RumunijaRumunija

ES narė nuo: 2007 m.

Sostinė: Bukareštas

Bendras plotas: 237 500 km²

Gyventojų sk.: 21,5 mln.

Valiuta: Rumunijos lėja

Šengeno erdvė: nėra Šengeno erdvės narė

Rumunija

Pietryčių Europoje esančios Rumunijos šiaurė kalnuota, o pietuose plyti platus Dunojaus slėnis. Juodosios jūros prieigose susiformavusi šios upės delta – laukinės gamtos draustinis, kuriame glaudžiasi nesuskaičiuojama daugybė vietos ir migruojančių paukščių.

Rumunijos parlamentas susideda iš dviejų rūmų: Senato (Senat) ir Deputatų rūmų (Camera Deputa ţilor). Abejų rūmų nariai renkami kas ketveri metai.

90 % gyventojų yra rumunai, 7 % – vengrai. Rumunų kalba, kaip ir dalis kitų pietų Europos kalbų, tiesiogiai išsirutuliojo iš lotynų kalbos, nors Rumuniją nuo kitų romanų kalbų šalių skiria slavų šalys. Rumunija turi nemažai gamtinių išteklių – naftos, gamtinių dujų, anglies, geležies, vario ir boksitų. Pagrindinės pramonės šakos yra metalų apdirbimas, naftos chemija ir mašinų gamyba.

Nacionaliniai rumunų patiekalai – kepti mėsos kukuliai, mėsa įdaryti kopūstų lapų suktinukai, kiaulienos troškinys su česnaku bei svogūnais ir spurgos su kremu ir sūriu.

Šiurpinantį pasakojimą apie Drakulą įkvėpė XV a. rumunų grafo Vlado Drakulos istorija, kurio sūnus karo metais garsėjo tuo, kad į nelaisvę paimtus priešus sodindavo ant kuolo. Tarp žymiai geresnės reputacijos rumunų galima paminėti rašytoją Eugene'ą Ionesko, gimnastę Nadią Comăneci ir kompozitorių George'ą Enescu.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Rumunija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?