PortugālePortugāle

Pievienošanās gads ES: 1986

Galvaspilsēta: Lisabona

Kopējā platība: 92 072 km²

Iedzīvotāji: 10,6 miljoni

Naudas vienība: Eirozonas dalībniece kopš 1999 (€)

Šengenas zona: Šengenas zonas dalībniece kopš 1991

Portugāle

Portugāle ir valsts ar bagātu kuģošanas un atklājumu vēsturi. Tā atrodas Ibērijas pussalā Atlantijas okeāna krastā. Vēsture ir ilgstoši ietekmējusi Portugāles kultūras procesus. Arhitektūrā un mākslā ļoti spēcīgi jūtama mauru un austrumu ietekme.

Pēdējo 3000 gadu laikā Portugāle ir piedzīvojusi dažādu civilizāciju nepārtrauktu maiņu un norietu. Pēdas atstājusi gan feniķiešu, grieķu, ķeltu un kartāgiešu, gan arī romiešu un arābu kultūra. XV gadsimtā Portugāles bezbailīgie jūrasbraucēji Vasko da Gamas vadībā atklāja jaunas teritorijas. Tas bija aizsākums veselas aizjūras impērijas sagrābšanai. Koimbras universitāte, kas dibināta 1290. gadā, ir viena no visvecākajām Eiropā.

Prezidentu, kura pilnvaras ir ierobežotas, ievēl vispārējās vēlēšanās uz pieciem gadiem. Parlamentā ir 230 deputāti, viņu pilnvaru laiks ir četri gadi.

Portugāle vienmēr ir bijusi labi pārstāvēta humanitārajās zinātnēs. Slaveni ir dzejnieki Luišs di Kamoišs un Fernandu Pesoa. Ne mazāk izcils ir starptautiskā mēroga futbolista Krištianu Ronaldu talants.

Jūnijā visā Portugālē notiek svētki, kas veltīti trim svētajiem, kurus sauc par Santos Populares (tautā mīlēti svētie). Tiem ir raksturīgas tautas dejas un mūzika, it sevišķi tradicionālais melanholiskais fado.

Ikvienam Portugāles reģionam ir savi tradicionālie ēdieni, kas pagatavoti no dažāda veida gaļas un jūras veltēm. Valsts jo īpaši ir pazīstama ar simts mencas pagatavošanas veidiem.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Portugāle

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?