LenkijaLenkija

ES narė nuo: 2004 m.

Sostinė: Varšuva

Bendras plotas: 312 679 km²

Gyventojų sk.: 38,1 mln.

Valiuta: zlotas (zł)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 2007

Lenkija

Lenkijos šiaurėje prie Baltijos jūros plyti beveik vien tik žemumos, o palei pietines sienas kyla Karpatų kalnai (tarp jų – ir Tatrų kalnų grandinė). Mozūrija – didžiausias ir lankomiausias Lenkijoje ežerų regionas.

Lenkijos valstybei jau daugiau kaip 1000 metų. XVI a. Lenkija buvo viena galingiausių Europos valstybių. 1683 m. laimėjęs Vienos mūšį Lenkijos karalius Janas III Sobieskis nuvijo šį miestą apgulusius osmanus ir pašalino galimos Vakarų Europos okupacijos grėsmę.

Lenkijoje gausu gamtinių mineralinių išteklių, tarp jų geležies, cinko, vario ir akmens druskos. XIII amžiaus Veličkos druskos kasykloje po žeme yra ištisas miestas su sanatorija, teatru, bažnyčia ir kavine! Viskas – nuo laiptų iki šviestuvų – padaryta iš druskos.

Dabartinė Lenkijos konstitucija priimta 1997 m. Prezidentas renkamas visuotiniais rinkimais penkeriems metams. 460 narių žemieji parlamento rūmai (Sejm) ir 100 narių senatas renkami tiesiogiai ketveriems metams, naudojant proporcinio atstovavimo sistemą.

Tradiciniai lenkų patiekalai: barščiai, balandėliai ir virtiniai, įdaryti, pavyzdžiui, kopūstais ir grybais.

Vieni iš garsiųjų Lenkijos žmonių yra astronomas Kopernikas, kompozitorius Šopenas, mokslininkė Marija Sklodovska-Kiuri, režisieriai Romanas Polanskis ir Kšyštofas Kesliovskis bei velionis popiežius Jonas Paulius II.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Lenkija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?