LiuksemburgasLiuksemburgas

ES narė nuo: įkūrimo (1952)

Sostinė: Liuksemburgas

Bendras plotas: 2 586 km²

Gyventojų sk.: 0,5 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1985

Liuksemburgas

Liuksemburgo Didžioji Hercogystė yra nedidelė šalis, kurią supa Belgija, Prancūzija bei Vokietija ir kurios istorija neatsiejamai susijusi su didesniųjų kaimynių istorija. Šalies kraštovaizdis – kalvos ir miškai.

Per savo ilgą istoriją Liuksemburgas buvo valdomas daugelio valstybių ir valdovų dinastijų, tačiau nuo X a. jis visą laiką buvo atskiras, nors ir ne visada savarankiškas politinis vienetas. Šiandien Liuksemburgas yra paveldimoji didžioji hercogystė, turinti vienerių rūmų parlamentinę sistemą.

Tautinė liuksemburgiečių kalba gimininga vokiečių kalbai. Vokiečių kalba yra pirmoji daugumos liuksemburgiečių užsienio kalba, ji vartojama žiniasklaidoje. Prancūzų kalba yra administracijos kalba.

Liuksemburgo ekonomikos pagrindas – bankininkystė, draudimas ir plieno pramonė. Taip pat svarbūs yra žemės ūkis ir vyno gamybos pramonė.

Daugelis Liuksemburgo tradicinių valgių yra tokie, kokių galima tikėtis miškingoje šalyje. Tai, pavyzdžiui, troškintas zuikis ir Ardėnų kumpis. Valgiaraščiuose nuolat mirga ir patiekalų iš šalies upėse sugautų šviežių upėtakių ir lydekų.

Liuksemburgas dalijasi su Vokietija Mozelio slėnį, o baltieji vietos vynai yra plačiai žinomi ir mėgstami. Kaip ir kitos šiauresnės Europos šalys, Liuksemburgas gamina populiarių rūšių alų.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Liuksemburgas

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?