ŠvedijaŠvedija

ES narė nuo: 1995 m.

Sostinė: Stokholmas

Bendras plotas: 449 964 km²

Gyventojų sk.: 9,2 mln.

Valiuta: krona (kr)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1996

Švedija

Švedija yra didžiausia iš Šiaurės šalių pagal gyventojų skaičių. Nuo Norvegijos vakaruose ją skiria kalnų grandinė, o Šiaurinėje Baltijos jūros dalyje tarp Švedijos ir Suomijos yra įsiterpusi Botnijos įlanka.

Pietinėje šalies dalyje daugiausia išvystytas žemės ūkis, keliaujant tolyn į šiaurę vis didesnę teritoriją dengia miškai. Gyventojų tankumas taip pat didesnis pietuose, daug jų gyvena Melareno ežero slėnyje ir Zundo regione.

Nuo 1971 m. Riksdagas (Riksdag) yra vienerių rūmų parlamentas. 349 jo nariai renkami ketverių metų kadencijai proporcinio atstovavimo sistema.

Šalyje gyvena ne mažiau kaip 17 000 senųjų vietos gyventojų samių. Pagrindines pajamas šiai bendruomenei užtikrina šiaurės elniai. Švedijoje gyvena ir šiek tiek etninių suomių.

Švedija eksportuoja automobilius, technikos gaminius, plieną, elektroninius prietaisus, ryšių įrangą ir popieriaus gaminius.

Švedija buvo viena iš kinematografo pradininkių. Žymiausi šios srities atstovai buvo Mauritzas Stilleris ir Victoras Sjöströmas. Vėliau režisierius Ingmaras Bergmanas ir aktorės Greta Garbo, Ingrida Bergman ir Anita Ekberg pelnė pripažinimą užsienyje. Švedijos muzika daugeliui asocijuojasi su XX a. aštuntojo dešimtmečio popmuzikos grupe ABBA.

Švedijos virtuvė žinoma savo Smorgåsbord („švediškas stalas“ – užkandžių, delikatesų ir skanėstų rinkinys), Baltijos silke, žirnių sriuba ir sklindžiais.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Švedija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?