2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2014

Jaanuar

1

Kreeka võtab kuueks kuuks üle ELi nõukogu eesistuja kohustused. Eesistumisperioodi prioriteedid on majanduskasv, töökohtade loomine ja ühtekuuluvus; ELi ja euroala edasine integratsioon; ränne, piirid ja liikuvus; merenduspoliitika.

1

Läti võtab kasutusele euro ja riigist saab seega euroala 18. liige.

1

Riia (Läti) ja Umeå (Rootsi) saavad 2014. aasta Euroopa kultuuripealinnadeks.

20

ELi välisministrid peatavad teatavad Iraani-vastased sanktsioonid pärast rahvusvahelist kokkulepet tegevuskavas, mille eesmärk on lahendada riigi tuumaprogrammiga seotud probleemid.

23

Vítor Manuel da Silva Caldeira valitakse kolmandaks kolmeaastaseks ametiajaks Euroopa Kontrollikoja presidendiks.

28

Brüsselis toimuval ELi ja Venemaa tippkohtumisel arutatakse idapartnerluse ja terrorismivastase võitluse küsimusi.

Veebruar

3

Komisjon avaldab oma esimese korruptsioonivastast võitlust käsitleva aruande, milles selgitatakse olukorda igas liikmesriigis.

22

Ukraina parlament tagandab presidendi pärast mitu kuud kestnud rahvaproteste. Riigi suhted Euroopa Liidu ja Venemaaga on ebakindlad.

Märts

17

ELi välisministrid mõistavad teravalt hukka nende rühmituste poolt Ukrainas Krimmi piirkonnas korraldatud referendumi, kes soovivad, et piirkond oleks Venemaa osa. EL ei tunnusta Krimmi ebaseadusliku annekteerimist. EL kehtestab sanktsioonid nende Venemaalt pärit isikute suhtes, kes on vastutavad Ukraina territoriaalsele terviklikkuse kahjustamise eest.

21

Euroopa Ülemkogul kohtuvad ELi juhid arutavad kriisi Ukrainas ning käsitlevad ka majanduse, tööstuse konkurentsivõime, kliima ja energiaga seotud küsimusi.

26

ELi juhid ja Ameerika Ühendriikide president Barack Obama arutavad Brüsselis toimuval tippkohtumisel rahvusvahelist välispoliitikat, kriisi Ukrainas ning peamisi globaalseid probleeme.

Aprill

15

Euroopa Parlament võtab vastu rea eeskirju seoses tõsistesse raskustesse sattunud pankadega, et maksumaksjad ei peaks enam pankade ebaõnnestumist kinni maksma. See on ELi pangandusliidu viimane element. Euroopa Parlamendi liikmed võtavad samuti vastu uue seaduse, mis tagab ELi residentidele õiguse avada põhimaksekonto.

28

Enne käesoleva aasta Euroopa Parlamendi valimisi nimetavad poliitilised parteid esmakordselt oma kandidaadid Euroopa Komisjoni presidendi ametikohale ning asjaomased kandidaadid hakkavad osalema nn presidendidebattides.

Mai

22-25

Kõikjal ELis toimuvad Euroopa Parlamendi valimised, mille tulemusena valitakse 751 parlamendiliiget. Valimisaktiivsus on 43,09%.

25

Ukrainas toimuvad presidendivalimised, samal ajal kui riigi idaosas rahutused jätkuvad. Võitja Petro Porošenko soovib ELiga koostööd teha.

 Vaata ka …

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?