NīderlandeNīderlande

Pievienošanās gads ES: dibinātājvalsts (1952)

Galvaspilsēta: Amsterdama

Kopējā platība: 41 526 km²

Iedzīvotāji: 16,4 miljoni

Naudas vienība: Eirozonas dalībniece kopš 1999 (€)

Šengenas zona: Šengenas zonas dalībniece kopš 1985

Nīderlande

Jau Nīderlandes nosaukums norāda, ka tās teritorija atrodas zemu attiecībā pret jūras līmeni, viena ceturtdaļa atrodas zem tā. Pret applūšanu daudzas platības no jūras sargā aizsprosti un nocietinājumu sienas. Lielas teritorijas ir atkarotas jūrai, kā jaunāko piemēru var minēt Flevolandes polderi.

Nīderlandes parlamentam (jeb Staten Generaal) ir divas palātas. Pirmās palātas 75 deputātus ievēl netiešās velēšanās, un viņiem ir ierobežotas pilnvaras. Otro palātu jeb apakšpalātu ievēl vispārējās velēšanās. Abu palātu deputātu pilnvaru laiks ir četri gadi. Tā kā valstī ir daudzpartiju sistēma, visas valdības ir koalīciju valdības.

Galvenās tautsaimniecības nozares Nīderlandē ir pārtikas pārstrāde, ķīmiskā rūpniecība, naftas pārstrādes rūpniecība, elektriskā un elektroniskā aprīkojuma ražošana. Tai ir dinamiska lauksaimniecība, un valsts ir plaši pazīstama ar saviem augiem un grieztajiem ziediem. Roterdamas osta ir visnoslogotākā visā Eiropā. Tā apkalpo milzīgas iekšzemes teritorijas, tostarp Vāciju un Centrāleiropu.

Nīderlandei ir bagāta glezniecības vēsture. nīderlandiešu meistaru ēra bija XVII gadsimts, tas bija tādu talantu kā Rembranta van Reina, Johannesa Vermēra un Jana Stēna laiks. Arī XIX un XX gadsimtā darbojās augsta līmeņa mākslinieki, piemēram, Vinsents van Gogs un Pīts Mondrians.

nīderlandiešu virtuves izdaudzināto tradicionālo ēdienu vidū var minēt jēlu siļķi, kūpinātu zuti un zirņu zupu, nepiemirstot sieru šķirnes, piemēram, “Edam” un “Gouda”.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Nīderlande

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?