LietuvaLietuva

ES narė nuo: 2004 m.

Sostinė: Vilnius

Bendras plotas: 65 000 km²

Gyventojų sk.: 3,3 mln.

Valiuta: litas (Lt)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 2007

Lietuva

Lietuva yra piečiausia iš trijų Baltijos valstybių. Ji yra didžiausia iš jų ir turi daugiausiai gyventojų. Lietuva pirmoji išsilaisvino iš sovietinės okupacijos, 1990 m. kovo 11 d. nepriklausomybės aktu atsiskyrusi nuo Sovietų Sąjungos ir atkūrusi savo suverenitetą.

Lietuvos kraštovaizdyje dominuoja lygumos, tik vakarų ir rytų aukštumose kyla kalvos. Aukščiausia vieta vadinasi Aukštasis kalnas (294 m). Lietuvoje yra 758 upės, per 2800 ežerų ir 99 km Baltijos pajūrio, kuriame daugiausiai yra poilsio ir gamtos apsaugos zonos. Miškai auga kiek daugiau nei 30 % šalies teritorijos.

Apie 84 % gyventojų yra etniniai lietuviai. Dvi didžiausias etninių mažumų grupes sudaro lenkai (kiek daugiau kaip 6 % gyventojų) ir rusai (truputį daugiau kaip 5 % gyventojų). Lietuvių kalba priklauso indoeuropiečių kalbų šeimai.

Sostinė Vilnius – vaizdingas, ant Neries ir Vilnios krantų įsikūręs miestas, o jo senamiesčio architektūra – viena gražiausių Rytų Europoje. 1579 m. įsteigtas Vilniaus universitetas yra renesanso stiliaus pastatų kompleksas su nesuskaičiuojamais vidiniais kiemeliais – tikras miestas mieste.

Lietuvos prezidentas renkamas tiesioginiuose rinkimuose penkerių metų kadencijai, pagrindinės jo kompetencijos sritys yra užsienio ir saugumo politika. Vienerių rūmų Lietuvos parlamentą Seimą sudaro 141 deputatas.

Garsiausias į svečias šalis išplitęs lietuviškas patiekalas turbūt yra šaltibarščiai. Valgiaraščiuose dažnai figūruoja ir bulviniai valgiai, populiariausi iš jų yra bulviniai blynai ir cepelinai – bulviniai didžkukuliai su mėsos, varškės ar grybų įdaru.

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Lietuva

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?