ItalijaItalija

ES narė nuo: įkūrimo (1952)

Sostinė: Roma

Bendras plotas: 301 263 km²

Gyventojų sk.: 60 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 1999 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1990

Italija

Italija yra kalnuota šalis, išskyrus Po lygumą šalies šiaurėje, nusidriekusi nuo Alpių iki Viduržemio jūros vidurio. Jai priklauso Sicilijos, Sardinijos, Elbės ir apie 70 kitų mažesnių salų. Žemyninėje Italijos dalyje yra dvi mažos nepriklausomos valstybės: Vatikanas Romoje ir San Marino Respublika.

Italijoje yra dviejų rūmų parlamentas, kurį sudaro Senatas (Senato della Repubblica) – aukštieji rūmai, ir Deputatų Rūmai (Camera dei Deputati). Rinkimai vyksta kas penkeri metai.

Pagrindinės šalies ekonomikos šakos yra turizmas, mados industrija, mašinų, cheminių medžiagų, motorinių transporto priemonių ir maisto produktų gamyba. Šiauriniai Italijos regionai yra turtingiausi, matuojant pagal pajamų dalį vienam gyventojui.

Apeninų pusiasalyje buvo didžiulės Romos imperijos, palikusios milžinišką archeologinį, kultūros ir literatūros palikimą, centras, vėliau čia gimė viduramžių humanizmas ir prasidėjo Atgimimo epocha. Tai toliau padėjo formuoti Europos politinę mintį, filosofiją ir menus. Šiame procese dalyvavo tokie žmonės kaip Machiavelli, Dante, Leonardo da Vinci ir Galileo.

Įžymių Italijos menininkų sąrašas tikrai ilgas, be kitų jame yra Giotto, Botticelli, Leonardo, Michelangelo, Tintoretto ir Caravaggio. Šalyje gimė ir operų kompozitoriai Verdi ir Puccini, režisierius Frederico Fellini.

Italijos virtuvė – viena įvairiausių ir labiausiai rafinuotų Europoje – nuo pikantiškų Neapolio ir Kalabrijos skonių iki Ligūrijos pesto patiekalų ir Italijos Alpių sūrio patiekalų bei rizoto.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Italija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?