RumānijaRumānija

Pievienošanās gads ES: 2007

Galvaspilsēta: Bukareste

Kopējā platība: 237 500 km²

Iedzīvotāji: 21,5 miljoni

Naudas vienība: Rumānijas leja

Šengenas zona: Valstis, kas neietilpst Šengenas zonā

Rumānija

Eiropas dienvidaustrumos izvietotās Rumānijas ziemeļdaļa ir kalnaina, savukārt tās dienviddaļu aizņem plašā Donavas ieleja. Tuvojoties Melnajai jūrai, upe veido deltu, kur atrodas savvaļas rezervāts neskaitāmiem šajā vietā pastāvīgi dzīvojošiem putniem un gājputniem.

Rumānijas parlamentam ir divas palātas, senāts (Senat) un deputātu palāta (Camera Deputaţilor). Abu palātu locekļus ievēl ik pēc četriem gadiem.

Iedzīvotāju etniskais sastāvs ir viendabīgs — 90 % iedzīvotāju ir rumāņi un 7 % ir ungāri. Rumāņu valoda, kā daudzas citas valodas Dienvideiropā, ir cēlusies no latīņu valodas, lai arī Rumāniju no citām romāņu valodās runājošām tautām atdala valstis, kurās runā slāvu valodās. Rumānijai ir vērā ņemami dabas resursi — nafta, dabasgāze, akmeņogles, dzelzs, varš un boksīts. Galvenās rūpniecības nozares ir metālapstrāde, naftas ķīmijas rūpniecība un mašīnbūve.

Rumāņu tradicionālie ēdieni ir uz restēm ceptas kotletes, kāposta lapās ietīta gaļa, sautēta cūkgaļa ar ķiplokiem un sīpoliem un mīklas virtuļi ar krējumu un sieru.

Šausminošās leģendas par Drakulu pamatā ir fakti par XV gadsimtā dzīvojušo rumāņu grāfu Vladu Drakulu, kura dēls kara laikā savus sagūstītos ienaidniekus mēdza uzsēdināt uz mieta. Slaveni ir arī tādi rumāņi kā rakstnieks Eižens Jonesku, vingrotāja Nadja Komaneči un komponists Džordže Enesku.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Rumānija

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?