PortugalPortugal

ELiga ühinemise aasta: 1986

Pealinn: Lissabon

Üldpindala: 92 072 km²

Rahvaarv: 10,6 miljonit

Rahaühik: Euroala liige alates 1999 (€)

Schengeni ala: Schengeni ala liige alates 1991

Portugal

Portugalil on kuulsusrikas meresõidu ja maadeavastamise ajalugu. Portugal asub Pürenee poolsaarel Atlandi ookeani kaldal. Portugali ajalugu mõjutab tema kultuuri: arhitektuuri ja kunsti iseloomustavad moori ja idamaa mõjud.

Viimase 3000 aasta jooksul on Portugal korduvalt tunnistanud tsivilisatsioonide mõõnu ja tõuse. Oma jälje on jätnud Foiniikia, Kreeka, Kelti, Kartaago, Rooma ja Araabia kultuurid. Vasco da Gama juhtimisel avastasid Portugali kartmatud maadeavastajad 15. sajandil uusi maid, pannes aluse koloniaalimpeeriumile. 1290. aastal Portugalis asutatud Coimbra Ülikool on Euroopa üks vanimaid.

Üldistel valimistel viieks aastaks valitava presidendi volitused on piiratud. Parlamendis on 230 liiget, kelle volitused kestavad neli aastat.

Kunstivaldkonnas on Portugal olnud alati silmapaistev. Tuntumad Portugali poeedid on Luís de Camões ja Fernando Pessoa. Samas ei ole vähem loov ka rahvusvaheliselt tuntud jalgpalluri Cristiano Ronaldo anne.

Juunis toimuvad üle kogu Portugali kolmele tuntud pühakule (Santos Populares) pühendatud pidustused. Pidustused on seotud rahvatantsu ja -muusikaga, eelkõige traditsioonilise melanhoolse fadoga.

Igas Portugali piirkonnas on oma traditsioonilised road, mida valmistatakse erinevat sorti lihast ja mereandidest. Portugal on kuulus ka selle poolest, et kasutatakse sadat erinevat moodust valmistada roogi tursast.

Kasulikud viidad

Portugal

Aidake meil veebisaiti täiustada

Kas leidsite otsitava teabe?

JahEi

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?