2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2014.

Janvāris

1.

Grieķija uz sešiem mēnešiem kļūst par ES Padomes prezidentvalsti. Četras prioritārās ievirzes šīs prezidentūras laikā būs: izaugsme, nodarbinātība un kohēzija; ES un eirozonas integrācijas turpināšana; migrācija, robežas, mobilitāte; jūrlietu politika.

1.

Latvija ievieš eiro, kļūdama par 18. eirozonas valsti.

1.

Rīga un Ūmeo (Zviedrija) kļūst par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām.

20.

ES ārlietu ministri aptur dažas ES sankcijas pret Irānu, ievērojot starptautisko rīcības plānu, kā risināt ar Irānas kodolprogrammu saistītos sarežģītos jautājumus.

23.

Vitors Manuels da Silva Kaldeira trešo reizi uz trīs gadu termiņu ir ievēlēts par Eiropas Revīzijas palātas priekšsēdētāju.

28.

Tiekoties Briselē, ES un Krievijas līderi apspriež jautājumus par Austrumu partnerību un cīņu pret terorismu.

Februāris

3.

Komisija iepazīstina ar pirmo pretkorupcijas ziņojumu, kurā raksturots stāvoklis katrā dalībvalstī.

22.

Pēc vairākus mēnešus ilgiem tautas protestiem Augstākā Rada izsaka neuzticību Ukrainas prezidentam. Valstī sākas neskaidrību pilns laiks, kurā galvenais strīdus ābols ir Ukrainas attiecības ar Eiropas Savienību un Krieviju.

Marts

17.

ES ārlietu ministri asi nosoda Krimā notikušo referendumu, kura rīkotāji cenšas panākt reģiona pievienošanu Krievijai. ES neatzīst Krimas nelikumīgo aneksiju un ir noteikusi sankcijas pret Krievijas amatpersonām, kas atbildīgas par Ukrainas teritoriālās integritātes apdraudēšanu.

21.

Tiekoties Eiropadomes sanāksmē, ES valstu un valdību vadītāji apspriež Ukrainas krīzi, kā arī jautājumus par ekonomiku, rūpniecības konkurētspēju, klimatu un enerģētiku.

26.

Briseles sammitā ES valstu un valdību vadītāji un ASV prezidents Baraks Obama apspriež starptautisko ārpolitiku, krīzi Ukrainā un galvenos izaicinājumus pasaulē.

Aprīlis

15.

Eiropas Parlaments pieņem jaunus noteikumus par to, kā rīkoties, ja bankas nokļūst nopietnās finanšu grūtībās, lai nodokļu maksātājiem nebūtu jāmaksā par banku glābšanu. Tas ir pēdējais elements ES banku savienības izveidē. Parlamenta deputāti arī pieņem jaunu tiesību aktu, kurā ES iedzīvotājiem garantētas tiesības atvērt pamata maksājumu kontu.

28.

Partijas pirms šāgada Eiropas Parlamenta vēlēšanām pirmo reizi izvirza savus kandidātus Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatam. Viņi piedalās kandidātu diskusijās.

Maijs

22.-25.

Visā ES notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās ievēlē 751 deputātu. Kopumā vēlētāju aktivitāte ir 43,09 %.

25.

Ukrainā notiek prezidenta vēlēšanas, taču valsts austrumdaļā turpinās nemieri. Tajās uzvar Petro Porošenko, kurš vēlas sadarboties ar ES.

 Skatīt arī

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?