SlovėnijaSlovėnija

ES narė nuo: 2004 m.

Sostinė: Liubliana

Bendras plotas: 20 273 km²

Gyventojų sk.: 2 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 2007 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 2007

Slovėnija

Anksčiau buvusi viena iš šešių Jugoslavijos respublikų, šiandieninė Slovėnija tapo nepriklausoma 1991 m., Jugoslavijai subyrėjus. Ji ribojasi su Italija, Austrija, Vengrija ir Kroatija.

Slovėnijoje susieina keturi pagrindiniai Europos geografiniai regionai: Alpės, Dinarų sritis, Panonijos lyguma ir Viduržemio jūra. Šalis kalnuota, o slovėnai aistringi slidinėtojai ir žygeiviai. Valstybės vėliavoje pavaizduotas aukščiausias Slovėnijoje (2864 m.) trijų viršūnių Triglavo kalnas.

Šalis kadaise įėjo į Austrijos-Vengrijos imperijos sudėtį. Sostinė Liubliana buvo įkurta romėnų laikais. Jos universitetas, kuriame studijuoja daugiau kaip 50 000 studentų, dar pagyvina verdantį miesto kultūrinį gyvenimą. Pagrindinės pramonės šakos yra automobilių dalių, cheminių medžiagų, elektronikos, elektros prietaisų, metalo gaminių, audinių ir baldų gamyba.

Viena iš turistinių įdomybių yra garsūs Postojnos stalaktitų ir stalagmitų urvai. Piešiniai ir užrašai ant urvų sienų liudija pirmuosius turistus čia apsilankius 1213 m.

Slovėnų virtuvei didelės įtakos turėjo kaimynai. Iš Austrijos atėjo Strudel ir Wiener schnitzel . Iš Italijos atkeliavo rizotas ir ravioliai, o iš Vengrijos – guliašas. Potica yra tradicinis slovėniškas tešlos vyniotinis su graikiniais riešutais.

Vieni iš garsiausių Slovėnijos žmonių yra fizikas Jožefas Stefanas, kalbininkas Francas Miklošičius ir architektas Jožė Plečnikas.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Slovėnija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?