RumeeniaRumeenia

ELiga ühinemise aasta: 2007

Pealinn: Bukarest

Üldpindala: 237 500 km²

Rahvaarv: 21,5 miljonit

Rahaühik: Rumeenia leu

Schengeni ala: Ei kuulu Schengeni alasse

Rumeenia

Rumeenia asub Kagu-Euroopas. Põhjas on maa mägine, samal ajal kui lõunas laiub Doonau org. Doonau jõgi moodustab enne Musta merre suubumist delta, mis on paljude paiksete lindude ja rändlindude looduslikuks asualaks.

Rumeenia parlament koosneb kahest kojast: senatist (Senat) ja saadikutekojast (Camera Deputaților). Mõlema koja liikmed valitakse iga nelja aasta järel toimuvatel valimistel.

Elanikkond koosneb etnilise päritolu järgi 90% rumeenlastest ja 7% ungarlastest. Rumeenia keel on sarnaselt mitmetele teistele Lõuna-Euroopa keeltele otseses suguluses ladina keelega – seda vaatamata sellele, et Rumeenia on teistest romaani keeli kõnelevatest riikidest eraldatud riikidega, kus kõneldakse slaavi keeli. Rumeenial on märkimisväärsed loodusvarad – nafta, maagaas, süsi, raud, vask ja boksiit. Peamised tööstusharud on metalli töötlemine, naftakeemiatööstus ja masinaehitus.

Rumeenia roogade hulka kuluvad grillitud lihapallid, kapsalehtede sisse keeratud liha, sealihahautis küüslaugu ja sibulatega ning sõõrikud koore ja juustuga.

Verdtarretav lugu Draculast on inspireeritud Rumeenias 15. sajandil tegutsenud krahv Vlad Dracula poja tegevusest, kes oli kuulus sõja ajal vaenlaste teibasseajamise poolest. Vähem kurikuulsate rumeenlaste hulgas on kirjanik Eugene Ionesco, võimleja Nadia Comăneci ja helilooja George Enescu.

Kasulikud viidad

Rumeenia

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?