.4101.599.1
Rumeenia 18.947.011.9
Saksamaa 44.596.187.2
Slovakkia 80.688.595.6
Sloveenia 19.495.899.6
Soome65.7106.299.9
Taani 90.7-13.7-23.1
Tšehhi Vabariik -11.696.3100.2
Ühendkuningriik 82.039.850.1
Ungari 29.583.972.1
Allikas: Eurostat

 Vaata ka …

 Allalaadimine

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?