NyderlandaiNyderlandai

ES narė nuo: įkūrimo (1952)

Sostinė: Amsterdamas

Bendras plotas: 41 526 km²

Gyventojų sk.: 16,4 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1985

Nyderlandai

Nyderlandai, kaip jau pasako pats pavadinimas, yra žemumų šalis, kurios ketvirtadalis plyti sulig jūros lygiu ar žemiau jo. Didelę teritorijos dalį nuo užtvindymo saugo pylimai ir dambos. Iš jūros atkovota daug žemės, naujausias nusausintas plotas yra Flevolando polderis.

Nyderlandų parlamentą (Staten Generaal) sudaro dveji rūmai. Pirmuosiuose rūmuose yra 75 netiesioginiais rinkimais renkami nariai, turintys ribotas galias. Atstovai į antruosius arba žemuosius rūmus renkami tiesiogiai. Abejų rūmų narių kadencija trunka ketverius metus. Turint galvoje šalies daugiapartinę sistemą, visos vyriausybės yra koalicinės.

Didžiausią Nyderlandų pramoninės veiklos dalį sudaro maisto perdirbimas, cheminių medžiagų gamyba, naftos perdirbimas, elektros ir elektroninės įrangos gamyba. Šalis turi dinamišką žemės ūkio sektorių ir yra garsi savo sodinukais ir gėlėmis. Roterdamo uostas – vienas iš judriausių Europoje, aptarnaujantis didelę teritoriją, nusidriekiančią į Vokietiją ir Vidurio Europą.

Nyderlanduose gimė daug žymių tapytojų. XVII a. buvo olandų meistrų – Rembrandto van Rijno, Johanneso Vermeero ir Jano Steeno – amžius. XIX ir XX amžiai buvo ne ką mažiau svarbūs, jie davė tokius žymius menininkus, kaip Vincentą van Goghą ir Pietą Mondriaaną.

Gerai žinomi olandiški patiekalai yra žalia silkė, rūkytas ungurys ir žirnių sriuba, taip pat gausybė olandiškų sūrių, pvz., edamo ir goudos.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Nyderlandai

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?