PortugalijaPortugalija

ES narė nuo: 1986 m.

Sostinė: Lisabona

Bendras plotas: 92 072 km²

Gyventojų sk.: 10,6 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1991

Portugalija

Portugalija, šalis, kurios istorija garsi jūrų kelionėmis ir atradimais, driekiasi Pirėnų pusiasalyje palei Atlanto vandenyną. Portugalijos istorija turėjo ilgalaikės įtakos šalies kultūrai: maurų ir rytų kultūros bruožai gerai matomi architektūroje ir mene.

Per pastaruosius 3000 metų Portugalijoje nuolat keitėsi ir paliko savo pėdsakų įvairios civilizacijos: finikiečių, graikų, keltų, kartaginiečių, romėnų ir arabų. XV a. bebaimiai Portugalijos jūrų keliautojai, vadovaujami Vasco da Gamos atrado naujų teritorijų, kuriose buvo įkurta užjūrio imperija. Metropolijoje 1290 m. įsteigtas Koimbros universitetas yra vienas seniausių Europoje.

Penkeriems metams visuotiniu balsavimu renkamas prezidentas turi ribotas galias. Parlamente yra 230 narių, renkamų ketverių metų kadencijai.

Portugalija visada turėjo daug meno srities atstovų. Tarp garsių poetų galima paminėti Luísą de Camõesą ir Fernando Pessoą. Ne ką mažiau kūrybingas yra ir talentingasis tarptautinio futbolo žvaigždė Cristiano Ronaldo.

Birželio mėnesį visoje Portugalijoje vyksta trims šventiesiems, vadinamiesiems Santos Populares (liaudies šventiesiems), skirtos šventės. Per jas šokami liaudies šokiai ir skamba liaudies muzika, ypač tradicinė melancholiškoji fado.

Kiekvienas Portugalijos regionas turi savo tradicinius valgius iš įvairiausių rūšių mėsos ir jūros gėrybių. Šalis ypač garsėja tuo, kad menkė čia ruošiama šimtu būdų.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Portugalija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?