• Kaip funkcionuoja ES?
    • Pagrindinė informacija
    • Institucijos, įstaigos ir agentūros
    • Darbas ES institucijose

Konradas Adenaueris (1876–1967 m.)

Konradas Adenaueris buvo pirmasis Vokietijos Federacinės Respublikos kancleris, 1949–1963 m. vadovavęs naujai suformuotai valstybei. Jis labiau nei bet kuri kita asmenybė paveikė pokario Vokietijos ir Europos istoriją.

K. Adenaueris, kaip daugelis kitų to meto politikų, jau po Pirmojo pasaulinio karo suvokė, kad ilgalaikę taiką galima pasiekti tik suvienijus Europą. Trečiojo Reicho laikotarpiu patirti išgyvenimai (naciai buvo pašalinę jį iš Kelno mero pareigų) šį įsitikinimą tik dar labiau sustiprino.

Per šešerius metus (1945–1955 m.) K. Adenaueris suformulavo ambicingus užsienio politikos tikslus susieti Vokietiją su Vakarų aljansu: 1951 m. Vokietija tapo Europos Tarybos nare, 1952 m. įsteigta Europos anglių ir plieno bendrija, o 1955 m. Vokietija įstojo į NATO.

Susitaikymas su Prancūzija buvo svarbiausias K. Adenauerio užsienio politikos uždavinys. K. Adenaueris kartu su Prancūzijos prezidentu Šarliu de Goliu pakreipė istoriją kita linkme: 1963 m. buvusios didžiausios priešės Vokietija ir Prancūzija pasirašė draugystės sutartį. Tai buvo vienas svarbiausių Europos integracijos etapų.

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?