GraikijaGraikija

ES narė nuo: 1981 m.

Sostinė: Atėnai

Bendras plotas: 131 957 km²

Gyventojų sk.: 11,2 mln.

Valiuta: Euro zonos narė nuo 2001 (€)

Šengeno erdvė: Šengeno erdvės narė nuo 1992

Graikija

Įsikūrusi Balkanų pusiasalyje šalia Europos ir Azijos kryžkelių, Graikija yra piečiausia pietryčių Europos valstybė. Jai priklauso daugiau kaip 2000 salų Egėjo ir Jonijos jūrose, iš kurių tik apie 165 yra gyvenamos. Aukščiausia šalies vieta yra Olimpo kalnas.

Graikija – vienas iš Europos civilizacijos lopšių. Senovės Graikijos išminčiai padarė daug svarbių filosofijos, medicinos, matematikos ir astronomijos atradimų. Miestuose-valstybėse pirmą kartą atsirado demokratinio valdymo formos. Graikijos istorijos ir kultūros paveldo apraiškos toliau egzistuoja šiuolaikiniame pasaulyje – literatūroje, mene, filosofijoje ir politikoje.

Šiuolaikinės Graikijos santvarka – respublika, kuri paremta 1975 m. konstitucija. 300 narių vienerių rūmų parlamentas renkamas ketveriems metams. Šalis suskirstyta į 13 administracinių regionų.

Daugiau kaip 50 % Graikijos pramonės sutelkta Atėnų aglomeracijoje, o pagrindinės šalies ekonomikos šakos yra žemės ūkis, turizmas, statybos ir laivininkystė.

Vieni žymiausių šiuolaikinės Graikijos žmonių yra režisierius Kostas Gavras, Nobelio premijos laureatas Odysseus Elitis ir kompozitorius Mikis Theodorakis.

Graikijos virtuvėje dominuoja ožkiena ir aviena. Populiarūs ir žuvies patiekalai. Alyvuogių aliejus, kurio gaminama labai daug, graikiškam maistui suteikia ypatingą skonį.

Naudingos nuorodos

KONTAKTAI

Bendra informacija

Kreipkitės nemokamu tel.
00 800 6 7 8 9 10 11 Informacija apie skambučius

Siųskite klausimus e. paštu

Lankymasis ES institucijose ir jų kontaktiniai duomenys, kontaktinė informacija žiniasklaidai

Graikija

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

TaipNe

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?