LietuvaLietuva

Pievienošanās gads ES: 2004

Galvaspilsēta: Viļņa

Kopējā platība: 65 000 km²

Iedzīvotāji: 3,3 miljoni

Naudas vienība: lits (Lt)

Šengenas zona: Šengenas zonas dalībniece kopš 2007

Lietuva

No trim Baltijas valstīm Lietuva atrodas vistālāk uz dienvidiem, tā ir arī vislielākā un visblīvāk apdzīvotā. Lietuva bija okupēta padomju republika, kas pirmā atdalījās no Padomju Savienības un atguva neatkarību, 1990. gada 11. martā pieņemot neatkarības deklarāciju.

Lietuvas ainavā dominē līdzenumi, rietumu un austrumu augstienēs ir nelieli pakalni. Austākais punkts ir Augstais kalns, kas ir 294 metrus augsts. Lietuvā ir 758 upes, vairāk nekā 2800 ezeru un 99 km gara Baltijas jūras piekraste, kas pārsvarā ir atpūtas un dabas aizsardzības zona. Meži aizņem mazliet vairāk nekā 30 % no valsts teritorijas.

Aptuveni 84 % iedzīvotāju ir lietuvieši. Divas lielākās minoritātes ir poļi, kuru īpatsvars ir 6 %, un krievi, kuru skaits ir nedaudz lielāks par 5 %. Lietuviešu valoda pieder indoeiropiešu valodu saimei.

Galvaspilsēta Viļņa ir gleznaina pilsēta Neres un Viļņas upju krastos, un vecpilsētas arhitektūra ir viena no izsmalcinātākajām visā Austrumeiropā. Tās universitāte, kas dibināta 1579. gadā, ir izvietota renesanses stila ēku kompleksā, kurā ir neskaitāmi iekšpagalmi, kas veido “pilsētu pilsētā”.

Lietuvas prezidentu ievēl tiešās vēlēšanās uz pieciem gadiem. Viņš pārrauga galvenokārt ārpolitiku un drošības politiku. Lietuvas vienpalātas parlamentā jeb Seimā ir 141 deputāts.

Lietuvas virtuve ir slavena ar auksto biešu zupu. Ēdienkartēs regulāri figurē arī kartupeļi. Vispopulārākie kartupeļu ēdieni ir kartupeļu pankūkas un cepelīni ar gaļu, biezpienu vai sēnēm.

Noderīgas saites

KONTAKTI

Ja jums ir vispārīgi jautājumi

Zvaniet pa tālr.
00 800 6 7 8 9 10 11 Sīkāk par šo pakalpojumu

Sūtiet jautājumus pa e-pastu

Iestāžu kontaktinformācija un ziņas par to apmeklējumiem, kontakti presei

Lietuva

Atsauksmes

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?