MaltaMalta

ES narė nuo: 2004 m.

Sostinė: Valeta

Bendras plotas: 316 km²

Gyventojų sk.: 0,4 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 2008 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 2007

Malta

Malta yra septynių salų grupė Viduržemio jūroje. Tik trys didžiausios salos – Malta, Gozo ir Komino – gyvenamos. Salos neaukštos ir akmenuotos, pakrantėse – uolos.

Malta, esanti pačioje Viduržemio jūros širdyje, yra civilizacijų katilas su tūkstančių metų senumo istorija. Šioje šalyje žmonės apsigyveno apie 5200 m. pr. Kr. Iki atsikeliant į salas finikiečiams, kurie pagrindinei salai suteikė pavadinimą Malat , reiškiantį saugų uostą, čia jau gyvavo nemenka priešistorinė civilizacija. Vėliau salos šimtmečius buvo Šv. Jono riterių ordino buveinė, paskui – Britų imperijos dalis. Malta tapo nepriklausoma 1964 m.

Maltos vyriausybei vadovauja lyderis partijos, kuri turi vietų daugumą vienerių rūmų Atstovų Rūmuose, maltiečių kalba – Kamra tar-Rappreżentanti.

Valstybinė kalba yra maltiečių, ji priklauso semitų kalbų grupei, kuriai priklauso ir arabų kalba. Anglų kalba taip pat pripažinta oficialiąja kalba, o nemažai maltiečių dar kalba itališkai.

Turizmas Maltai svarbus, bet saloje taip pat plečiasi paslaugų sektorius.

Tradiciniai Maltos valgiai – tai sriuba (daržovių, žuvies), taip pat makaronų ir tešlos gaminiai. Vienas iš maltiečių virtuvės ypatumų – įdaryti patiekalai. Stuffat Tal-Fenek (triušio troškinys) yra nacionalinis patiekalas.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Malta

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?