SlovēnijaSlovēnija

Pievienošanās gads ES: 2004

Galvaspilsēta: Ļubļana

Kopējā platība: 20 273 km²

Iedzīvotāji: 2 miljoni

Naudas vienība: Eirozonas dalībniece kopš 2007 (€)

Šengenas zona: Šengenas zonas dalībniece kopš 2007

Slovēnija

Slovēnija, viena no bijušajām republikām Dienvidslāvijas sastāvā, no šīs valstu savienības atdalījās 1991. gadā. Tā robežojas ar Itāliju, Austriju, Ungāriju un Horvātiju.

Slovēnijā satiekas četri lieli Eiropas ģeogrāfiskie apgabali: Alpi, Dināru kalni, Vidusdonavas zemiene un Vidusjūra. Valsts ir kalnaina, tāpēc slovēņi ir aktīvi slēpotāji un kalnu tūristi. Valsts karogā attēlots Slovēnijas augstākais kalns Triglavs, kura augstums ir 2964 metri un kuram ir trīs smailes.

Valsts ir bijusi iekļauta arī Austroungārijas impērijā. Galvaspilsēta Ļubļana ir dibināta romiešu laikā. Tās universitāte ar vairāk nekā 50 000 studentiem lielā mērā nosaka pilsētas kultūras dzīvi. Rūpniecībā vadošā ir vieglo automobiļu detaļu, ķimikāliju, elektronikas, elektroierīču, metāla un tekstilizstrādājumu, kā arī mēbeļu ražošana.

Viena no tūristu iemīļotākajām vietām ir stalaktītu un stalagmītu izrotātās Postojnas alas. Uzraksti uz sienām liecina, ka pirmie tūristi tās apmeklējuši jau 1213. gadā.

Slovēņu virtuvi ievērojami ietekmējuši tās kaimiņi. No Austrijas ir pārņemta strūdele un Vīnes šnicele. Itālija devusi risoto un ravioli, bet Ungārija — gulašu. Potica ir tradicionāla slovēņu saldā rulete ar valriekstiem.

Slavenāko slovēņu vidū ir fiziķis Jožefs Stefans, lingvists Franks Miklošičs un arhitekts Jože Plečniks.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Slovēnija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?